Online Randevu Tedavi Ücreti

Hemoroid Tedavi Ücreti

Bu sayfada bir çok yöntem için net ücret okuyabileceksniz. Bütün hastalıklar gibi hemoroid (basur) hastalığıda farklı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir ve ücretler de buna göre değişebilir. Ayrıca aynı ameliyat farklı kurumlarda çok farklı fiyatlara yapılmaktadır. Bir diğer önemli faktörde hastanın resmi belgesinin (SSK, BAGKUR vs) olup olmamasıdır.

Hemoroid tedavi fiyatları

Lazerle Basur Tedavisi Fiyatı

Genellikle tek başına lazer kullanılmaz, lastikle boğma yöntemiyle birlikte kullanılır ama birlikte tek ücret alınır. Lazer ve RBL ( Rubber Band Ligasyonu – lastikle boğma yöntemi ) ile yapıldığında ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 3000 TL, aynı tedaviler SGK gibi resmi kurum mensuplarına 1500 TL, yani resmi sağlık güvencesi olanlar % 50 öderler.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatı

İç basur tedavisinde klasik ameliyat uygulammaktayız. Özellikle dış basur olduğunda uyguladığımız klasik basur ameliyat ücreti lazer ve RBL yöntemlerinde olduğu gibi her şey dahil 980 TL dir. Hastanelerde narkoz, yatak, ek personel gibi sebeplerledaha yüksek maliyetler çıkmaktadır. Klasik ameliyatlar dış basurda çok şiddetli ağrıya neden olmazken iç ve dış basur birlikte alındığında 4-5 gün çok şiddetli sonraki 10 gün boyunca belirgin ağrı olur.

THD Ameliyatı Fiyatı

THD (hemoroide gelen atar damarı bağlama ameliyatı); bu tedavi seçeneğinde pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir,Ameliyatın uygulanacağı hastane de ücreti 2900-4500 TL arasında değiştirmektedir.

Hastaya net ve tek ücret alınmakta olup,  ameliyat dışında anal endoskopi , anoskopi, kolonoskopi, rektoskopi, konsültasyon, narkoz, kan tahlilleri, film gibi adlar altında ek masraf çıkarılmamaktadır.

Tedavi sonunda sürpriz bir faturayla karşılaşmamak için öncesi fiyat konusunu ayrıntılı bir şekilde konuşmadan hangi klinikte ameliyat olacağınıza karar vermeyin.

Basur tedavi ücreti

İdea Klinik tüm şubelerinde tek fiyat uygulanmaktadır. Maille veya telefonla fiyat sorulduğunda kliniklerin çoğunda anlamsız olsa da genellikle “ muayene sonucuna göre fiyat belirlenir “ gibi yuvarlak cevaplar verilmektedir. Bu konuda internet sitesinde fiyatlarını yazan tek klinik İdea Kliniktir. Hastanın ekonomik gücüne göre fiyat verilmemiş, net ücret uygulamasına gidilmiştir. Hasta ne kadar bedel ödeyeceğini bilerek gelmektedir. Yöntemlere göre değişim olsa da yöntemi hastayla birlikte kararlaştırdığımız için yine ödenecek net miktarı bilerek gelir.

Resmi belgesi olan biri hemoroid tedavisini devlet hastanelerinde ücretsiz yaptırırken özel hastanelerde 2000-15.000 TL arası fark ücret ödeyerek yaptırabilmektedir.

Hemoroid Tedavi Ücreti daha çok hastalığın düzeyi ile değişmektedir bu sebeple hastalığınız ilerlemeden tedavi olmanız daha doğru olur. Diğer taraftan ücretler kadar alınan hizmetin kalitesi de önemlidir. Yöntem seçerken bu yöntemi kimin uygulayacağı ile de ilgilenmelisiniz. Hemoroid tedavisine özel çalışan proctoloji uzmanlar genellikle daha tecrübeli olurlar.

Hemoroid için en iyi tedavi

Her hastalıkta olduğu gibi hemoroid tedavisi için geliştirilmiş çok sayıda yöntem ve teknolojiler vardır, hangisinin iyi olduğuna hastalığın tipine, derecesine göre karar verilir ama önce “en iyi” kelimelerinin anlamını tarif etmeliyiz

En İyi Hemoroid Tedavisi

Şu özelliklerin tamamını veya bir kısmını taşımalıdır;

 • Az ağrı olmalıdır
 • Fazla yatak istirahati gerekmemelidir.
 • Tekrar ihtimali az olmalıdır
 • Makat darlığı yapmamalıdır
 • Dışkı ve gaz kaçırma sorunu yaşanmamalıdır
 • Fazla bakım gerekmemelidir
 • Kanama en az düzeylerde olmalıdır
 • İltihap komplikasyonlar seyrek görülmelidir
 • İşe geri dönüş erken olmalıdır

Yöntem seçiminde etkili faktörler; İç mi dış mı olması, iç ise kaçıncı derece olduğu. Derecelendirme hastanın anlattıkları yanı sıra muayene sırasında tespit edilen klinik bulgulara göre yapılır. İç hemoroidde hastalığın en erken safhası 1.derece en ileri safhası 4.derecedir.

Tedavi seçimi hastalığın tipi ve derecesine göre yapılır.

Dış hemoroid

Genellikle hiçbir şikayet yapmaz daha çok estetik olarak hastayı rahatsız eder. Eğer ağrı kanama gibi bulgular da varsa bu durumda dış basurla birlikte başka bir hastalık olabileceği akla gelmelidir.
Dış basurun tek tedavi şekli keserek almaktır. Bu ameliyat bölge uyuşturularak yada narkozla yapılabilir. Başarısı çok yüksektir tekrar etme ihtimali yok diyecek kadar azdır. Teknolojik yöntemler kullanılmaz.

İç basurlarda durum daha farklıdır, basurun derecesine göre tedavi seçimi yapılır.

İç basur tedavisinde tercih edilebilecek en iyi yöntemler şunlardır ;

1. Derece iç basur;

Genellikle ciddi şikayet yapmaz, ara sıra kanama ile bulgu verir. Tedavide bitkisel yada beşeri ilaçlar yeterli olmaktadır. Bitkisel ilaç olarak ceravita kapsül, beşeri ilaç olarak daflon veya doxium tablet önerilir.
Kortos fitil veya proctoglivenol krem eklenebilir. Kanama varsa, bu tedavilerle düzelmiyorsa o zaman lazer tedavisi en etkili uygulananıdır

2. Derece iç basur;

Hasta tuvaletini yaparken memeler dışarı çıkar ayağa kalktığı anda memeleri geri içeri girer. İlaçla şikayetler azalsa da gerçek anlamda tedavi etmez. Kalıcı tedavi seçeneklerinden en etkili ve pratik olanı lazer ve boğma yöntemlerinin aynı anda yapılmasıdır

3. Derece iç basur;

Hasta dışkılarken memeler dışarı çıkar ancak kendiliğinden içeri girme ya hastanın el yardımıyla içeri itmesi gerekir yada saatlerce bekleyince girer. Tedavisinde ilk seçenek yine lazer ve boğma yöntemidir ancak ileri vakalarda longo yada THD ameliyatlarıyla yapılabilir.
THD yönteminde memeye gelen damar kökünden bağlanır. Basit ve başarılı bir yöntemdir. Makat darlığı, dışkı, gaz kaçırma gibi sorunlar yaşanmaz.

4. Derece basur;

Memeler her an dışarıdadır,içeri sokulamaz. Klasik cerrahi ameliyatlar, De Longo, THD gibi ameliyatlarla tedavi edilebilir. Dışarıdaki memeler rahatsız etmiyorsa daha düşük seviyelere çekmek için lazer + boğma uygulamaları yapılabilir. Dışardaki memeler küçülür ama kalır, içerdekilerden kaynaklanan kanama şikayeti düzelir.

En iyi basur tedavisi

Tedavi yöntemine karar vermeden önce ameliyatların avantaj, dezavantajlarını iyi araştırmalsınız.

Hemoroide En Etkili Krem

Aslında basur tedavisinde krem kullanmak ağrıyan dişin ağrısını geçirmek için ağrı kesici almaktan farksızdır çünkü basurdan kaynaklanan yapısal doku hasarını asla düzeltemez yani basuru iyileştirmez ama şikayetlerde azalma sağlayabilir.
Burada kullanılan kremin markası, içeriği önemli değildir. Birkisel hemorodi kremi diye satılanlar ise tamamen aldatmacadır ve hastaların ıstırabını paraya çevirme uğraşıdır.

Hemoroid En İyi Hekim

Tabiki tüm hastalıkalrd aolduğu gibi bu hastalığa özel çalışan hekim tercih edilmelidir. Makat bölgesi hastalıkları ile ilgilenen branşa proctoloji, uzmanına da proctolog denir. Hasta yaşadığı yerde proctoloji uzmanına görünmeli, proctoloji uzmanı o bölgede yoksa genel cerrahi uzmanına tedavi olunabilir.

Hemoroid İçin En İyi İlaç

Yukarıda kremler için söylenenlerin aynısı söylenebilir, tüm hemoroid ilaçları için geçerli durum; şikayetlerde azalma sağlar ancak hastalığı iyileştirme etkileri yoktur.
Sık reçete edilenler daflon, doxium, venorutondur. Toplar damarlarda daralma yaptığı söylenmektedir ancak bu etkisi o kadar belirgin değildir.

İstanbul Basur Tedavi Merkezleri

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için iletişim bilgileri, Cep telefonlarından whatsapp üzerinden fotoğraf gönderip değerlendirme isteyebilirsiniz.

Bakırköy: 0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

İzmir: 0542 295 52 54 veya 0232 4221006

Ankara: 0532 350 2587 veya 0312 431 75 47

Kadıköy: 0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682 veya 0212 246 10 04

Bursa: 0532 152 26 75 veya 0224 2491006

Basur tedavi ücreti tek başına whatsappla gönderilen fotoğrafa göre fikir edinilse de net ücretlendirme yapılamaz çünkü derecesini ve tipini netleştirmek için ansoskop muayenesi, parmak muayenesi (rektal tuşe), gerekirse makat endoskopisi yapılması gerekir.

Şişmiş Hemoroid Nasıl İner

Şişme durumu genellikle anal hematom yani makatta pıhtı toplanmasında görülür, daha seyrek olarak tromboze hemoroidi şişlik olarak tarif ederler. Her iki durum da şiddetli ağrı yapar. Ağrı için anuflex merhem en etkili ilaçtır. Şişliği gidermek için küçük bir cerrahi işlemle içindeki pıhtılar boşaltılabilir. Ancak beklenirse şişlik 3-4 haftada kendiliğinden yok olur. Şişlik uzun sürede emilse de ağrı 4-6 günde büyük oranda azalır.

https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html
02

58 Comments

Add a Comment
 1. hocam hemoroid tedavisi olduktan sonra yatmam gerekiyor mu,işimi engeller mi ?

  1. Tedaviniz ameliyatsız yöntemlerle yapılırsa yatmanız gerekmez, normal yaşamınıza devam edebilirsiniz. Kliniğimde makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibim, gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedainizı yapabilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam birşey sormak istiyorum. Anal fistül ve perinal fistülde ki akıntı makatın yanında oluşan delikden mi gelir?

  1. Evet, oluşan delikten gelir.fistül komplike tedavisi uzun ve zor bir hastalıktır, hastalığının daha fazla ilerlemesine izin vermeden tedavi olmanı öneririm
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. İlk defa böyle açıkça bilgi veren bir doktor ile karşılaştım. Kesinlikle taktir ve teşekkür edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

  1. Teşekkürler Mustafa bey

 4. merhaba 4.evre hemoroidim var. laser uygulaması yapılabiliyor mu. dışkılama yaparken dışarı çıkıyor. içeri kaktırınca giriyor. bir de yukarıda yazılan fiyatlar geçerli mi. retroskopi yaptırdım resimlerini çektiler. kolonoskopi yaptırmak gerekiyor mu?

  1. Hemoroidinzi muayene ile değerlendirmek gerekir. Duruma göre ameliyatsız yöntemlerin hangisi uygunsa o yöntemle tedavi edilir, kolonoskopi gerekmez, anoskopi muayenesi yeterlidir, uygulamadan önce zaten anoskopi muayesi ile değerlendiriyoruz,güncel fiyatlar ve etraf bilgi için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhabalar 20 gundur Gece inatçı ağrı zonklama tarzı ,Sol tarafta 2 tane meme var.
  Ara sıra dışkıda kan oluyor. 1-2. Evre hemoroid oldugunu soylediler oturmakta gucluk cekiyorum cok ağrı ve acı hissediyorum .Atilla bey ne yapmam gerek

  1. dışkıda kan varsa mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.muayene ile sorun tespit edilir,tedaviniz buna göre planlanır
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Merhaba hocam kıl dönmesi apsesi oldum ameliyattan önce apse boşaltımı mı olucak önce hocam

  1. merhaba Sekine
   gecikmeden kıl dönmesi apsesi tedavisi olmalısın.tedaviden 1 ay sonra doku toparlayınca kıl dönmesini tedavi ettitmelisin.apse iyileşmeden ameliyat olursan iyileşme enfeksiyon nedeniyle çok gecikir.yara kapanmaz.doku iyileşip toparlayınca mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 7. Hocam kalça arasında akıntıdan dolayı oluşan bir kızarıklık var, bebeklerdeki pişiğe benziyor belkide pişiktir bilmiyorum. Oraya hangi ürünü kullanmalıyım. Yalnız bu uzun zamandır böyle nedense hiç üstüne düşmedim, bu durumda ilerleme falan söz konusumu eğer tedavi edilmezse bir sorun oluşturur mu mevcut durumumun dışında

  1. kalça arasındaki akıntının nedeni büyük olasılıkla kıl dönmesidir.akıntının yaptığı tahriş ve kızarıklığı pruzon pomat önleyebilir ama asıl sorun tespit edilip tedavi edilmelidir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer kıl dönmesi ise normal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. merhaba hocam muayene sonrasında aynı gün tedaviye başlana bilinir mi ?

  1. evet,eğer ameliyatsız yöntemlerle tedaviye uygunsa muayenenin arkasından tedaviniz en uygun yöntemle yapılır
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Merhaba hocam ben tedavisi yaptırdıktan sonra oluşan bir skar dokusunda arada bir kaşıntı ve sızlama olması normal midir

  1. skar dokusunda gerilmeye ve sertliğe bağlı kaşıntı ve sızlama görülebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?