Online Randevu Tedavi Ücreti

Ben aldırınca ne kadar iz kalır?

Hastaların en sık sorduğu soru ben alındıktan sonra izin nekadar kalacağı sorusudur ve haklı  sorudur çünkü estetik işlem yapılırken doğal olarak akla gelen ilk soru geride kalacak görünüm olmalıdır. Kısaca şu söylenebilir; doğru yöntemle ve düzgün bir şekilde yapılırsa sohbet mesafesinden algılanmayacak düzeyde hafif bir iz kalabilir.
Tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi
Cilt yaralanmalarının hepsi o bölgede oluşan yeni dokuyla iyileşir, yaralanma ne kadar büyük ve derinse oluşacak skar miktarı da buna paralel olarak belirgin ve rahatsız edici olur. Teknolojiyle yapılan tedavilerde doku hasarı minimal düzeyde tutulduğu için oluşan izde az olmaktadır. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

Ben ameliyatı sonrasında kalan izBen Ameliyatı Sonrası İz Kalırmı

Tedavi yöntemleri arasında en abartılı izler ameliyatla ben alma yöntemi sonrası görülür ve miktarı benin büyüklüğüyle orantılıdır, benin çapının 2 katından daha uzun izin kalması kaçınılmazdır. Örneğin 1 cm çapında yuvarlak bir ben ameliyatla alındığında 2-2.5 cm uzunluğunda ameliyat izi kalır. Ameliyat yeri estetik dikiş denilen gizli dikişlerle kapatılırsa çizgi gibi görünür estetik olarak dikilmezse ayrıca dikişlerinde izi olur ve 2-2.5 cm lik balık kılçığı gibi görünen kötü görüntü kalır ki bu daha abartılı çirkin bir görünüme sebep olur.

Yüz bölgesindeki izler kişiyi benden daha çok rahatsız edebilir, kalması sizin için önemliyse teknolojik tedavileri (lazer, radyo frekans, buharlaştırma gibi) tercih etmelisiniz çünkü cihazlar yardımıyla tedavi edilirken benden daha büyük bir hasar oluşturulmaz 8 mm lik sorun yok edilirken 8 mm lik bir alanda çalışılır, ameliyat gibi 2.5 kat yer kesilmez.

Ben Aldırma Sonrası İz

Ameliyatsız ben tedavi sonrası görünümAmeliyat sonrası abartılı kesik ve dikiş izi kalırken gerek buharlaştırma gerekse radyo frekansla yapılan benlerin tedavisi sonrası fark edilmez izler kalır ve var olan benden çok daha iyi görünüm elde edilir. Benin derinliği fazlaysa ister istemez sivilce izi gibi çukurluk kalır ama yine benle kıyaslanmayacak kadar iyi görünüm ortaya çıkar. Teknolojik açıdan zengin klinikler her hastası için değil her ben için farklı teknoloji kullanır, yani hastanın iki farklı yapıdaki beni iki farklı yöntemle alınabilir. Burada amaç en az izle tedavinin tamamlanmasıdır.
Sonuç olarak hangi yöntemle tedavi edilirse edilsin benin tedavisinden sonra izi kalır ameliyattan sonra abartılı kalırken ameliyatsız tedavilerden sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak düzeyde belirsiz düzeylerde kalır. Hiç izin kalmayacağı yalanına kanmayın ama önceki halinden güzel olacağını da bilin.
Bana “iz kalır mı” diye soranlara cevap olarak “hiç iz bırakmayan yöntem dünyada hala icat edilmedi her yöntemde mutlaka az veya çok iz kalması beklenir, bunun aksini duyarsanız da asla inanmayın. En az iz bırakan yöntemlerle alırız, sohbet mesafesinden zor algılanabilen hafif bir izi kalabilir” diyorum. Bunu söylediklerimin çoğunda çok yakından ve dikkatli bakılsa bile fark edilemeyecek kadar iz kalıyor ama yukarıdaki cümlenin kullanılmasını daha etik buluyorum. Bu etik yaklaşımım sebebiyle bazı algı güçlüğü çeken kişiler “hııı iz kalıyormuş kalsın o zaman” gibi yaklaşıp iz kalmaz diyen bir şarlatan aramak üzere  ayrılıyorlar. Neyse ki bu tüpler % 1 civarında, % 99 kısım benle kıyaslandığında çok daha az dikkat çekici olacağı için veya ameliyata kıyasla çok az iz kalacağı için tedavisini yaptırıyor.

Ben Patoloji İncelenmesi

Teknolojiye sahip olmayan kliniklerin hastayı ikna etmek için söyledikleri “incelemek için ameliyatla almak gerekir” sözü tamamen bilimsellikten uzaktır çünkü beni incelemek için ameliyat etmek gerekmez, punch denilen aletlerle parça alınır incelenir ama ben ameliyatsız yöntemle alınabilir. Bir diğer aldatmaca da “benin kökünü de almak için kesmek gerekir” lafıdır ki bu da doğru değildir çünkü benler ağaç değil ki kökü olsun. Nasıl karaciğeri patolojide inceletmek için karaciğeri söküp laboratura götürmek gerekmiyor ve parça alınıp götürülüyorsa aynı durum burada da geçerlidir. Beni inceletmek için keserek almak gerekmez.

İz Bırakmayan Ben Tedavisi

Böyle bir tedavi yöntemi halihazırda icat edilmedi yani her yöntemde az veya çok farklı bir görünüm kalacaktır. Beni olan kişi izin en az kaldığı yöntemi araştırıp ona göre karar vermelidir. En abartılısı ameliyat sonrası olur ve benin yapısı nasıl olursa olsun mutlaka benden daha kötü bir görünüm olacaktır. Tercihen teknolojik tedaviler kullanılmalıdır. Son yılların en popüler ve etkili yöntemleri radyo frekans, plazma ve lazer uygulamalarıdır.

İz Kalmasını Engelleyen Krem

Ne yazık ki böyle bir krem ya da ilaç yoktur. Bu konuda en popüler ürün contractubex dir ancak sonunda kalacak izin miktarını pek değiştirmez. Onun dışında bepanthen krem veya fito merhem de önerilmektedir, bepanthen her ne kadar yara iyileşme hızını artırsa da sonunda kalacak izi pek değiştirmez.
Sonuç olarak kullanacağınız ilaçlar oluşacak izi engelleyemez, önemli olan uygulanan yöntem ve uygulayıcının tecrübesidir. Hizmet alacağınız klniğin teknolojik donanımını ve doktorun tecrübesinin iyi sorgulamadan karar vermeyin yoksa kliniğe girerken ”radyo frekansla aldıracağım” deyip gereksiz bir ameliyat olup çıkabilirsiniz.

http://www.bentedavisi.com

40 Comments

Add a Comment
 1. hocam iyi günler benler alındıktan sonra tekrar eder mi ? iz bırakma olasılığı var mı ?

  1. Uygun yöntemle uygun şekilde alındığında farkedilir iz kalmaz. Kökü alınabilmişse tekrar etmez.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. hocam merhaba yanağımda 2 tane ben var aldırmak istiyorum ama sakallarımın o bölgede çıkmaz diye çok korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  1. RF ile tedavi edersek hem belirgin iz kalmaz hem de kıl köklerini etkilenmez.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Hocam dudağımın kenarında bir tane et beni var. beyaz tenliyim . iz kalmasından korkuyorum .

  1. RF yada laser tedavisi yapılırsa sohbet mesafesinde farklıdır iz kalmaz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hocam kulaktaki yüzeysel benlerin tedavisini yapabiliyor musunuz

  1. Evet, kulaktaki yüzeysel benleri tedavi edebiliriz

   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Hocam ayağımın üzerinde et beni var . çok rahatsız ediyor. aldırdıktan sonra ayakkabı giymek sorun olur mu

  1. Varlığından daha az rahatsız edici olur, ayakta sıklıkla Siğil olur,05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değwrlendirelim
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Merhabalar benim sağ gözümün altında ben vardı yaklaşık 1 ay önce aldırdım daha sonra yara şeklinde oluştu renk açılmadı zamanla olur mu ?

  1. merhaba Sanem hanım
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 7. Hocam sizin branşa giriyor mu bilmiyorum ama birşey sormak istiyorum. Benim geçen sene midemde ülser çıktı küçük bir yara vardı. Şurup ve hap verdiler ve kusmalarım geçmişti. Şimdi diyeti bırakıp yine yağlı şeyler yiyip kilo alınca tekrar kusma başladı, sizce bu sorunum kalıcı olarak hap-şurup ile falan geçer mi. diyet yaptığımda sorun yok ama bırakınca hamur işlerinde falan kusuyorum :S şimdi doktora gidip tekrar mideye kamera sokmalarını istemiyorum

  1. muayene de ihtiyaç duyulursa yapılması gerekir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Hocam merhaba iki kaşımın tam ortasında bir ben var acaba dp tedavisiyle alınırsa iz kalır mı

  1. RF ile tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.cerrahi yöntemde çok iz kalır,laser tedavisinde ise kaşlarınız dökülür
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Hocam benim yüzümde 5 tane ben var çok rahatsız oluyorum ameliyatla aldiracaktm ama korktum kötü iz kalır diye iyi huyluymus benlerm doktor öyle dedi ne onerirsnz lÜTFEN ALLAH için yardımcı olun
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ameliyatla aldırmanız halinde benin 2 kaatı büyüklükte iz kalır.bu nedenle teknoloji ile tedavi yollarını araştırmalısınız.biz kliniklerimizde RF,laser veya plazma ile tedavi ediyoruz

 10. Hocam merhaba benim yüzümde 3 tane ben var hafif kabarık 5mm den küçük. Yaz ayında rf ile alınması mümkünmü? Vucudum ben çıkarmaya yatkın. Aldırırsam tekrar oluşurmu yada yazın aldırınca tehlikeli olurmu

  1. her mevsim ben aldırabilirsiniz.bene yatkın kişilerin güneşten korunmaya özen göstermesi gerekir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 11. ameliyat ile değil,RF,Laser yada plazma ile tedavi ettirin.
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?