www.dratillakaya.com İnternet sitesi ve sitede yer alan yazılar, görseller, videolar Op. Dr. Atilla KAYA’ya aittir.

Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 572 72 65

Op. Dr. Atilla Kaya Kimdir?

Genel cerrahi ve medikal estetik uzmanı olan doktor Atilla Kaya 1961 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde hayata merhaba demiştir. İlk ve orta dereceli eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için Başkent Ankara’ya gelmiştir.

1980 Yılında başlayan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim hayatı 1986 yılında mezuniyetle sonuçlanmış ve yapılan kura sonucunda ilk görev yeri Mardin’in Nusaybin ilçesi olarak belirlenmiştir. Sonrasında Ankara Gölbaşı Belediyesinde görev almıştır.

1988 Yılına gelindiğinde ise uzmanlık eğitimine başlamıştır. Eski adı Samatya SSK Hastanesi olan (T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesinde) genel cerrahi ihtisas eğitimini 1988-1993 yılları arasında gerçekleştirmiştir.

Uzmanlık eğitiminin tamamlanması ile birlikte zorunlu görev yeri bu sefer Ankara Elmadağ Devlet Hastanesi olmuştur.

VİZYON

Çocuklara “büyüyünce ne olacaksın” diye sorunca genelde kız çocukları “hemşire” erkek çocukları ise “doktor” şeklinde yanıt verirler. Benimde böylesi bir hayalim olduğunu ve gerçekleştirdiğim için mutluyum. Tabii ki hayaller sadece doktor olmak ya da uzman olmakla bitmiyor. Sonrasında yeni hayaller, hedefler, amaçlarınız oluşuyor.

İnsanlara En İyi İmkanı Sağlamak İçin Çalışıyorum

Cerrahiyi sanat gibi gördüm ve öyle değerlendirdim, sanatımı daha iyi yapabilmek için neredeyse her ameliyatımda kendime “ben bu ameliyatı daha güzel nasıl yapabilirdim” diye sordum ve bu soru beni her zaman biraz daha iyi yapmaya sürükledi. Bir doktor olarak hastalarıma her zaman en iyi, en gelişmiş imkanları sağlamayı kendime ilke edindim diyebilirim. Bu alanda sürekli araştırmalar yaparak yeni neler yapabilirim diye düşünüyorum. İnsanların sağlığı kadar mutluluklarını da ön planda tutuyorum.

Hayvan Sevgisi

Doğru bulmadığım ama işime gelen bir söz vardır “hayvanı sevmeyen insanı da sevemez”. Hayatım boyunca her zaman köpeğim oldu. Fakülte yıllarımda bile köpeğim ve kedim olmuştu.
Bu günlerde de Leo ve Eyşan isimli iki köpeğim ve Detan isimli bir kedim var.
Eşimin de hayvansever olması bu konuda şansımdır, doğal olarak kızım da iyi bir hayvanseverdir.

Saç Dökülmesini Sorun Olmaktan Çıkarmayı Amaçlıyorum

Ergenlik dönemine giren milyonlarca çocukta saç dökülmesi problemi başlamakta ve ilerleyerek kel kalmaya doğru gitmektedir. Tüm insanlarda bu durum psikolojik sorun ve panik halini de beraberinde getirmektedir.

Bilinçsiz kullanılan ürünler, gereksiz yapılan masraflar ya da daha birçok işe yaramaz uygulama ile zaman geçmekte ve çoğu zaman hiç bir çözüm olmamaktadır. Bunun önüne geçmek bilimsel anlamda bilgilendirme ve saçlarını geri dönüşü olmayacak şekilde kaybetmiş kişiler için medikal estetik ile ilgilenmeye başladım.

MİSYON

Her insan gibi benim de çok fazla vizyonum olduğu kesindir. Peki bugüne kadar hangilerini gerçekleştirdiğime bakalım mı?

Saç Problemlerine Bilimsel Çözümler Getirdim.

Vizyon kısmında ilk olarak saç problemi yaşayan insanlara nasıl yardımcı olurum diye düşündüm. Bu alanda birçok araştırma ve çalışmaya imza attım. Saç dökülmesi nedenleri ve çözümüne yönelik İnternet siteleri ve hatta kitabım bile olduğunu belirtmek istiyorum.

Saç Ekimi ve Saça Dair Her Şey Kitabını Yazdım

Saç dökülmesi insanlar için sorun iken bazıları için ciddi anlamda kazanç demektir. Çoğu işe yaramaz ürünü kolayca satarak haksız kazanç elde etmektedir. Çoğu da bilgisi olmadığı ya da kendisi yapmadığı halde saç ekimi yaparak bunu fırsata dönüştürmektedir.

İnsanların aldatılmasını önlemek, gereksiz masraf yapmalarının önüne geçmek için sürekli bilgilendirme ve hizmet arayışı içine girdim. Bilgilendirmeye ek olarak FUE yöntemi ile saç ekimi işlemleri gerçektirdim. Saç ekimi yaptığım kişilerin öncesi ve sonrası görsellerini www.sacekimiresim.com’dan görebilirsiniz.

Not: Saç ekimi uygulamasını birkaç yıl önce işlerimin yoğunluğu nedeniyle bıraktığımı belirtmek istiyorum.

Türkiye’de Kaş Ekimi Yapan İlk Doktorum

Erkeklerde saç sorun olurken kadınlarda da kaş dökülmesi, kaşların seyrekliği sorun olmaktadır. Bu soruna çözüm olması için Türkiye’de ilk kaş ekimi işlemini gerçekleştirdim.

Bu konuda da maalesef yine çıkarcıların tekerine çomak soktuğum söylenebilir. Kalıcı makyaj gibi etkili çözüm olmayan yöntemlerle insansız maalesef uzun vade de mutsuz edilmekteydi. Kaş ekimi yaparak bunun önüne geçtim.

Hatta öyle ki kaş ekimi nasıl yapılır? Şeklinde yazılar yazarak bu işi yaptığını düşünen insanlara bile eğitim mahiyetinde yazılar paylaştım. Bugüne kadar 1000’den fazla kaş ekimi yaptım. www.kasekimi.com sitesinden öncesi ve sonrası görsellere ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Yapılabileceğini İlk Düşünen Doktorum

Kadınlarda kaşla ilgili sorunlar olurken erkeklerde kaşta yara izi, ameliyat izi gibi sorunları da çözebileceğimi gördüm. Sonraki dönemde aynı şekilde sakal bıyık bölgesindeki yara, yanık izlerinin kamufle edilebileceğini gördüm ve ilk sakal ekimini gerçekleştirdim.
Sonraki yıllarda aslında köselik gibi hiç sakal çıkmamasının da kıl kökü nakli ile çözülebileceğini kanıtladım.
Yine zaman ilerledikçe özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisiyle uzun sakal moda olmaya başlayınca seyrek sakalların da sıklaştırılabileceğini gördüm ve binlerce kişiye sakal, bıyık favori ektim.

Osmaniye Devlet Hastanesini Teknolojik Olarak Geliştirdim

Genel cerrahi uzmanı olduktan sonra çalışma hayatıma Osmaniye’de devam ettim. 1995 Yılında yeteri kadar teknoloji yoktu. Bu hastaneyi ilk defa laparoskopi, gastroskopi, rektoskopi ve lazer gibi birçok yeniliklerle buluşturdum.
Bölgedeki tekonolojik eksikliği fark ettim ve Kahramanmaraş ve İskenderun da Osmaniye’de olduğu gibi ilk lazer merkezlerini açtım.

Kıl Dönmesi Ameliyatında En Başarılı Yöntemlerden Biri Olan Mikro Sinüsektomi’yi Geliştirdim.

Biliyorsunuz ki genel cerrahi ve medikal estetik uzmanıyım. Şimdi birazda genel cerrahi alanında yaptığım yeniliklere bakalım. Genç erkeklerin en önemli sorunlarından biri de kıl dönmesi (pilonidal sinüs) olmaktadır. 35-40 Yaşına kadar bu risk devam etmektedir. Çözümü yalnızca ameliyat ile mümkün olmaktadır.

Kıl dönmesi ameliyatları günümüze kadar 20’den fazla yöntem geliştirilmiştir. Her biri ciddi anlamda zorlukları ve hastaya ciddi iş gücü kaybı getiren yöntemlerdi. Bunun önüne geçmek için Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirdim. Şuan Türkiye ve dünya genelinde bu yöntemi uygulayan genel cerrah sayısı hızla artmaktadır. Mikro Sinüsektomi yöntemi ile ilgili detaylara www.kildonmesiklinigi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi

Dünyada yeni olan Türkiye’de sadece Ankara’da yapılan FUE saç ekimine başladık. 2004 yılında Adana’da ilk FUE ile saç ekimi tekniğini uyguladım ve bunu 2008 yılına kadar devam ettirdi.
Aynı yıllarda 2006 yılında İstanbul’da ilk FUE saç ekimini gerçekleştirdik ve yıllarca İstanbul’un tek FUE ile saç eken doktoru olarak devam ettim.
Doğallığın elde edilmesinin çok zor olduğu kaş, sakal, bıyık ve favori ekimleri için “iğne ile ekim” tekniğini geliştirdim ve hala uygulamaktayım. Kanal açılarak yapılan ekimle asla ulaşılamayacak kadar doğala yakın sonuçlar almaktayız.