En iyi ben aldırma yöntemi hangisidir?

İnsan bedenindeki benler rengine, yapısına, kabarık olup olmamasına, bulunduğu yere göre çok çeşidi olan bir tür cilt sorunudur. Doğal olarak ben tedavisi de çok çeşitlidir, çünkü tedavi yöntemi benin yapısına ve hastanın beklentilerine göre seçilir.

“En iyi” kavramı benin yapısına, zamana, teknolojik gelişimlere ve doktorun tecrübesine göre değişim göstermektedir. En iyi yöntemin uygulanabilmesi için gideceğiniz klinikte tüm teknolojik donanımın olduğundan emin olmalısınız yoksa doktorun veya kliniğin uyguladığı tek yöntemle tedavi olmak zorunda kalırsınız

Tarihsel sırasına göre ben aldırma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

Ben tedavisi videoları ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

Yaptığım diğer tedavi videoları için instagram.com/dratillakaya

 • Dağlama, çok eskiden kullanılmıştır, ateşte ısıtılan demir çubukla dağlanarak yakılmıştır.
 • Ameliyatla ben aldırma, benden daha kötü görünen ameliyat izi kaldığı için büyük oranda terk edilmiştir
 • Krioterapi (dondurma), dondurulu 2-3 hafta sonra etki ettimi diye kontrol edilir, defalarca uygulamak gerekebilir
 • Lazer tedavisi, seanslar halinde uygulanır, 5-10 seans sürebilir
 • Buharlaştırma yöntemi, o anda buharlaştırılarak yok edilir, % 95 tek seansta biter
 • Radyo frekansla silme, buharlaştırmanın gelişmişidir uygulama anında tamamen yok olur.
 • Plazma tedavisi (plexr da denmektedir); daha çok kabarık olmayan benlerde kullanmaktayız, lazerden daha iyi sonuç alınmaktadır.

Tüm bunlar kullanılmıştır ancak çok fazla iz bırakması sebebiyle ameliyat yöntemi büyük oranda terk edilmiş, sadece devlet hastanelerinde yapılır hale gelmiştir. Dondurarak yok etme ise işlem sırıaları net kontrol edilemediğinden çok uzun sürmesi yada derin çukura sebep olması sebebiyle kullanımı azalmıştır. Daha çok dermatoloji polikiliniklerinde yapılmaktadır.

Ben Tedavi Ücretleri

Yöntemlere geçmeden ücretlerden kısaca söz edeyim. SGK sı olmayan hastalar için 5 mm ye kadar olan benler ilk ben 600 TL, eklenen her ben 300 TL, SGKlılara bu ücretler % 50 indirimli uygulanır, ilki 300 TL, eklenen her biri 150 TL dir.

En İyi ben Aldırma Yöntemi

Kabaca şu şekilde sıralanabilir;

Koyu renkli ciltten kabarık olmayan benlerde lazer veya radyo frekans, renkli yada cilt renginde ciltten kabarık benler için buharlaştırma yöntemi yada radyo frekans en iyi seçeneklerdir. Radyo frekans uygulaması çok pratiktir. masaya uzanan hasta 1-2 dakika sonra ayna ile baktığında beninin tamamen buharlaşıp yok olduğunu gördüşünde  şaşkına döner.

Burada tedavinin iyiliğini belirleyen şeyler şunlardır

 • İz miktarı minimal olmalı
 • Uygulama kolay ve acısız yapılabilmeli
 • Seans sayısı ya bir ya da az gerekmeli
 • İşlem sırasında hissedilen acı miktarı uyuşturmayı gerektirmeyecek kadar olmalı
 • Ekonomik sunulmalı
 • İyileşme süresi bir kaç gün sürmeli
 • Bir seansta kaç tane alınabildiği, hasta bir defada istediği kadar aldırabilmeli
 • Yatırım maliyeti düşük olmalı

Tabi ki tüm bunların bir yöntem veya teknolojiyle elde edilmesi mümkün değildir, benin yapısına göre radyo frekans, plazma, koter, lazer yöntemlerinden uygun olan tercih edilmelidir. Tercih kullanılabilmesi için gidilen klinikte tüm bunların kullanıldığından emin olunmalıdır. Radyofrekans uygulamasında uyuşturucu yapmayı gerektirmeyecek düzeyde hafif bir acı olur, hatta uyuşturucuyu yaparken çekilen acıdan çok daha azdır, bu sebeple işlem uyuşturucu yapmadan gerçekleştirilir. Yukarıda yazıldığı gibi ben çeşidi ve alma seçenekleri fazla olduğu için aldırmak için gidilen kliniğin sahip olduğu teknoloji ve tecrübeden emin olunmalıdır. Sadece ameliyat yapan doktora gidilirse doktor ameliyatın daha iyi olduğuna ikna etmeye çalışır, sadece lazer olan bir güzellik merkezine gidilirse uygulayıcı sizi lazere razı etmeye çalışır. Tüm teknolojilere sahip kliniğe gidilirse doktor her bene özel en ideal alma yöntemini önerir ve uygular, bu şekilde en ideal tedavi seçeneğiyle aldırmış olursunuz.
Özellikle kötü görünen yani dikkat çeken benler alındığında, hasta tedaviden sonra kalkıp aynaya baktığında “madem bu kadar basitti de neden bunca yıldır bu gereksiz şeyle dolaştım” diye hayıflanır.

En İyi Ben Tedavi Yöntemleri

Mutlaka ameliyatsız yöntemler ne çıkar, bunları uygulamayı bilmeyen doktorlar hastayı ameliyata razı etmek için “incelemek için ameliyatla almamız gerekir” gibi bilimle hiç ilişkisi olmayan öneri getirebilir. Bu yaklaşım tamamen yanlıştır çünkü parça alıp incelemek için beni almaya gerek yoktur. Bu işe özel geliştirilmiş punch ile parça ameliyatsız alınır, incelenir. Nasıl karaciğerden parça alıp incelemek için karaciğeri tümüyle kesip almıyoruz, bunun yerine iğne ile küçük parça alıp inceliyoruz işte bu durum benler için de geçerlidir. Doğru yöntemle yapılan tedavi sonrası benin tekrar etme ihtimali yoktur. Teknolojik tedavilerde tekrar görülmez, seyrek olarak 2.seans gerekebilir. Buna uymayan tek yöntem lazerdir lazerde çok sayıda seans gerekebilir. Son yıllarda kullanıma sokulan plazma enerjisi de sonuçları ve kullanım rahatlığı açısından bakıldığında radyo frekans düzeyinde başarı sergilemektedir.
En iyi sıralamasını şu şekilde yapabiliriz;
En iyiden en kötüye doğru
Radyo frekans
Lazer
Plazma
Koter
Kriotedapi
Ameliyat

En İyi Ben Tedavi Merkezi

Bu özelliği kazanabilmesi için her tür teknoloji olmalı ve bu teknolojileri kullanmak konusunda tecrübeli cerrah olmalıdır. Cerrah olmasının özelliği gerektiğinde ameliyat ta yapabilmelidir. Bu konuda Türkiye’de en bilinen, en yaygın zincir olarak hizmet veren İdea Kliniktir. Türkiye’de toplam 6 şubeyle hizmet vermekte ve SGK lı hastaların tedavisini de yapmaktadır.

iletişim bilgileri

Bakırköy 0212 572 72 65 – 0542 621 0888

İzmir 0542 295 52 54 – 0232 4221006

Ankara  0532 350 2587 – 0312 431 75 47

Kadıköy 0542 231 2823 – 0216 357 00 02

Şişli 0532 463 9682 – 0212 246 10 04

Bursa 0532 152 26 75 – 0224 2491006

Ben Tedavi Video

İzleyeceğiniz video radyo frekansla tedaviyi göstermektedir, RF teknolojisi beni almak için geliştirilmiş en son teknolojidir. Benlerin her tür tedavileri konusuna yoğunlaşmış kliniklerde kullanılmaktadır.

Sorun uygulama anında tamamen kaybolur ve tekrar müdahale gerekmez. Tedavi kısa sürede ve tek seansta tamamlanır, kullanılan enerji acı vermediği için genellikle uyuşturmaya gerek duyulmaz.

Radyo frekans teknolojisine sahip kliniklerde benlerin ameliyatla alınması yöntemine hiç ihtiyaç duyulmaz çünkü ameliyat edilebilecek benlerin tamamı ameliyatsız bir şekilde yok edilebilir.
İzleyeceğiniz videoda RF teknolojisi kullanılmıştır, farklı sayfalarda farklı teknolojilerin kullanımını gösteren videolar bulabilirsiniz.

Videoya dikkat ettiğinizde benin kaba kısmı alındıktan sonra çok ince tabakalar halinde zemine inilmektedir.  Her hamlede mili metrenin çeyreği kadar bir tabaka kaldırılmakta bu sayede çukur kalma ihtimali en aza indirilmektedir. Radyo frekansın bir özelliği de işlemi yapabilmek için uyuşturucuya ihtiyaç duyulmamasıdır, neredeyse uygulanan kişilerin hepsine uyuşturucu yapmadan tedavi yapılabilmektedir.

Daha fazla video için @bentedavisi

Beni alma süresi büyüklüğüne göre 1-2 dakikadır, yine işlem sonrası pansumanla kapatmaya ihtiyaç duyulmaz, ertesi gün banyo yapılabilir, ilaç kullanmaya gerek kalmaz.

Ben Tedavisi Sonrası

İlk gün su değdirilmez, ertesi gün yüz yıkanabilir, abdest alınabilir, banyo yapılabilir. 3-5 gün içinde yara kabuk bağlar, bu kabuk benin büyüklüğüne göre değişen şekilde 5-10 günde kendiliğinden düşer. Alttan pembe doku çıkar bu pembe zemin 2 hafta 2 ay arasında normal ten rengine döner. Bu süre gövde bölgesinde daha uzun yüzde daha kısadır. Beyaz tenlilerde pembelik daha geç düzelir ama sonuçta hepsi düzelir.
Bir çok klinik işlem sonrası contracktubex önerse de aslında çok gerekli değildir ve son halini değiştirmez.

Tedavi Edilen Ben Tekrarlarmı

Doğru yöntemle, uygun şekilde tedavi edildiyse asla tekrarlamaz. Bazen ikinci seans gerekebilir ancak bu durum tekrarlama olarak değerlendirilmez, seans olarak değerlendirilir. Bunun mantığı da şudur; bir defada yapıp derin bir çukur yapmak yerine gerekiyorsa iki seansta yapıp en az iz kalacak şekilde tedavi etmektir. Çukurluk aynı zamanda kalacak iz olduğu için amaç en az izle tedaviyi sonrlandırmaktır. İkinci seans ücret alınmadan yapılır.

İz Kalmayan Ben Aldırma Yöntemi

İz konusu neredeyse her hastanın önemsediği bir konudur ve son derece haklı bir sorgulamadır. Her yöntemde mutlaka iz kalacaktır ancak her bene uygun yöntem doğru seçilirse iz minimal olacaktır.
İdea Klinik olarak hastalarımıza cevabımız şu şekildedir;
“Hiç iz bırakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalır, bunun aksini duyarsanız da asla inanmayın. En az iz bırakan yöntemlerle beninizi alırız, sohbet mesafesinden zor algılanabilen, hafif bir iz kalabilir.”

Here bene özel ve doğru teknoloji kullanılırsa görünmeyecek kadar hafif bir iz kalabilir

Ben Aldırmak Tehlikeli mi?

Kanser konusunda en fazla yanlış bilgi benler hakkındadır, yanlış diyorum çünkü tedavi için gelen hastaların neredeyse tamamı benzer sorular soruyor yada benzer fikirler ifade ediyor

En çok dile getirilenler;

 • Bene dokunursan kanserleşirmiş
 • Benimi çarptım benim kanadı kötü huylu olur mu?
 • Lazer yapılırsa kanserleşirmiş
 • Bene dokunulursa kanser olurmuş
 • Tıraş olurken kesildi sorun olur mu
 • Rengi koyulaştı telikelimi
 • Et beninin kökünü bağlasak düşer mi

Bu ve benzeri soruların neredeyse tamamı yanlıştır, bilimsel desteği yoktur

Bunu izah etmek için bir cümle yeter.”Tedaviyle yok edilen ben sonsuza kadar yok olur ve olmayan benin kanserleşmesi de mümkün değildir

Aslında benler alındığında gerçekte var olan kanserleşme riski de ortadan kaldırılmış olur. Buradaki yanılgının sebeplerinin bir kısmı halk tarafından üretilmiştir ama anlaşılmaz bir şekilde bir kısmına da doktorlar çanak tutmuştur.
Şöyle ki beni olan hastaya “ sürekli kontrol etmek gerekir” , “ benlerin haritasını çıkarmamız lazım” , “bu benler tehlikeli olabilir” gibi cümlelerle hasta yıllarca oyalanmaktadır, bu oyalamanın en önemli sebeplerinden biri hastayı kontrol muayenelerine çağırarak ekonomik ilişkiyi sürdürmektir yoksa haritayla uğraşmanın yada ara sıra kontrol etmenin tümüyle tedavi etmeye hiçbir üstünlüğü olamaz.
Halbuki tüm bunları yapmak yerine o beni dakikalar içinde tedavi etse tüm bu stres ve şüpheler ortadan kalkacak. Tabi burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor beni olan kişiyi yıllarca “bu benler tehlikeli olabilir altı ayda bir kontrole gelmelisiniz.” deyip takip ederek onlarca defa muayene ücreti almak yerine bir defada tedavi etmek çok ekonomik yaklaşım değildir.

Hangi Benler Kanserleşir

Var olan benler kansermidir, kanserleşirmi gibi soruların en pratik cevabı şudur; her benin  kanserleşmesi mümkündür ancak benin kanserleşip o kişiyi öldürme ihtimali o kişinin yıldırım düşmesi sonucu ölme ihtimalinden daha düşüktür.Çok çok seyrek görülen malign melanom dışındaki benlerin büyük çoğunluğu basit bir şekilde ve % 100 yakın ihtimalle başarıyla tedavi edilebilir.

Peki genel yaklaşım nasıl olmalıdır yada en doğru yaklaşım nedir ?

Ben Aldırma

Bence en akıllıca yaklaşım şöyle olmalıdır; Muayene edilir şüphe yoksa ameliyatsız yöntemlerle en az iz kalacak şekilde tedavi edilebilir, şüphe varsa basit punch ile (organlardan teşhis amaçlı alınan parça gibi parça almayı sağlar) küçük parça alınır ve aynı anda yine ameliyatsız yöntemlerle en az iz kalacak şekilde tedavi edilir. Biopsi sonucu kötü huyluysa zaten alınmıştır gerekirse takip yapılır.

Hangi Ben Alınmaz

Benlerin hepsi rahatlıkla alınabilir ve doğru bir tedavi yöntemi uygulandıysa hiçbir sorun yaşanmaz. 1 mm den 10 cm olanlara kadar hepsii alınabilir ve hiçbir sakıncası yoktur. Türü, büyüklüğü, yapısı ne olursa olsun tamamı yok edilebilir.
Yukarıda bahsedildiği gibi alınmayan benler sorun yaratabilir alındığında artık olmadığı için sorun da yaratmaz. Rahmi alınan kadının doğum kontrol hapı kullanması gerekmemesi gibi sorun kökünden halledilmiş olur.
Alınmaması gereken sadece hastanın kendisine yakıştırdığı benidir.

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30481955

Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu

https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html

73 Yorum

 1. Merhaba hocam. Benim yüzümde bolca farklı büyüklükte ben var ve bunlardan kurtulmak istiyorum. Ben İzmir’deyim ve siz İzmir numarası da vermişsiniz onu tam olarak anlayamadım. Siz mi bir başkası mı tedavi yapıyor.
  Ayrıca ben aldırma fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   İzmir de tedaviyi İzmir şubemiz deki doktor tarafından yapılmaktadır. İzmir de be hasta kabul etmiyorum, Ben istanbul / Baakrköy deyim, Ben tedavisi ücretleri için, @ideaklinik instagram hesabına bakabilirsiniz, Yada benlerinizi fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderip bilgi alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam merhaba. Tam yanagimin ortasında koyu renkli yapışık benim var ve üzerinde tuylenmede oluyor. Yanak ortası olduğu için iz riski fazla mıdır? Alındığında tüylenme kalır mı?

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba,
   En uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. Kıl büyük olasılıkla kalır.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Hocam merhaba kolumda et beni var ve renk değiştiriyor kanser şüphesi taşır mı sizce ?

  • Ben olması şart değil, normal Ciltte bile bu risk olabilir. Tedavi olarak bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan dotoğraf gönderirseniz durumunu değerlendirip tedavi edebiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Merhaba benim sol karşımda büyük bir benim var alınması zarar verir mi acaba

  • RF yöntemi ile tedavi edilirse farkedilir bir iz kalmaz ve kaşlarınız zarar görmez. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu daha iyi değerlendirebiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Hocam ben tedavisinde tek seansta bitip bitmeyeceğini işlem yapılmadan önce söyleyebiliyor musunuz

  • Net olaak söyleyemeyiz,benin dernliği tahmin edilemez.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 6. hocam vücudumda 40 a yakın küçük kırmızı benler var alınırsa tekrar çıkar mı ?

  • Var olanların tedavi edilmesi yenilerini çıkmasına engel değil, çıktıkça en uygun yöntemle tedavi ettirmelisiniz,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. Hocam iyi günler ben plazma enerjisi ile 3 adet ben aldırdım doktorum yara kuruyup kabuk düşene kadar hiç bir şey krem falan sürme dedi. Kabuk düşünce contractubex adlı kremi sür izi azaltır dedi bu krem baya pahalı işe yarar mı acaba ona göre alayım. Ben aldırdıktan sonra yara üstüne krem sürsek daha iyi olmaz mı? İyileşme süreci hızlı olmaz mı?

  • Iyileşme zürecine belirleyen sizin bünyenizdir,kişisel yara iyileşme özelliklerinizdir. Contratubex izi azaltır.,kullanabilirsiniz. Ama derin çalışılmıssa bir miktar iz kalabilir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. Hocam koyu renkli güneş lekelerini de alıyor musunuz

  • Merhaba Nil hanım
   05426210888 nolu telefona whatsapptan otoğraf gönderin değerlendirelim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 9. Hicam benimyuzumde yüzeysel burnumda kabarık ben var onları hangi yöntemle aldırmalıyım ve burnundaki alınınca iz ne kadar iz kalır yada çukurluk kalır mi

  • yüzeysel olan ben laser yada RF ile ,kabarık olan ben RF yöntemi ile alınmalıdır.kökü derinde değilse ,derin çalışılmazsa çukurluk ve iz kalmaz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. merhaba hocam beyaz et benlerini alıyor musunuz ?

  • merhaba Veysel bey
   tüm benlerin tedavisini yapıyoruz.beyaz et benlerini RF ile tedavi ediyoruz,Rf ile tedavide çevre doku hasarı diğer yöntemlere göre minimal olduğu için hemen hemen iz kalmadan iyileşiyor.ayrıntılı bilgi ve görseller için bu linkteyi siteyi ziyaret edebilirsiniz.https://www.bentedavisi.com/et-beni-nasil-yok-edilir
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz tedaviniz ile daha ayrıntılı bilgi verebilirim
   Op.Dr.Atilla Kaya

   • Ruth Moore

    Merhaba Dr Atilla bey,

    Benim alt göz kapagimin kenarinda kirpik dibinde beyaz et benim var, bunu alabilir misiniz?

    • Op. Dr. Atilla Kaya

     Alabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

 11. merhaba hocam beyaz et benlerinde iz kalma olasılığı yüksek mi dır ?

  • tüm benlerin tedavisinde hangi yöntemle yaptırırsanız yaptırın mutlaka iz kalır.ama bu iz yönteme göre çok belirgin olabilirken,sohbet mesafesinden farkedilemeyecek kadar az bir iz de olabilir.laser yada RF ile tedavide belli belirsiz bir iz kalır
   Op.Dr.Atilla Kaya

 12. radyo frekans yöntemli ben aldırmanın yan etkisi var mı?

  • hayır,RF yönteminde çevre doku hasarı diğer yöntemlere göre daha az olduğundan iyileşme daha hızlı olur
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim