Online Randevu Tedavi Ücreti

Exotherme Lazer İle Yüzde Kılcal Varis Tedavisi Daha Kolay

Gün geçmiyor ki varis tedavisinde yeni bir teknoloji eklenmesin. Son yıllarda köpük tedavisi, mikro skleroterapi, EVLA, EVRFA, zamk (yapıştırıcı), MOCA derken son eklenen teknoloji exotherme lazer de devreye girdi. Deri üzerinden uygulanan lazer teknolojisinin geldiği son nokta denebilecek kadar ilerilere taşınmış bir cihaz.

Yaz ayları geliyor, kadınların sinir olduğu kılcal varisler yine gündeme gelecek. Mini etek, şort dendiğinde kılcallar aklını çıkarır kadınların. Yeni teknolojiyle yaz gelmeden bunlardan kurtulup bacaklarınızı çirkinleştiren bu damar çatlamalarından kurtulabilirsiniz.

Exotherme Lazer
Fransa’da geliştirilip seri üretimle tüm dünyaya sunulan exotherme lazer benzerlerine bir çok üstünlük taşımaktadır.

Soğutma Sistemi
Cihazın kafa kısmına entegre edilmiş soğutucu ünite uygulama alanını 4-5 dereceye kadar soğutmaktadır. Bunu ucundaki safir kristalle yapmaktadır. Entegre soğutucu sayesinde sadece kayganlığı sağlayacak kadar jel kullanımı yeterli olmaktadır. Bu dereceye kadar soğutulması derideki yanıkları engellemekte ve daha önemlisi ortaya çıkacak acıyı minimize etmektedir, öyle ki atışları fark etmek bile neredeyse mümkün olmuyor. Diğer kılcal varis tedavisi yöntemleriyle karşılaştırıldığında hasta açısından en büyük avantajı acının minimal olmasıdır. Soğutma ünitesinin bir diğer önemli avantajı da deride yanık yapmaması sayesinde yaz aylarında da güvenle kullanılabilmesidir. Yaz aylarında kullanılabilmesine rağmen iz veya lekeye sebep olmamaktadır.

Entegre Kamera Sistemi
Etkinlik açısından son derece önemli olan kamera sistemi damarı görüntüleme açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Lazeri kullanan kişi kamera sayesinde 1 mm lik damarı 10 mm kalınlığında görebilmektedir. Bu sayede gözle görünmeyecek kadar ince kılcalları da görmesine ve müdahale etmesine yardımcı olmaktadır. Diğer taraftan cihazın kafasındaki kamera sayesinde uygulamayı hasta kendisi de görebilmektedir. Işığın gidip damarı o anda yok ettiğini pratik olarak görebilmektedir. Damarın o an yok oluşu hastaya moral vermektedir.

Silgi Lazer

Exotehrme lazer Türkçeye çevrilmek yerine silgi lazer adıyla kullanıma sürülmüştür. Bu ismi silgi gibi damarları silerek ilerlemesinden dolayı kullanmışlardır. Gerçekten de kara tahtadaki tebeşirin silinmesi gibi alet ilerledikçe kılcallar yok olmaktadır. Cihazın etkinliği 2 mm kalınlığına kadardır yani 2 mm den daha kalın damarlara etkisiz kalabilmektedir. Zaten bu kadar kalın varislerin adı da kılcal değil retüküler varis sınıfına girer ve mikro skleroterapi yöntemiyle tedavi edilir. Köpükle mikro skleroterapi ile hızlı sonuç alınabilmektedir.

Exotherme Lazer Kullanım Yerleri
En yaygın kullanım yeri kılcal varislerin en sık görüldüğü bacaklardır, ikinci sık görüldüğü yer ise burun ve yüz bölgesindekilerdir.
Leke kalmaması özellikle yüz bölgesindeki uygulamalarda öne çıkmasını sağlamaktadır.

Burun Üstünde KIlcal Damarlar

Yüz bölgesindeki kılcalların tedavisi özellik arz etmektedir. Çünkü bu bölgede kalabilecek iz hastayı çok rahatsız eder. Soğutucu ünite sayesinde deride yanık yapmaması yüz bölgesinde iz bırakmadan tedaviyi mümkün kılmaktadır. Burun bölgesindeki kılcallar kişiyi yaşlı gösteren estetik bir sorundur.

Kılcal Varis Lazer Yaptıranlar

Hani Nasrettin Hoca demiş ya “bana damdan düşeni getirin” onun gibi ben de kendime uygulattım. Tüm bunları okuduktan sonra kendime de uygulatma kararı aldım ve gerçekten beni olduğumdan daha yaşlı gösteren burnumun üzeri, burun kenarları ve yüzümdeki kılcalların o anda yok oluşunu gözlerimle gördüm. İleri derecede canı tatlı biri olarak ağrının ancak hissedilebilir düzeylerde olduğunu test etmiş oldum. Kişisel olarak fark ettiğim en önemli sorun aletin kafasının burun kenarlarıma girmesindeki zorluktu bunun sebebi de burnumun büyüklüğü olabilir.

Halihazırda bildiğim kadarıyla İstanbul’da sadece Prof. Dr Hasan Berat CİHAN’ın kullandığı Exotherme lazer mükemmel sonuçları sayesinde kısa sürede yaygınlaşacaktır.

Cihazın kullandığı lazerin dalga boyu 980 nm bu dalga boyundaki ışık damarın içindeki kanı en iyi şekilde etkilemektedir. Türü ise diot lazer denilen enerji türüdür.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Ne Kadar

Valla ben doktor olduğum için benden para almadılar, biraz da hiperaktif bir tip olduğum için fazla kalamadım belki bu sebepten para almadılar. Allah razı olsun ne diyeyim. Ücretleri Hasan Hocaya sormak lazım.

2 Comments

Add a Comment
  1. hocam eşimin yüzünde kılcal daöarlar var özellikle burun kısmında tedavisi mümkün mü? ne kadar süre bi işlem olacak

    1. tedavisi mümkün,05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
      Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?