Sakal Ekimi

Sakal ekimiyle yeniyeni bir imaj. Erkek görünümünde önemli bir aksesuardır. Her gün tıraş olmak bir çok erkeğe zor gelebilir ama sakalın hiç olmaması erkekte ciddi sosyal olarak sıkıntı yapabilmektedir. Köselerde genellikle erkeksi görünümün tam olmaması ve gerçek yaşından çok daha genç görünmesidir.
Sakalla ilgili video ve fotoğraflar için https://www.instagram.com/sakalekimii/

Olduğundan geç görünmeyi bir çok köse için önemsenmese de erkeksi görünümünde eksiklik hisseden ve bunu takıntı haline getirenler sıkıntı duyabilmektedir.

Köselik için bir çok sebep sayılsada en sık rastlanan 2 sebep vardır sakal bölgesi kıllarının kalitesini artıran hormonun eksikliği veya yokluğu diğer sık sebepse o bölgede gelişebilecek kökün eksik olmasıdır.
Hormon eksikliği veya yokluğunda hormon tedavisi ile sakal çıkarma ihtimali vardır ama her zaman başarılı olmayabilir, sakal kökü yoksa ilaçla tedavisi mümkün değildir. Sakalı çıkarır diye satılan ürünler aldatmak dışında işe yaramaz.
Köselik tedavisinde en etkili ve doğru çözüm sakal ekimidir. Ekimde enseden alınan kökler sakalın olacağı alanda belirlenen alana doğal açılarıyla ekilmelidir.
Yüzün kıllı bölgelerinde yanık izi, yara yada ameliyat izi, saçkıranlar veya bir başka sebeple dökülme gibi sorunların çözümü sadece ekimle kapatılabilir. Yüz bölgesinde yapılan ekimler saç ekimi gibi değildir ayrıntıların çok önemi vardır, doğal görünmeyen bir sonuç kişiyi hayatından bezdirebilir.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrasını Görmek İster misiniz?

Sayfaya koymak için özellikle yanık alana ekim fotoğrafları paylaşılmıştır. Yanık alanda ayrıntı daha iyi algılanmaktadır. Her ne kadar sakal ektiğini söyleyen bir çok klinik yanık alana ekilmez dese de doğru yaklaşımla nasıl bir sonuç alınabildiğini gösterelim dedik.
Fotoğraflara dikkatli baktığınızda yanık alanın tuttuğu
Çıkış açılarının doğal sakallarla aynı olduğu
Kıl kalınlıklarının doğallarla tıpkı olduğu (boyundaki gereksiz sakalların alınması sayesinde)
Yanık alan olmasına rağmen ikinci seansla normal sıklığın elde edildiği görülmektedir.

Ekimden önce yanık alan
İlk seans sonrası
İkinci seanstan sonra

Sakal Ekimi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Ekimi araştırırken şu ayrıntılara dikkat etmelisiniz;

 • Kökler tek tek ekilmelidir 2-3 kök içeren guruplar halinde ekilirse suni ve kötü görünür.
 • Alım 0.6-0.7 mm lik uçlarla yapılmalıdır daha kalın uçlarla alım yapılması ensede iz bıraktığı gibi sakalın kötü görünmesine sebep olur
 • Ekim kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılmalıdır yoksa açılan kanallara bağlı iz kalır ve sakallar dik çıkar.
 • Ekilecek kök 30-35 derece açı ile o bölgede var olan kıllara paralel ekilmelidir.
 • Sakal ekiminde tüm kökler tekli olmalıdır çünkü doğal sakalların tamamı teklidir, 2 li 3 lü ekim yapılması durumunda çok kötü görünüme sebep olabilir.
 • Sakal ekimi sonucu önemli olan bir ameliyattır ve yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlemdir ve bu konuda birikimli uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. Bazı kliniklerin sitesinde yazan “doktor kontrolünde ekim” veya plastik cerrah kontrolünde ekim” söylemleri tamamen hastayı ikna etmeye yönelik bir aldatmacadır. Ekmi yardımcılar yapıyorsa doktor bunun nesini kontrol edebilir ki. Ne yazıkki sakal ekiyorum diyen doktorların çoğu sakal ekimi yapmayı bilmez.
 • Ekilecek kökler alındıktan kısa süre snra ekilmelidir, yoksa dışarda uzun süre bekleyen kökler oksijensizlik ve gıdasızlık sebebiyle ölebilir. Ben alımla ekimi yaklaşık eş zamanlı yapıyorum.

Ne Kadar Sakal Ekilir?

Ne kadar ekileceği kişinin sıklık beklentisine, ekilecek alanın genişliğine bağlı olarak çok değişir. 1000 kök kişiyi köse görünümünden kurtarır ama makul bir sakallı görünüm için 2000-3000 kök arası ekim genellikle tatmin edici sonuç vermektedir. Abartılı sıklık beklentisine girilmemelidir çünkü enseden alınan her kıl ensenin 1 kıl eksilmesine neden olur. Yani yüz bölgesinde ne kadar alan çok sık bir şekilde doldurulursa ense de o kadar alanın boşaltılması yani kelleştirilmesi gerekir ki bu makul bir yaklaşım değildir.
Ekimde kullanılacak kökler duruma göre değişir.Köselik tedavisi amacıyla yapılacağında tek kaynak ense kıllarıdır ve ensede seyrekliğe sebep olmamak için 4 000-6 000 kökten fazla alınmamalıdır. Yara yada yanık izi gibi durumlarda yada dar alandan dökülmelerde sakalın gereksiz boyun kısımlarındanda kök alınıp eksik yerlere ekilebilir.
Benim kişisel fikrim 300 kök deneme ekimi yapıp ondan elde edilen sonuca göre yeni plan yapılmalıdır. Bu deneme kişin kafasındaki tüm sorulara cevap vermiş olur.

Bıyık ektirme

Kökleri isterse enseden isterse sakal bölgesinin gereksiz kısımlarından alabiliyoruz, sakal bölgesi kılları bıyığa yakın kaliteli olduğu için daha verimli ve daha doğal olur.

Ekim yaptırılacak kişiye mutlaka “kaç derece açıyla ekiyorsunuz ” sorusu sorulmalı “yatık ekiyoruz” cevabına itibar etmeden sayısal değer öğrenilmelidir. Bıyık 35-40 derece ile ekilmelidir, daha dik ekilirse hoş görünmez.

Eğer sakal bölgesinde alınabilecek kökler varsa mutlaka onların ekilmesi istenmelidir çünkü saç ne kadar kaliteli olsa da bıyık kalitesinde olamaz, daha ince kalır.

Bıyığınız yüzünüzün en dikkat çekici bölgesidir bu sebeple ücret ilgileneceğiniz en son konu olmalıdır. Önceliğiniz kalite yani doğallık olmalıdır. ucuza ektirip ömür boyu pişmanlık çekmemek için nasıl bir sonuç elde edeciğinizi iyi sorgulamalısınız. Bunun için öncelikle ekimi yapacak kişinin eğitimini öğrenmeli ve mutlaka uzman doktorun kendisi ekim yapıyorsa yaptırmalısınız. Kliniğin yardımcı elemanlarının ekim yaptığı yerde işlem yaptırmadan önce iyi düşünmelisiniz.

Her ne kadar vereceğiniz para çok önemli olsa da asıl önemli olan kalite ve doğallıktır, ucuza ektirip pişman olacağınıza hiç ekitirmeyin daha iyi. Bu sebeple ücret araştıracağınız en son şey olmalıdır, öncelikle kaliteli işlem yaptırabileceğiniz yeri iyi araştırın. Aşağıda göreceğiniz bıyık bedava ekilse neye yarar.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Erkek kimliği oluşumunda en önemli etkenlerden biridir ve olmaması kişide ciddi sosyal sorun yaratabilmektedir.Bıyığın hiç olmaması gibi seyrek olması,bir bölgede çıkmaması,yara veya yanık izi olması,saçkıran gibi sebeplerle dökülmesi de aynı şekilde kişide ciddi estetik sorun yaratabilmektedir.
Bıyık ekimi ile düzeltilebilen durumlar

 • Köseliğe bağlı olarak bıyık çıkmaması, 700-1000 kök civarı ekilmelidir.
 • Bıyığın seyrek olması, 300-400 kök yeterli olmaktadır
 • Yara,ameliyat, yanık izi olması, az sayıda kökle kapatılabilir
 • Saçkıranla bıyığın dökülmesi, saçkıranın ekim alanında olabileceği bilinmelidir
 • İnce bıyık olması, istenilen ölçüde kalınlaştırılabilir
 • Simetrik olmaması (bir tarafın daha ince olması gibi)

Bıyık Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar;
Kötü yapılmış bir işlem kişiyi mutlu edeceğine ekim yaptırdığına pişman dahi edebilir bu sebeple ekim yaptıracak kişi aşağıda yazılacak ayrıntıları ekim yapacak doktora mutlaka sormalı, olumlu ve tatmin edici yanıt almalıdır.
“Ekip olarak ekiyoruz” gibi ne anlama geldiği belli olmayan cevapları aydınlatıncaya kadar ısrarlı bir şekilde “ekipte asıl ekimi yapacak kişinin eğitimi nedir” diye sorulmalıdır. Unutmayın bıyığın olduğu bir kaç cm lik yerde ekip halinde çalışmak mümkün değildir yani bir kişilik bir iştir ve o kadar dar alanda iki kişinin eli çalışamaz.
– Mümkünse sakalın gereksiz boyun alanlarından alınan kökler ekilmelidir çünkü sakal kılları bıyık kıllarının yapısıyla aynıdır. Aynı şekilde elmacık kemiğinin üzerindeki gereksiz sakallar da alınıp ekilebilir.
– Köklerin tamamı tekli ekilmelidir, 2-3 kök içeren greft şeklinde ekilmesi halinde tıraş olunduğunda ciltte çok çirkin görünene demet şeklinde bıyık görünümü olur.
– Köklerin ekim açısı 25-30 derece olmalıdır daha dik ekilen bıyıklar çalı gibi görünmesine sebep olur ki kişi bıyıklarını uzatırsa karşıya doğru diken gibi çıkar ve son derece rahatsız eder
– Ekim asla kanal açılarak yapılmamalıdır çünkü kanal açma aletleri 2 mm – 2.5 mm lik kesiklere sebep olur ve bunlar ciltte çukurluk yapar kişi bıyıklarını keserse bu çukurluklar kötü görünür.
Ekimde 0.6 mm lik kesici olmayan delici iğneler kullanılmalıdır, işlem bu şekilde yapıldığında jiletle tıraş olunsa dahi ciltte çukurluk görünmez.
– Ekimler sadece bu konuda yetkin uzman doktor tarafından yapılmalıdır çünkü bıyık ekimi yardımcı personellere yaptırılmaması gerekecek kadar ayrıntılı bir girişimdir.
Uzman araştırırken “saç ekimi uzmanı” diye bir uzmanlık olmadığı, sıradan bir yardımcı personle saç ektirip sonrada ona “saç ekimi uzmanı” demek onu uzman yapmaz, görüşmelerde bu unutulmamalıdır.
– Kökler alındığı anda bekletilmeden ekilmelidir çünkü biriktirilip sonradan ekilmesi köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine sebep olabilir.
– Bu ayrıntılara dikkat edilmesi halinde ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar doğal bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görünümle çıkar.
– Unutulmaması gereken en önemli konu bıyık ekimi saç gibi değildir ve mutlaka bu konuda tecrübeli doktora yaptırılmalıdır.
– Hayatınız boyunca yüzünüzün en görünen alanında taşıyacağınız bıyıklarınızı ektirmeden önce ciddi şekilde araştırmalısınız. Unutmayın bıyık ektirip bıyıksız günlerini arayanlar hatta epilasyon yaptıracak kadar pişman olanlar bile var.

Bıyık Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

Bıyığın ne kadar sık ve ne şekilde olacağı daha anne karnında belirlenir ve bu değişmez. Ergenliğe erişince yani yumurtalıklardan testostreon hormonu salgısı başlayınca 15-16 yıldır uyuyan kökler canlanmaya başlar ve testosteron hormonunun etkisiyle 2-4 yılda normal bıyığın sertliğini , sıklığını ve şeklini kazanır.
Yani tüm olay hormonlarla oluşur. Dışarıdan uygulanacak hiçbir ürün bıyıkta asla hiçbir değişikliğe neden olamaz. Reklamlarında “yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal” cümlesini kullanarak insanların kafasını bulandırıp ceplerini boşaltanların ürünleri dahil hiçbir ürün sonucu etkilemez.
Yine internette yaygın dolaşan minoxidil için de aynı şey söylenebilir. Bu her iki ürünün de etkileri arasında “bıyık çıkarıcı” etkisinden söz edilmemektedir.

Sakal Ekimi Sonrası Yıkama Nasıl Olmalı?

ben ilk banyoyu kişinin kendisi yapacak şekilde tarif ediyorum ve 48 saat tercihen 72 saat sonra ilk banyo yapabilirsiniz diyorum. Şampuan olarak kullandığınız şampuanı kullanmalarını öneriyorum. Bu güne kadar yıkamayı hastama yaptırdığım için hiçbir sorun yaşamadım. Asıl saç ekiminden sonra temizlik için geliştirilmiş Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik seti diye bir ürün var, sıradan şampuanlar bir çok üstünlüğü sebebiyle özellikle geniş sakal, kaş, bıyık ekimlerime bunu öneriyorum. Ekonomik olarak rahatsız olmayacaksanız tüm ekim işlemlerinden sonra bu setin kullanılması akıllıca olur.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Seti Postop Denediniz mi?

İçeriğindeki klorhexidin glukonat uygulandığı alandaki mikropların % 99.9 unu tamamen öldürmektedir. Bunun ne önemi var diyeceksiniz. Şöyle bir önemi var sakal ekildikten sonra ekilen alanda iltihap olma riski vardır, bu risk oldukça düşüktür ama mikrop kaparsa kökler ölebilir. işte bu klorhexidin miroplanma ihtimalini en aza indirir. Diğer yandan bana göre gereği ve önemi olmasa da şişlik azaltıcı, yara iyileşmesini hızlandırıcı, kaşıntıyı azaltıcı, doku beslenmesini artırıcı etkileri de vardır. Her ne kadar yeterince steril çalışmayan klinikler işlem sonrası antibiotik verse  de ben genellikle önermiyorum.

Ayrıntılı bilgilere ve görsellere https://www.sakalekimi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bir anımla bitireyim
2005 yılıydı, o yıllarda ekimleri kanal açarak yapıyorduk. Bir amca geldi Hacca gitmiş sakalını uzatmak istiyor ama yüzünün bir tarafı tamamen yanık ve hiç kıl yok. ”amca daha önce yapılmış bir işlem değil istersen deneriz” dedim adam da kabul etti, etmez olsaydı. Enseden aldık, greftleri tekli hale getirmeden saç eker gibi ektik, o yıllarda iğne ile ekim bilinmiyordu ve ben de hala keşfetmemiştim. Sonuç berbattı, çoğu ikili üçlü, dik dik sakallar vs vs. Türkiye’nin ilk sakal ekimini yapmıştık ama sonuç hüsrandı. Ne hasta ne de ben memnun kalmadık. Ama eksiklerimizi ve hatalarımızı görme şansım oldu, bir sonraki daha güzel, sonrakiler daha da güzel oldu.

1.086 Yorum

 1. hocam sakalkıranlarım var 4 senelik maalesef tedaviye yanıt vermiyorlar artık ekim yaptırmaya karar verdim. bu yaptığınız iğne ile ekim bu dhi yöntemi ile aynı şey mi acaba? ve minimum kaç greft ekiyorsunuz?

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba,
   Dhı den daha ileri bir yöntem. Fakat pandemi nedeniyle Ekim yapmıyorum. Aşı çıkana kadarda yapmayacağım. 300 greft ekiyorum. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam covid nedeniyle sakal ekimine ara verdiğinizi biliyorum ama pcr testi sonucu ile ekim yapılması mümkün mü? Mikrobiyoloji asistanıyım, istediğim zaman test yaptırabilirim. Yeni iş yerime başlamadan önce ekim yaptırmak istiyorum da.

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Enfeksiyon verileri böyle iken ekim yapmak istemiyorum, Ne zaman veriler düşer, günlük 3-5 vaka olur, ö zaman dönebilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Sayın Atilla hocam sektörün en dürust ve kaliteli biri oldugunuzda kesinlikle hic bir suphem yoktur (arastirmalarima göre) size sorum yasim 33 yurt disindayim biyik ve yanak bölgem ekim yaptirmak istiyorum 1 hafta izin alsam ekim islemi bittikten sonra tekrar 1 hafta icinde işe başlayabilirmiyim yara ve kızarik lik olurmu yuzumde iy günler ..uzun oldu kusura bakmayın:)

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Merhaba,
   Kişisel özelliklerinize bağlı olarak bu süreç değişir. Fakat Ekim tekniğimiz nedeniyle ekilen sakallar ekimden sonra uzamaya başlar ve kamufle eder. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. Enfeksiyon nedeniyle ekimlere ara verdik.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Merhaba virüsten dolayı sakal ekimine ara vermiştiniz geri dönüş için herhangi bir tarih belli mi acaba

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Hayır belirlemedim. 05426210888 nolu telefona whatsapptan mesaj bırakırsanız, ekimlere başladığım zaman size dönüş yapılır.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Atilla hocam iğne ile ekim tekniğinizde istenilen sıklığı sağlayabiliyor musunuz? Kalem ile ekim tekniğinde neden daha dik açılarla çıkar.arastirmalarima göre kalem tekniğinde de istenilen açılarda ekilebiliyormuş.bizleri aydınlatırsanız çok memnun olurum.

  • Merhaba,
   Evet iğne ile sakal ekiminde istenilen sıklık sağlanabilir. Fakat hem donor alan saç olduğu için hemde sakal sorunu olan kişiler zaten fazla kıllı bir yapıda olmadıkları için çok sık bir sakal önerilmez. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz birlikte ihtiyacınızı belirleyebiliriz. Ekimin kalitesi tamamen kişisel beceri, eğitim ve bilgi birikimine bağlı olarak değişir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

   • Benim sorunum sakal olan yerler çok sık ama yanlar seyrek bu durumda çok sık ekim düşünmeli miyim yoksa önermez misiniz? İnternette yayinladiginiz fotoğraflarda ikinci bir seans yapmışsınız.ilk seansta çok sık yapılamıyor mu yoksa tamamen hastanın beklentisi mi? Ben tek seferde çözüm bulmak istediğim için soruyorum lütfen yanlış anlamayın

    • Tabiiki tek sefer de istenilen sıklıkta edilebilir. Genellikle ne tür bir işlem olduğunu görmek değerlendirmek ve ona göre karar vermelerini istiyorum. Bu nedenle çok yoğun ekimi ilk seansta öneriyorum. Sonuçta sizdende saçlı deriden alıp edeceğiz, sakal kılları ile saç kılları arasında fark olur bu sizi rahatsız edebilir. Ve saç kıllarını da ensemden alıp edeceğiz yani kıllar sonsuz değil ve Alım alanının gösqwlini de düşünmek zorundayız.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Merhaba hocam yapmış olduğunuz bıyık ve sakal ekimlerini takip ediyorum . Eşime bahsettim ,eşim de sakal ekimi yaptırmak istiyor . Adana ‘da görev yapmaktayız . Hafta sonu 1 gün de ekim işlemi yapılabilinir mi ?

  • Hafta sonu genellikle ekim yapmıyorum. Ekilecek sayıya bağlı olarak zaman ayırmak gerekiyor.1500 köke kadar 1 günde ekebiliyoruz. Sakal ektirmeyi planladığı alanların yakından fotoğrafını çekerek 05426210888 nolu telefona Whatsapp tan gönderirse bir ön değerlendirme yapabiliriz.
   Op. dr. Atilla Kaya

 7. hocam temmuz 2020 de 22 yaşını dolduracağım sakalım ve bıyığım yanaklarda çok sık fakat çenede bir miktar hiç yok ekimi temmuz ayından önce yapabilirmiyiz

  • Evet yapılabilir. 05426210888 nolu telwfona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Op.Dr. Atilla Kaya

 8. Hocam bu arada bende ektirmeyi düşünüyorum, fakat bu yüzümdeki siyah kıllar beni düşündürüyor, sizce nasıl olur? Daha önce hiç böyle biriyle karşılaştınız mi?

  • Siz mümkünse yüzyüze görüşmeye gelin, birlikte değerlendirelim.
   Öp. Dr. Atilla kaya

 9. Hocam sakal ektirsem sizce yüzüm nasıl olur? Eskiden fazla takmazdım ama büyüdük artık insanlar neden yüzün böyle diye soruyu canım sıkılıyor.

  • 21 yaşın üstündeyseniz ve hala sakalını çıkmasıyla ekilebilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 10. Hocam ocelikle yaşım 20, bendeki sorun biraz daha farklı, normalde sarışın biriyim fakat sakallar siyah tüy şeklinde çıkıyor, sürekli jiletlede alırdım ama yüzüm hala aynı, sizce sorun ne olabilir? Acaba hormonlarlamı alakalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim simdiden teşekkürler.

  • 🙁 vücut kılları, saç, sakal bıyık kılları farklı renklerde olabilir. Bu genetik yapınızdan kaynaklanır. Yapacak bişi yok.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 11. İyi günler hocam 32 yaşındayım çene ve bıyık bölgemde az olmak kaydıyla yanak ve favori bölgelerin de köselik mevcut
  Alan biraz geniş ne önerirsiniz acaba

  • 32 yaşında iseniz ,sakalını olmasını istiyorsanız, sakal ekiminden başka yapacak birşey yok. 05426210888nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 12. Hocam boyun kısmımda gereksiz fazla sakal var yanak kısmım çok seyrek yanağa boyun kısmımdaki fazlalıkları aktarmak istiyorum lakin iz kalmasından çok korkuyorum

  • Boyun bölgesinde iz kalmaz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 13. Hocam ben sakal ekimi yaptırmaya karar verdim. Ne yapmam lazım. Birde ekimi siz kendinizi yapıyorsunuz

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir yada kliniğe gelip ihtiyacınız muayene ile değeelendirebiliriz. Ekimleri sadece kendim yaparım.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 14. Hocam 19 yasindayim aile uyelerimde sorun yok.Bende seyrek cikiyor.Tam olarak çıkar mı?Ekim icin ne kadar beklemem gerekir?

  • Sakal gelişimi tam olarak 21 yaşın sonunda tamamlanır, beklemen ve sabırlı olman gerekir
   Op. Dr atilla kaya

 15. Merhaba hocam yasım 19.Sakal ektirmek istiyorum fakat sakalımın daha gelişip gelisemeyecegini bilemiyorum.Benim ve aile uyelerimin fotografını atsam degerlendirseniz olur mu cıkıp cıkmayacagı konusunda?

  • Merhaba
   Sakal gelişimi 21 yaşın bitiminde tamamlanır. Bu nedenle beklemelisiniz. Ayrıca 21 yaşınızı tamamladığınızda sakal gelişiminiz halen tamamlanmamış ise ekim için iyi bir araştırma yapmalısınız
   Op. Dr. Atilla Kaya

 16. Hocam ekim yaptirmak istiyorum.Cok sık bir sakal olsun istiyorum en fazla kac kök ekebiliyorsunuz?

  • 5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 17. Hocam ben iki hafta sonra 25 yaşına gireceğim sakalimda eksik kısımlar var yakından baktığımda kökler gözüküyor ama uzun süredir istenilen gelişim olmadı geç gelişen kısımlar oldu ama seyrek olan dudak altı yani cucuk kısmı ile cene ortası eksik kaldi ailede hickimsede sakal sorunu yok çıkar mı yoksa ektirmek mi gerekir

  • Bu yaştan sonra çıkması pek beklenmez. Karar verip araştırıp ekim yaptırabilirsiniz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 18. Hocam iyi günler 19 yaşındayım.Sakallarım çıkıyor fakat seyrek.Babamda normal çıkıyor.Abimde aşırı sık bir sekilde çıkıyor.Sizce ekim yaptırmam uygun olur mu?İleride tamamlanır mı?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  19 yaş sakal gelişimi için erken sakal gelişimi 21 yaşında tamamlanır.eğer babanız ve abiniz de sakal sorunu yoksa sizde de 21 yaşın sonunda tamamlanması beklenir. Beklemeniz gerekir.

 19. hocam merhaba 33 yaşındayım bıyık bölgemde 4 sene önce dökülme oldu .O gün bugündür eskisi gibi değil beni çok rahatsız ediyor eskisi gibi olmak istiyorum ben yurt dışından gelecem geldiğim gün hemen biter mi işlem ?

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin, değerlendirelim, randevu alıp gelirseniz aynı gün işlemini yapılabilir.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 20. hocam merhaba 28 yaşındayım sakallarım çok az çıkıyor yaşıtlarıma göre çok az rahatsız oluyorum ekim yaptırmak istiyorum ne zaman gürleşir tam olarak .

  • Tamam yaşında sakal gelişimi tamamlanmıştır. Eğer eksik hissediyorsanı doğrusu Ekim yaptırmaktır.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin ddeğerlendirelim ve beklentilerinizi öğrenelim,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim