Online Randevu Tedavi Ücreti

Kaş Ekimi

Türkiye’de ilk kaş ekimin yapan daha doğrusu bu işlemin yapılabileceğini pratikte gösterebilen ilk kişi olmanın getirdiği ciddi tecrübe ve piyasada görüğüm, yeniden işlem yaparak düzelttiğim kişi sayısının giderek artması sebebiyle ayrıntılı bir yazı yazma gereği duydum.
Kaşlarınızdan memnun değilseniz ve ektirmeyi düşünüyorsanız araştırmaya başlamadan önce sayfayı “ders çalışır gibi” dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm.

Videolar izlemek için instagram.com/kasekimi sayfasını takip edebilirsiniz.

Bu instagram sayfası ve kasekimi.com da paylaştığım kötü yapılmış ekimlerin fotoğraflarını gördüğünüzde bu sayfada yazılanların ne kadar yerinde olduğunu göreceksiniz.

Kaş Ekimi

Kaştaki eksiklik, bölgesel veya tam kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur, çok dikkat çekicidir öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır böyle olmasa bile kaşında sorunu olan kişi böyle hisseder.
Seyeklik ise daha çok kişinin kendisini rahatsız eder, çünkü seyreklik basit bir iki kalem hareketiyle kolaylıkla kamufle edilebilir.

Kaşın seyrekliği genellikle kişinin kendisinin kalem kullanarak dolgunlaştırması şeklinde çözülür ama tam kayıplarda kalemle doldurmak daha çok uğraştırır ne yazık ki her zaman aynı şekil elde edilemez bu sorun olur. Kalemle yapılan geçici çözüm bazen beklenmedik bir anda silinerek kişiyi zor durumda bırakabilir. Yağmur yağması veya kazara kaşını silmek gibi bir durumda kaş silinip ciddi görsel sorun olabilir.

Genel olarak kayıplar kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da kalıcı kontur suni görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir.
Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi, renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması ciddi sorundur. Ren değişimi çok farklı renklerin ortaya çıkmasına sebep olabilir, saç rengine yakın renk yapılan bir kalıcı kontur zamanla mavi, yeşil, kırmızı veya pembe renge dönüşebilir.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılır?

Dökülme, yaralanma, yanık, saçkıran, tik şeklinde yolma gibi sebeplerle oluşan tüm kayıplar ve seyreklik kök nakliyle tama yakın düzeltilebilmektedir.
Sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç genellikle beklendiği kadar güzel olmamaktadır zaten büyük oranda terk edilmiştir.
FUE yöntemi de çok farklı tarzlarda uygulanmaktadır bu sebeple nasıl bir FUE yaptıracağınızı ayrıntılı bir şekilde sorgulamalı özellikle çıkış açılarının 25-30 derece olacağını mutlaka işlem yapacak doktorun kendisinden bizzat duymalısınız. “Biz yatık ekiyoruz” sözüne itibar etmeden “kaç derece açılarla ekiyorsunuz” diye sorarak sayısal değer istemeli yatık kelimesinin arkasına sığınmasına müsaade etmemelisiniz.

Kaş Ekimi Video

Türkiye de yapılan iğrenç görünümlü kaş ekimlerinin azalmasına katkı sağlaması dileğimle iyi seyirler.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Aslında işin basit tanımı; enseden alınan kıl kökleri çizilerek belirlenmiş alana nakledilir şeklindedir ama işin ayrıntıları kaliteyi belirleyen faktörlerdir, her ekimin sonucu aynı değildir.
Ekimde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır, kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekimin süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz.
Kullanılan alım uçları ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Kaşın şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir. Köklerin tamamı mutlaka tekli köklerden oluşmalıdır ve asla ikili üçlü kökler ekilmemelidir.

Ekimde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı, köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir. Kökler 25-30 derece açılarla ekilmelidir daha geniş açılarla ekilen kaşlar dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir.
Bu açılarla ekim ancak kaş ekimi konusunda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir her saç eken kaşı ekemez araştırma yaparken kaç derece açıyla ekileceği doktora sorulmalı, net rakamlar alınmalıdır “yatık ekiyoruz” sözü değerlendirmeye alınmamalıdır.

Genel olarak 300 – 600 kök ekilerek tatmin edici sonuç alınmaktadır. İşlem doğru uygulanan FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen kişilerin ekim olduğunu fark edemeyeceği kadar doğala yakın olmalıdır. Tecrübeli ellerde bu sonuç elde edilebilir.

Türkiye’nin ilk kaş nakli kliniğimizde yapılmıştır. 20.11.2016 tarihine kadar yapılan 1087  ekiminin tamamında her kıl kökü tarafımdan ekilmiş yardımcı personellere bir kök dahi ektirilmemiştir.
Estetik bir uygulama olduğu için uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir. Nasıl burun ameliyatı yardımcı personellere yaptırılmıyorsa ekim de yaptırılmamalıdır. Araştırma tamamlanmadan önce mutlaka kötü yapılmış ekim fotoğrafları görülmeli ve iyi sonuç alınabilecek yer iyi değerlendirilmelidir.

Kaş Ekimi Yaptıranlar

Bu konuda tecrübeli, doğru tekniği uygulayan bir kliniğe yaptırdılarsa % 95 ihtimalle sonuçtan memnun olurlar.
Şunları elde edebilirler; suni görünen dövmeleri kamufle olur, seyrek görünüm sıklaşır, iz tama yakın kapatılabilir, istediği şekli verebilecekleri kaşlara sahip olurlar.

Kalıcı Makyaj Üstüne Kaş Ekimi Yapılır mı?

Evet yaptığımız ekimlerin yarıdan fazlası daha önce yapılmış kalıcı makyajın solması, renk değiştirmesi, suni görünmesi gibi bir çok sebep dolayısıyla pişman olunması ve kalıcı çözüm isteği ile yaptığımız ekimlerdir.
Kalıcı makyajın tam kapatılması zordur ancak üzerindeki kıllar dövmenin suni görünümünü tama yakın yok eder.Yandaki resimde gördüğünüz uygulama kalıcı makyajın solması ve çok kötü görünmesi sebebiyle kamuflaj amacıyla yapılmış bir ekimdir.


Ekilen kaşları doğal kaşlardan ayırt edilememektedir.
Çıkış açıları doğallarla yaklaşık aynıdır
Ekildiği gibi 25 derece açılarla çıkmaktadır
Dövme büyük oranda kamufle edilebilmiştir.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kişinin beklentisi, eksikliği ve çizeceği alanın genişliğine göre değişmekle birlikte 1 kök ekim ücreti 9 TL dir.  Ekim için başvuran kişilerin % 90 kadarında 300 kök yeterli olmaktadır.
Seyrek olarak çok az kaşı olanlarda, kalın tasarlayan erkeklerde daha fazla ekmek gerekebilmektedir. Ekimde doğru yaklaşım gerekirse hastanın beklentisine göre 2 hafta sonra rötuş yapılabilmelidir. Rötuşta hastanın istediği kadar yani 5-10 kök bile istese ekilmelidir. Böylece küçük eksiklikler tamamlanabilir ve hasta memnuniyeti maximum düzeye çıkar.
Ücretler konusunda asıl söylenmesi gerek şey şu olmalıdır; kesinlikle öncelikle kaliteyi araştırın, yaklaşık beklentinizi karşılayacağınız klinikleri belirledikten sonra ücretleri araştırın, yani son sorunuz ücret olmalı.
Yoksa “işi ucuza getireceğim” düşüncesiyle ömür boyu pişmanlığınıza neden olabilirsiniz.

Yara İzine Kaş Ekimi

Genellikle en kolay kamuflaj yolu olan kalemle kapatarak çözüm bulunur. En sık baş vurulan çözümdür, genellikle kalemle boyanarak kamufle edilmeye çalışılır ancak bu defada boyanın çıkabileceği kişide tedirginliğe sebep olabilmektedir. Kalemle kapatmada diğer bir sorun her gün aynı zahmete katlanmak zorunda kalınması ve kıl olmadığı için doğal görünmemesidir.

Kaştaki kayıplara uygulanan en sık çözüm kalıcı makyajdır ve daha çok dökülme şeklinde olan sorunların kamuflajı için uygulanır ancak yara izini kapatmak amacıyla da uygulanmaktadır.
Ancak kalıcı makyajın renk değiştirip yeşil, lacivert veya kırmızımsı hale dönmesi yeni bir sorun olmakta ve tekrar tekrar yaptırmak gerekmektedir, diğer bir sorunsa yine kıllar olmaması sebebiyle suni görünmesidir.

Kaştaki yara izini kapatma

Başka alanlardan alınan kıl köklerinin yara izine ekilmesiyle olmayan alanda kaşlar çıkar. Ekim sırasında kurallarla uyulursa kaş ekimi yapıldığı anlaşılamayacak kadar doğala yakın görünüm elde edilir.

Hangi amaçla olursa olsun işlem yapılırken ekimin açıları cilde 25-30 derece açılarla ekilmelidir yoksa yara izinden kirpi kılları gibi çıkar ve kalemle kapatılabilen sorun daha beter hale gelir.

Yara İzine Kaş Ekimi

Yara izi kapatma amaçlı ekim yaptıracaksanız bu hizmeti alacağınız kliniğin bu konudaki birikimini sorgulamalısınız.

Kaş Ekimi Yapan Yerler

Hiçbir tıbbi girişimi olmadığı gibi bu işlemi de yer yapmaz insan yapar işte önemli olan nerede yapıldığı değil kimin yaptığıdır. Görüşmeye gittiğiniz kinikte kimin ekim yapacağını çok net ve anlaşılır şekilde sorun ve isim alacak şekilde cevaplanmasını isteyin yani “ekip olarak ekiyoruz” dendiyse bilin ki işlemi 2 yardımcı eleman yapacak bu arada doktor çayını içerken kontrol edecek demektir. Nasıl hostes kontrolünde kullanılacak uçağa binmek istemezseniz bunun gibi doktor kontrolünde yapılan işlem doktor tarafından yapılmaytacağını bilerek karar vermelisiniz.
Unutmayın kaş ekimi uzman doktorun bizzat kendisinin yapması gerekecek kadar ciddi ve sonuçları önemli bir ameliyattır, doktor kontrolünde yapılması yardımcı elemanların yapmasını doğru kılmaz.
Şöyle ifade edeyim; diyelim ki burun estetik ameliyatı olacaksınız doktorunuz size “hemşirem çok iyi yapar o yapacak ben onu konrol edeceğim” dese ameliyatınızı o doktora yaptırırmısınız. Bu arada bir de sizi etkilemek için “saç ekim uzmanımız ekecek” denebilir Türkiye’de böyle bir uzmanlığın olmadığını ve sizi aldatmak için o kişiye kendileri “uzman” kisvesi taktığını bilmelisiniz.
Kliniğin yardımcı personeline “saç ekim uzmanı” demek onu uzman yapmaz, uzmanlık 6 yıl tıp fakültesi eğitimi üzerine 5-6 yıl da uzmanlık eğitimiyle yani 11-12 yılda kazanılan bir beceridir ve 20 yaşında bir gence bu ünvanı yakıştırmak ekim yaptıracak kişinin gözünü boyamak için üretilmiş yalandır. O kişi çok iyi ekim yapsa bile bu bir tür yalancılıktır.

Her yerde aynı kalitede yapılmadığını bilerek yukarıda yazılanları ayrıntılı okuyup, kafanızda soracağınız soruları netleştirip bundan sonra araştırma yapmanız gelecekte yaşayabileceğiniz pişmanlık ihtimalinizi azaltır.

Ekim resimleri ve diğer bilgiler için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html

487 Comments

Add a Comment
 1. Hocam kaşımda seyrelme var. ekim işlemi ne kadar sürer. ücret bilgisini nasıl alabilirim

  1. 05426210888 nolu telefona whasapptan fotoğraf gönderin, kapınızı derlendirelim, Ekim ve ücret bilgisini değerlendirmeden sonra verebiliriz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam ekim işleminde uyuşturma işlemini nasıl yapıyorsunuz . bebeğim var emziriyorum. zararı olur mu

  1. Uyuşturma işlemini lokal anestezi altında yapıyoruz. Bebeğinize zarar vermez
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Kaş ekimini sadece İstanbul’da mı yapıyorsunuz yoksa başka şehirlerde de yapıyor musunuz?

  1. evet.İstanbul-Bakırköy de yapıyorum

 4. erkek ürünlerinde %3 lük kadın ürünlerinde %2lik procapil yeterlidir,bilimsel çalışmalara göre önerilen tedavi edici optimum dozdur.bu oranın yükseltilmesi alerjik ve toksik etkilerin görülmesine neden olacaktır
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?