Mikro Sinüsektomi Fiyatları

Bu sayfada okuyacağınız net ücretlerdir ve kliniğin her şubesi için geçerlidir. Bir hastalığın tedavi ücretini belirleyen bir çok etken vardır. Bunların en önemlisi devletin fiyat belirlediği kurumlarda fiyatların sabit olmasıdır. çünkü bu kurumlarda sosyal güvenceye göre belirlenir.

Şunu yazmadan edemeyeceğim; sağlığınızla ilgili araştırma yaparken ücretler soracağınız en son soru olmalıdır. Öncelikle alacağınız hizmetin kalitesi, hangi yöntem olacağı, gittiğiniz doktorun bu yöntem konusunda tecrübesi, gittiğiniz kliniğin teknolojik donanımı dahaönce araştırılması gereken konulardır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları

SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalarımız için ücret 6000, sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 12000 TL’den başlamaktadır. (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiş)

Klinik bu ücretler dışında hiçbir ek masraf (lazer uygulaması, film, tahlil, ultrason, narkoz, konsültasyon gibi) çıkmayacağı konusunda da güvence vermektedir.

Özel kurumlarda ise daha değişik etkenler vardır. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurumun popülaritesi, ameliyat dışı hizmetlerin ne kadar lüks olduğu gibi faktörler etkilidir ve fiyatlar 25.000 TL ile 35.000 TL arasında değişir. SGK anlaşması olan kurumlardaysa 15.000-20.000 TL arasında fark ücret diğer deyimle katkı payı alınmaktadır.

Kıl dönmesi tedavisi yapan kliniklere mail yada telefonla fiyat sorulduğunda genellikle “hastalığınızın durumuna göre değişir” denir ve fiyat verilmez, aslında doğru değildir çünkü yapılacak ameliyat yaklaşık aynıdır, böylesi yaklaşımda hastaya göre fiyat uygulanıyor sorusu akla gelir.

Ameliyatsız kıl dönmesi SGK geçerlidir yazan kurumların yaptığıysa tam bir tuzaktır çünkü SGK ameliyatsız kıl dönmesini tedavi olarak kabul etmediği için ücret ödemez ama o sağlık kuruluşu kapıda giren hastayı öyle veya böyle orada tedavi olmaya ikna eder.

Kıl dönmesi ameliyatının kaç lira olduğu tabiî ki önemlidir ama yapılacak ameliyat tekniği de bir o kadar önemlidir çünkü 14 farklı ameliyat tekniği vardır ve hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır. Tüm yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz. 10 dakika istirahat sonrası işinize dönebileceğiniz mikro sinüsektomi ameliyatı yerine 15 gün yüzüstü yatmanızı gerektirecek yada 3-5 ay pansuman gerektiren (açık bırakma yöntemi) yöntemlerle olmak son derece gereksizdir.

Alacağınız hizmet karşılığında aldığınız hizmetin bedeli önemlidir ama aldığınız hizmetin sizin yaşamınızı nasıl etkileyeceği çok daha önemlidir bundan dolayı önce en iyi yöntemi sonra fiyatları kıyaslamayı genel prensip edinmelisiniz.

Yukarıda verdiğimiz mikro sinüsektomi fiyatları yine çağdaş ameliyatlar olan bascom, pit pickin ve sinüsotomi yöntemleri içinde geçerli fiyatlardır. Fiyatlarda değişim hastanın isteği üzerine narkoz ile hastanede yapılmasına göre değişebilir.

Hastalığınızla ilgili araştırma yaparken haklı olarak ilk aklınıza gelen şey ödeyeceğiniz paradır ama ödeyeceğiniz ücretten çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Araştırırken öncelikle kalite, tecrübe ve bilgi birikimi gibi sonucu etkileyecek yönleri araştırın, bunun sonunda yaklaşık “bu klinikte tedavi olabilirim” diye sınırladığınız kliniklerden en uygun ücret teklifi getirene ameliyat olun. Yani önceliğiniz olacağınız ameliyatın kalitesi olmalıdır parası değil 🙂

Uyarı
Hastalığınız ne olursa olsun bu yazıyı okuduğunuza göre internette araştırma yapacak kadar dikkatli bir insansınız demektir. Araştırma yaparken ödeyeceğiniz ücret tabi ki önemli ama daha önemlisi ödediğiniz ücret karşılığında ne aldığınızdır. İlk defa mikro sinüsektomi yapan birine ameliyatınızı bedava olsanız ne anlamı var ki.

Atatürk Cad. No:174/1 Kat:4 Cumhuriyet Meydanı KONAK – İZMİR
Tel: 0232 422 10 06 GSM 0542 295 52 54
Cep telefonundan fotoğraf göndererek daha net bilgi alabilirsiniz.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları” yazısında 52 düşünce

  • admin diyor ki:

   Delik sayısı ve deliklerin arazındaki mesafe önemli. eğer delikler çok yakınsa yapılamayabiliyor. kıl dönmesi muayenesinden ücret almıyoruz.Gelirseniz muayene ile değeelendirip laser yada mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Op. Dr. Atillaü Kaya

  • admin diyor ki:

   Zeytinlik mah. Yakut sok. Erçetin plaza no:24 kat:3 / PTT nin hemen hemen karşısındayım. 05426210888 nolu telefondan konum isteyebilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 1. Leyla otker diyor ki:

  merhabalar doktor bey ben oğlum için sizinle görüşmek istiyorum yaklaşık 9 sene önce kaydırma yöntemi ile kıl dönmesi ameliyatı yapılmıştı ama şimdi yeniden nüksetti ben kendim bir kıl yakaladım girerken ama sanıyorum içeride de var kıllar. sizi internetten araştırdım üslubunuza tekniklerini çok beğendim . Biz Eren köydeyiz Caddebostan şubesi düşünmüştüm ama siz Bakırköy’de siniz galiba nasıl yapalım

  • admin diyor ki:

   Bakırköy şubeye gelebilirsiniz. Marmaray yapıldığı için ulaşım artık çok kolaylaştı.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip sizi yönlendirebilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Erol diyor ki:

  Merhabalar
  Atilla bey bende Micro sinusektomi olmak istesem sizinle hangi şubenize gelmeliyim Sgk ile ücret nedir? Ve kredi kartı geçerlimidir?
  Teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Ben Bakırköy şubesindeyim.SGK lı hastalarımıza tedavide %50 indirim uyguluyoruz. Ücret bilgisi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu aramanızı öneririm.
   Op. Dr. Atilla kaya

 3. Ekin diyor ki:

  Hocam merhaba 2 yıl once açık ameliyat oldum. Hersey yolundaydi. Ancak 2 gun once ameliyat olan yerde bir agrı olustu. Tekrarlamis olbilir mi ?

  • admin diyor ki:

   merhaba Ekin
   nüks etmiş olabilir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile sosyal yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

  • admin diyor ki:

   kıl dönmesinde oluşan kıl keseciği mutlaka cerrahi olarak çıkarılmalı.kesecik çıkarılmadan tedavi yapılmış sayılmaz.burda yöntem önemlidir.mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olursanız kalçanızın anatomik yapısı ve fiziksel görünümü bozulmaz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. Kerem diyor ki:

  17 yaşındayım ve cok, büyük bi delik fark ettim, akıntı veya apse yok gibi sadece sızlıyor, doktora gitmeye veya aileme söylemeye utanıyorum

  • admin diyor ki:

   utanmak soruna çözüm getirmiyor tam tersi sorununuzun büyümesine neden oluyor.bu nedenle muayene olmalı ve sorununuz tespit edilmeli.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Kamil diyor ki:

  Hocam merhaba benim kuyruk sokumunda apse olustu ve patladı. Devamlı temizliyorum banyomu ihmal etmiyorum. Araya gazli bezde koyuyorum. Tekrar olusur mu ?

  • admin diyor ki:

   apsenin nedeni büyük olasılıkla kıl dönmesidir.kıl dönmesi tedavi edilmeden sorununuz çözülmez.apse patlayalı 1-1,5 ay oldu ise kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.tedavi olmadan önce mikrosinusektomi yöntemini araştırın
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Meral diyor ki:

  Hocam merhaba 3 yıl once kil dönmesinden acık ameliyat oldum.Soğuk havalarda orada bir agrı oluyor. Soğuk la ilgisi varmı ?

  • admin diyor ki:

   yorum yapmadan muayene ile değerlendirmek gerekir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 7. emir diyor ki:

  hocam ben bundan bir hafta önce bir taşa oturdum. ondan sonraki gün ağrı falan derken doktora gittim doktor kıl dönmesi tanısını koydu ve 3 deliğin olduğunu söyledi ayrıca apse oluştuğundan ilaçta verdi. size iki sorum var. fiyat ne kadar olur ve benim ameliyatım kaç dakika sürer

 8. nzt diyor ki:

  hocam merhaba. ınternettekı arastırmalarımda sıklıkla sızın ısmınıze karsılastım. daha dogrusu tek secenek sizmişsiniz gibi gorunuyor. sizin adınıza onur verici.

  uygulama yenı oldugu ıcın tekrarlama oranını %3 olarak belırlemişsiniz. bu arastırma evreninın guvernırlılık oranı nedir ve guvenılır mıdır?

  hocam benım hikayem 2014 e baslıyor. pıknıge gıttıgımız bır gun sert bır zeminde ( taş)oturdum. kaltıktan sonra hafif bir sızı hisettim. ertesı gun agrı (dayanılmaz duzeyde degıl) sızı seklınde devam ettı. herhangı bır sısıklık veya sıradısı bır sey goremedım.
  bundan 6 ay once (kı soguk havalarda bu acı cıddı etkılıyor) otobus yolculugu yapmak durumunda kaldım. yolculuk kabusa dondu.kucuk bır yag bezesi seklınde sısık olunca doktora gıttım kıl donmesi teşhişi konuldu ama herhangı bır delık yoktu sadece ıc camasırımda sarımsı bı renk vardı. sanırım akıntı olmus ama az mıktar yara kabuk baglamış.
  son durumda,2 gundur dayanılmaz duzeyde acı cekıyorum. ne oturabılıyor ne de yatabılıyorum. herhangı bır anormal şişme yok. sadece boolgeye dokundugumda agrı cogalıyor. apse yapsa sıslık olmaz mıydı acaba?
  calısan oldugum ıcın geleneksel amelıyat yontemlerı bana pek uygun degıl. bu anlamda sızın uyguladıgınız mikro sinusektomi yontemını daha makul buluyorum.
  sizden randevu alıp muayene olmak ve sonrası ıcın program yapmak ıstıorum. bılgılendırırsenız sevınırım. sımdıden teşşekür eder ıyı calısmalar dilerim.

  • admin diyor ki:

   merhaba
   mikrosinusektomi yöntemini geliştiren ve uygulayan ilk kişi benim.bu nedenle bu yönteme yönelik bilgilendirme sitelerinde benim ismimle karşılaşmanız doğal.05426210888 nolu telefonla görüşüp bilgi ve randevu alabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Burak diyor ki:

  Hocam bacağımda 1-2 cm çapında bi deri soyulup orası şişmiş gibi bi görüntü var. Kıl dönmesi olma ihtimali nedir nasıl öğrenebilirim?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  bacakta kıl dönmesi görülmez,batık olabilir

  • admin diyor ki:

   kıl dönmesinde oluşan kıl kesecikleri mutlaka cerrahi olarak çıkarılmalıdır.mikrosinusektomi yöntemler arasında iyileşmesi en kolay,nüksü en az olan ,anatomik yapıyı ve fiziksel görünümü bozmayan bir yöntemdir.ücret için 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Oğuz diyor ki:

  Hocam bende kil donmesi belirtisi var suan rahatsız etmiyor ancak sıvı geliyor bende birkaç tane kil deliği var acaba bu fiyatta değişime neden olur mu ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip,tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yapabilirim.ücretler için şu linke bakabilirsiniz.https://www.dratillakaya.com/kil-donmesi-tedavisi-ne-kadar.daha detaylı bilgi almak için 05426210888 nolu telefonu arayabilir,yada ve hastalığınızla ilgili fotoğraf gönderebilirsiniz

 11. Abdullah diyor ki:

  Hocam yaklaşık 8 ay önce kapalı kıl dönmesi ameliyatı oldum ama ameliyattan 3 gün sonra yara iltihap kaptı nüks etti sonra dikiş tutmadan dikişler alındı açık iyileşmeye birakıldı 4 ay sürdü tanamen iyileşmesi ama şuan kuyruk bölgemde açık birakılan yerde hafif kaşıntı tüğlenme dikişte ağrı sürekli terli kalma oluyo doktor tekrarlams ihtimslidüşük demişti dikiş bölgesi ağrı olması bide terlemesi normalmı teşekkür ederim yardımlarınız için şimdiden.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  genel hijyene dikkat etmediyseniz , o bölgede kıllar ve ağrı varsa nüks etmiş olabilir.muayene olmalısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir