Online Randevu Tedavi Ücreti

Mikro Sinüsektomi Fiyatları

Bu sayfada okuyacağınız net ücretlerdir ve idea Kliniğin her şubesi için geçerlidir. Bir hastalığın tedavi ücretini belirleyen bir çok etken vardır. Bunların en önemlisi devletin fiyat belirlediği kurumlarda fiyatların sabit olmasıdır. çünkü bu kurumlarda sosyal güvenceye göre belirlenir.

Şunu yazmadan edemeyeceğim; sağlığınızla ilgili araştırma yaparken ücretler soracağınız en son soru olmalıdır. Öncelikle alacağınız hizmetin kalitesi, hangi yöntem olacağı, gittiğiniz doktorun bu yöntem konusunda tecrübesi, gittiğiniz kliniğin teknolojik donanımı dahaönce araştırılması gereken konulardır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları

SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalardan her şey dahil 1750 TL

Sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 3500 TL (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiş)

Klinik bu ücretler dışında hiçbir ek masraf (lazer uygulaması, film, tahlil, ultrason, narkoz, konsültasyon gibi) çıkmayacağı konusunda da güvence vermektedir.

Özel kurumlarda ise daha değişik etkenler vardır. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurumun popülaritesi,ameliyat dışı hizmetlerin ne kadar lüks olduğu gibi faktörler etkilidir ve fiyatlar 2000 TL ile 20 000 TL arasında değişir. SGK anlaşması olan kurumlardaysa 2500-5000 TL arasında fark ücret diğer deyimle katkı payı alınmaktadır.

Kıl dönmesi tedavisi yapan kliniklere mail yada telefonla fiyat sorulduğunda genellikle “hastalığınızın durumuna göre değişir” denir ve fiyat verilmez, aslında doğru değildir çünkü yapılacak ameliyat yaklaşık aynıdır, böylesiyaklaşımda hastaya göre fiyat uygulanıyor sorusu akla gelir.

Ameliyatsız kıl dönmesi SGK geçerlidir yazan kurumların yaptığıysa tam bir tuzaktır çünkü SGK ameliyatsız kıl dönmesini tedavi olarak kabul etmediği için ücret ödemez ama o sağlık kuruluşu kapıda giren hastayı öyle veya böyle orada tedavi olmaya ikna eder.

Kıl dönmesi ameliyatının kaç lira olduğu tabiî ki önemlidir ama yapılacak ameliyat tekniği de bir o kadar önemlidir çünkü 14 farklı ameliyat tekniği vardır ve hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır. Tüm yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz. 10 dakika istirahat sonrası işinize dönebileceğiniz mikro sinüsektomi ameliyatı yerine 15 gün yüzüstü yatmanızı gerektirecek yada 3-5 ay pansuman gerektiren (açık bırakma yöntemi) yöntemlerle olmak son derece gereksizdir.

Alacağınız hizmet karşılığında aldığınız hizmetin bedeli önemlidir ama aldığınız hizmetin sizin yaşamınızı nasıl etkileyeceği çok daha önemlidir bundan dolayı önce en iyi yöntemi sonra fiyatları kıyaslamayı genel prensip edinmelisiniz.

Yukarıda verdiğimiz mikro sinüsektomi fiyatları yine çağdaş ameliyatlar olan bascom, pit pickin ve sinüsotomi yöntemleri içinde geçerli fiyatlardır. Fiyatlarda değişim hastanın isteği üzerine narkoz ile hastanede yapılmasına göre değişebilir. Aslında aynı ücret ödenir ama diğer eklentilerden dolayı (narkoz, yatak vs) 2250-3500 TL arasında değişir.

Hastalığınızla ilgili araştırma yaparken haklı olarak ilk aklınıza gelen şey ödeyeceğiniz paradır ama ödeyeceğiniz ücretten çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Araştırırken öncelikle kalite, tecrübe ve bilgi birikimi gibi sonucu etkileyecek yönleri araştırın, bunun sonunda yaklaşık “bu klinikte tedavi olabilirim” diye sınırladığınız kliniklerden en uygun ücret teklifi getirene ameliyat olun. Yani önceliğiniz olacağınız ameliyatın kalitesi olmalıdır parası değil 🙂

Uyarı
Hastalığınız ne olursa olsun bu yazıyı okuduğunuza göre internette araştırma yapacak kadar dikkatli bir insansınız demektir. Araştırma yaparken ödeyeceğiniz ücret tabi ki önemli ama daha önemlisi ödediğiniz ücret karşılığında ne aldığınızdır. İlk defa mikro sinüsektomi yapan birine ameliyatınızı bedava olsanız ne anlamı var ki.

 Mikro Sinüsektomi İzmir

Gerek SGK lılara fazlasıyla indirim uygulanması, gerek genel ücretlerin makul olduğu, gerek bu ameliyat konusunda tecrübeli cerrah diye araştırdığınızda İdea Klinik İzmir’den hizmet alabilirsiniz.

Atatürk Cad. No:174/1 Kat:4 Cumhuriyet Meydanı KONAK – İZMİR
Tel: 0232 422 10 06 GSM 0542 295 52 54
Cep telefonundan fotoğraf göndererek daha net bilgi alabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.html

https://www.ideaklinikankara.com/mikro-sinusektomi-ameliyati/

52 Comments

Add a Comment
 1. Hocam merhaba bu yöntem için ne kadar ilerlemiş olmasının bir önemi var mı yoksa başlangıç için geçerli bir durum.

  1. Delik sayısı ve deliklerin arazındaki mesafe önemli. eğer delikler çok yakınsa yapılamayabiliyor. kıl dönmesi muayenesinden ücret almıyoruz.Gelirseniz muayene ile değeelendirip laser yada mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Op. Dr. Atillaü Kaya

 2. Merhabalar bakırköy adres nedir

  1. Zeytinlik mah. Yakut sok. Erçetin plaza no:24 kat:3 / PTT nin hemen hemen karşısındayım. 05426210888 nolu telefondan konum isteyebilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. merhabalar doktor bey ben oğlum için sizinle görüşmek istiyorum yaklaşık 9 sene önce kaydırma yöntemi ile kıl dönmesi ameliyatı yapılmıştı ama şimdi yeniden nüksetti ben kendim bir kıl yakaladım girerken ama sanıyorum içeride de var kıllar. sizi internetten araştırdım üslubunuza tekniklerini çok beğendim . Biz Eren köydeyiz Caddebostan şubesi düşünmüştüm ama siz Bakırköy’de siniz galiba nasıl yapalım

  1. Bakırköy şubeye gelebilirsiniz. Marmaray yapıldığı için ulaşım artık çok kolaylaştı.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip sizi yönlendirebilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. sayın hocam merhaba muayene olmak istiyorum. randevu talep etmekteyim.

  1. 05426210888 nolu telefondan randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhabalar
  Atilla bey bende Micro sinusektomi olmak istesem sizinle hangi şubenize gelmeliyim Sgk ile ücret nedir? Ve kredi kartı geçerlimidir?
  Teşekkürler

  1. Ben Bakırköy şubesindeyim.SGK lı hastalarımıza tedavide %50 indirim uyguluyoruz. Ücret bilgisi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu aramanızı öneririm.
   Op. Dr. Atilla kaya

 6. Hocam merhaba 2 yıl once açık ameliyat oldum. Hersey yolundaydi. Ancak 2 gun once ameliyat olan yerde bir agrı olustu. Tekrarlamis olbilir mi ?

  1. merhaba Ekin
   nüks etmiş olabilir.kliniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip eğer uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile sosyal yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?