Yağ kisti alma ücreti

Bütün tedavi yöntemlerinde olduğu gibi yağ kisti alma ücreti de bir çok klinikte değişiktir. Burada kliniğin popülaritesi, fiyat politikası, hastanenin bulunduğu semt, SGK anlaşması olup olmadığı gibi çok etken vardır.

Yağ Kisti Ameliyatı Fiyatı

Kliniklerimizde bu tür kistlerin alma ücreti 2 cm ye kadar 1200 TL aynı anda birden fazla alınırsa 2.yağ kistini alma ücreti 600 TL resmi kurum üyelerine yani SGK gibi sağlık güvenceniz varsa bu ücretlerin yarısını yani ilk kistin ücreti 600 TL eklenen her kistin ücreti 300 TL dir. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de hatta daha büyük olabilmektedir. 2 santim den büyük kistlerin tedavi ücreti ücretsiz muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor ancak bazen devasa boyutlarda olabilmektedir bu durumda ücret yükselecektir.

Yağ Bezesi Tedavisi

Bütün cerrahi hastalıklarda olduğu gibi ameliyatı araştırılırken ödenecek ücret kadar alınacak hizmet kalitesi de araştırılmalıdır. Her 5 şubemizde de tedavi olabilecek en küçük boyda cildi keserek yapıyoruz buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan çok daha az iz kalıyor, örnek vermek gerekirse 3 cm lik kisti çıkarmak için 3-4 cm yer kesilip kitle basit bir şekilde çıkarılabilirken biz 3-4 cm lik bir kitleyi çıkarmak için 1.5 cm kesip kisti çocuk doğurtur gibi zorlayarak çıkarıyoruz böylece ameliyat izi az kalıyor ve işlem sonrası ağrı da az oluyor. Saçlı deriden alınanlar dışındakilerde dikişi estetik yani gizli dikişler olarak yaptığımız için balık kılçığı görünümünde iz değil ince bir çizgi şeklinde iz oluyor ve zamanla fark edilmez hale geliyor.

Kafadaki kistleri alırken saçı tıraş etmek hastanın kafasında 3-5 hafta dikkat çeken kısa saçlı bölge kalıyor böyle bir sorunu yaşatmamak için saçları tıraş etmiyoruz, tıraş etmediğimiz için çirkin görünüm olmuyor hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmıyor. Mümkün olduğunca gaz beziyle pansuman da yapmıyoruz. Bu sayede hasta klinikten çıkarken ameliyat olduğu belli olmuyor.

Yağ Kisti Ameliyatı Video


Videoda dikkat ederseniz saçlar tıraş edilmemiştir ve işlem sonrası hastanın kafasında dikkat çeken bir uygulama yoktur.

Yağ Kisti Ameliyatı Sonrası

Ameliyat ücretini araştırırken ameliyat sonrası kalacak iz miktarını, özellikle uzun saçlılarda saçların kesilmesi ve ameliyat sonrası lüksü de araştırmalısınız.
Pansuman
Ben genel olarak pansuman yapıyorum ve önermiyorum. Kafadan aldığımda hiçbir şey ile kapatmıyorum ve hastaya ”yarın banyo yapabilirsiniz” diyorum. Kafa dışından aldığım yeri küçük bir pansumanla kapatıp ”iki gün sonra pansumanı kaldırıp banyonuzu yapabilirsiniz” diyorum.
Bu şekilde yaklaştığım vakıalarımın hiçbirinde sorun yaşamadım.

Kafada Yağ Kisti

Yağ Kisti Ameliyatından Sonra Ne Zaman Banyo Yapılır

Bu konuda tecrübeli cerrahlar ertesi gün banyoya izin verecek tarzda dikerler ve hastalar ertesi gün banyo yapabilirler. Saçı tıraş eden, dikişin üzerine pansuman yapan doktorlar 8-10 gün sonraya banyo verirler çünkü pansuman banyoya engel bir durumdur. Bir hafta banyo yapamamak bir çok hasta için ciddi sıkıntı veren bir durumdur.

Ameliyatsız Yağ Kisti Tedavisi

İnternette bitkisel ilaçlar, bitkisel kürler gibi bilimsellikle hiç ilişkisi olmayan, doktor ya da sağlıkçı dahi olmayan kişilerce sırf para kazanmak için üretilmiş ürünler görebilirsiniz ama hiçbir işe yaramayacağını bilmelisiniz. Benzer şekilde kendini tıp profesörü gibi lanse eden ama tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş bazı şarlatan profesörlerin bu anlamda “bitkisel kür” önerileri görebilirisiniz bu tür boş önerilere vakit ayırmayın. Ameliyatsız değil ama 4-5 mm lik delikle yapılan liposucion da basit de olsa ameliyattır.12

Liposuction ile Yağ Bezesi Alımı

Ameliyatsız yöntem olarak 3-4 mm lik küçük kanüllerle yağı emme tedavisi vardır, ameliyattan farkı 3-4 cm kesi izi kalmaz 3-6 mm lik delikten çıkarılabilir. Çıkarılan delik çok küçük olduğu için fark edilmez bir iz kalır. Yöntemin adı liposakşın (doğru yazılımı liposuction) dır.
Liposuctionla yağ alma işlemi sadece Bakırköy şubemizde yapılmaktadır.

Yağ Kisti Ameliyatında İz Kalır mı?

Deride yapılan bütün kesilerde mutlaka iz kalır yani iz kaçınılmazdır. İz kesik kadar olur, kesik küçük yapılırsa iz de küçük olur. B mantıkla yaklaşıp 1 cm lik yerden çıkarılırsa fark edilmeyecek kadar belirsiz iz kalır. Saçlı deride kalacak iz daha dikkat çekici olur çünkü izin olduğu çizgide kıl çıkmaz. İdea Kliniğin tüm şubelerinde buna dikkat edilmektedir, yani kistin zorlayarak çıkarılabileceği en küçük kesiyle ameliyat gerçekleştirilir. Yukarıda yazan kistlerin tedavi ücreti İdea Kliniğin altı şubesinde de geçerli ücretlerdir.

58 Yorum

 1. Genel sağlık sigortası da geçiyor mu acaba ?

 2. Merhaba hocam benim kafamda kucuk bir yag bezi var onu yazdigimda acid mi veya ameliyat sirasinda

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Yağ bezwlweini mikrocerrahi ile tedavi ediyoruz. Yağ bezi tedavilerini izlemek isterseniz @ideaklinik instagram hesabını takip edebilirsiniz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Merhaba hocam,benim hem kol hem de bacak bölgemde ciddi büyüklükle lipomlar mevcut, Ozel sağlık sigortası siz de geçiyor mu ? kolumdaki icin hatta ultrasonda görmeniz gerekiyor ciddi büyüklükte çünkü

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Muayene ile değerlendirip, duruma göre mikrocerrahi yada liposuction ile tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hocam merhaba ensemde sağ boyun kısmıma doğru olan bölümde 6-7 cm çapında lipom var lokal anestezi veya lipocuktion ile alınma durumu varmıdır.genel anestezi olmak istemiyorumda.

  • Op. Dr. Atilla Kaya

   Kliniklerimizde yağ bezesini lokal anestezi altında yapıyoruz. Mikrocerrahi ile tedavi ediyoruz. Liposuctionla da Bakırköy şube de ben alıyorum. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhaba hocam kafam da ceviz büyüklüğün de lipom var . Şeker hastalığım ve kalp pilim var . Tedavi için bir engel taşır mı hastalıklar ?

  • Kliniğimde uygulamaları lokal anesrezi altında yapıyorum. RF ile redavi ediyorum böylece yara iyileşmesi de daha kolat oluyor. Özellikle şeker hastalığında yara iyileşmesi geç olur, bu yüzden tedavi tekniği önemli. 05426210888 nolu telefona Whatsapp tan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 6. hocam kafamda yağ bezesi var aldırdıktan sonra o bölgede saçlarım çıkar mı?

  • Mümkün olan en küçük kesi ile çıkarılır ve cilt uygun şekilde kapatılırsa çıkar.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 7. Dr bey merhaba kafamda küçük bir yağ bezesi var aldırsam saç çıkar mı ordan ?

  • Uygun şekilde minik bir kesiyle kıl kökleeine zarar vermeden alınırsa hiç bir sorun olmaz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 8. abdullah

  hocam koltuk altımda küçük yağ kisti var aldırmak istiyorum . Fiyat ortalaması nasıl oluyor.

  • 2cm ye kadar SGK lı iseniz 600 TL, gelirseniz muayene ile değerlendirip ücretlendirebiliriz. Muayenemiz ücretsiz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 9. Emre Karaduman

  Merhaba burun kökümde sebase kist var yaklasik iki hafta oldu aldirmak istiyorum.islem ucreti ne kadar olur 10 hun sonra askere gidicem biran once kurtulmak istiyorum.

  • 5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. Tedavisini yapabiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 10. Serhat menaf

  Hocam benim göz çevremde yağ bezesi var aldırmam mümkün mü? Bana maliyeti ne kadar olur?

  • 05426210888 nolu telefona wharsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim, tedavi edebiliriz.
   Öp. Dr. Atıkla Kaya

 11. Hocam göz çevresindeki yağ bezelerini tedavi ediyor musunuz

 12. merhaba hocam boyum bölgemde yağ kisti var .Alınması sakıncalı mı dır ?

 13. Ayak serçe parmağımın kenarındaki nasırı tedavi ettirmek istiyorum. Tekrarlar mı?

  • merhaba Zeki bey
   ayakkabı stilinizi değiştirmez ve ayağınıza uygun ayakkabı giymezseniz tekrarlayabilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. merhaba hocam yağ bezeleri aynı günde birkaç tane alınabilinir mi ?

  • merhaba Aysel hanım,
   birden fazla yağ bezesi aynı günde alınabilir.işinize engel durum oluşturmayacak şekilde planlanabilir

 15. Yıldıray

  Mrb hocam dudağında 2 cm lik beze var iz cok kalırmı beze cok sert ama

  • merhaba Yıldıray bey
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Atilla Kaya

 16. merhaba hocam benim koltuk altımda yağ bezesi oluştu .Adı lipom diye geçiyormuş .Tedavisini yapmakta mısınız ?

  • evet yağ bezesi tedavisi yapıyorum.mümkün olan en küçük kesiden çıkarıp tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim