Online Randevu Tedavi Ücreti

Yağ kisti alma ücreti

Bütün tedavi yöntemlerinde olduğu gibi yağ kisti alma ücreti de bir çok klinikte değişiktir. Burada kliniğin popülaritesi, fiyat politikası, hastanenin bulunduğu semt, SGK anlaşması olup olmadığı gibi çok etken vardır.

Yağ Kisti Ameliyatı Fiyatı

Kliniklerimizde bu tür kistlerin alma ücreti 2 cm ye kadar 1000 TL aynı anda birden fazla alınırsa 2.yağ kistini alma ücreti 500 TL resmi kurum üyelerine yani SGK gibi sağlık güvenceniz varsa bu ücretlerin yarısını yani ilk kistin ücreti 500 TL eklenen her kistin ücreti 200 TL dir. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de hatta daha büyük olabilmektedir. 2 santim den büyük kistlerin tedavi ücreti ücretsiz muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor ancak bazen devasa boyutlarda olabilmektedir bu durumda ücret yükselecektir.

Yağ Bezesi Tedavisi

Bütün cerrahi hastalıklarda olduğu gibi ameliyatı araştırılırken ödenecek ücret kadar alınacak hizmet kalitesi de araştırılmalıdır. Her 5 şubemizde de tedavi olabilecek en küçük boyda cildi keserek yapıyoruz buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan çok daha az iz kalıyor, örnek vermek gerekirse 3 cm lik kisti çıkarmak için 3-4 cm yer kesilip kitle basit bir şekilde çıkarılabilirken biz 3-4 cm lik bir kitleyi çıkarmak için 1.5 cm kesip kisti çocuk doğurtur gibi zorlayarak çıkarıyoruz böylece ameliyat izi az kalıyor ve işlem sonrası ağrı da az oluyor. Saçlı deriden alınanlar dışındakilerde dikişi estetik yani gizli dikişler olarak yaptığımız için balık kılçığı görünümünde iz değil ince bir çizgi şeklinde iz oluyor ve zamanla fark edilmez hale geliyor.

Kafadaki kistleri alırken saçı tıraş etmek hastanın kafasında 3-5 hafta dikkat çeken kısa saçlı bölge kalıyor böyle bir sorunu yaşatmamak için saçları tıraş etmiyoruz, tıraş etmediğimiz için çirkin görünüm olmuyor hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmıyor. Mümkün olduğunca gaz beziyle pansuman da yapmıyoruz. Bu sayede hasta klinikten çıkarken ameliyat olduğu belli olmuyor.

Yağ Kisti Ameliyatı Video


Videoda dikkat ederseniz saçlar tıraş edilmemiştir ve işlem sonrası hastanın kafasında dikkat çeken bir uygulama yoktur.

Yağ Kisti Ameliyatı Sonrası

Ameliyat ücretini araştırırken ameliyat sonrası kalacak iz miktarını, özellikle uzun saçlılarda saçların kesilmesi ve ameliyat sonrası lüksü de araştırmalısınız.
Pansuman
Ben genel olarak pansuman yapıyorum ve önermiyorum. Kafadan aldımda hiçbir şey iel kapatmıyorum ba hastaya ”yarın banyo yapabilirsiniz” diyorum. Kafa dışından aldığım yeri küçük bir pansumanla kapatıp ”iki gün sonra pansumanı kaldırıp banyonuzu yapabilirsiniz” diyorum.
Bu şekilde yaklaştığım vakalarımın hiçbirinde sorun yaşamadım.

Kafada Yağ Kisti

Yağ Kisti Ameliyatından Sonra Ne Zaman Banyo Yapılır

Bu konuda tecrübeli cerrahlar ertesi gün banyoya izin verecek tarzda dikerler ve hastalar ertesi gün banyo yapabilirler. Saçı tıraş eden, dikişin üzerine pansuman yapan doktorlar 8-10 gün sonraya banyo verirler çünkü pansuman banyoya engel bir durumdur. Bir hafta banyo yapamamak bir çok hasta için ciddi sıkıntı veren bir durumdur.

Ameliyatsız Yağ Kisti Tedavisi

İnternette bitkisel ilaçlar, bitkisel kürler gibi bilimsellikle hiç ilişkisi olmayan, doktor ya da sağlıkçı dahi olmayan kişilerce sırf para kazanmak için üretilmiş ürünler görebilirsiniz ama hiçbir işe yaramayacağını bilmelisiniz.

Liposuction ile Yağ Bezesi Alımı

Ameliyatsız yöntem olarak 3-4 mm lik küçük kanüllerle yağı emme tedavisi vardır, ameliyattan farkı 3-4 cm kesi izi kalmaz 3-6 mm lik delikten çıkarılabilir. Çıkarılan delik çok küçük olduğu için fark edilmez bir iz kalır. Yöntemin adı liposakşın dır.
Liposuctionla yağ alma işlemi sadece Bakırköy şubemizde yapılmaktadır.

38 Comments

Add a Comment
 1. Hocam göz çevresindeki yağ bezelerini tedavi ediyor musunuz

  1. Evet tedavi ediyoruz

 2. merhaba hocam boyum bölgemde yağ kisti var .Alınması sakıncalı mı dır ?

  1. hayır tam tersi fazla büyümeden aldırmanız da fayda var
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Ayak serçe parmağımın kenarındaki nasırı tedavi ettirmek istiyorum. Tekrarlar mı?

  1. merhaba Zeki bey
   ayakkabı stilinizi değiştirmez ve ayağınıza uygun ayakkabı giymezseniz tekrarlayabilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. merhaba hocam yağ bezeleri aynı günde birkaç tane alınabilinir mi ?

  1. merhaba Aysel hanım,
   birden fazla yağ bezesi aynı günde alınabilir.işinize engel durum oluşturmayacak şekilde planlanabilir

 5. Mrb hocam dudağında 2 cm lik beze var iz cok kalırmı beze cok sert ama

  1. merhaba Yıldıray bey
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. merhaba hocam benim koltuk altımda yağ bezesi oluştu .Adı lipom diye geçiyormuş .Tedavisini yapmakta mısınız ?

  1. evet yağ bezesi tedavisi yapıyorum.mümkün olan en küçük kesiden çıkarıp tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 7. hocam elimde iki adet siğil var onu alabilme şansınız var mi ?

  1. RF ile tedavi edebilirz.RF ile tedavide çevre doku hasarı olmadığı için iyileşme diğer yöntemlere göre daha hızlı olur
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. hocam başimda yağ kisti var alırsam herhangi bir yan etkisi olur mu beyimde ?

  1. yağ bezesi kemik yapının üstünde yer aldığı için herhangi bir şekilde içerisi etkilenmez.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Hocam hayırlı aksamlar kalcamda yumurtalıklarımla anüsümün arasımda 3×2.5cm liğinde yağ bezesi acile kontrole gittiğimde bana mikrop kapmış olabilecegini genel cehrahi den randevu almam gerektiğini ve nester yoluyla temizleme yapacaklarını söylediler sancılarım ağrılarım ve yanma gibi seyler oluyor rantudil diye bir ilac verdiler agrılarımı hafifletmek adına acaba ameliyat olmadan yağ bezesinden kurtulmamı saglayabilecek bir yol varmı sanki gün gectikce daha çok büyüyormuş gibi hissediyorum kıl dönmesinde kullanılan kara merhem tarzında birşeyler kullansam ameliyatsiz giderme sansım varmıdir

  1. cerrahi olarak alınmalı.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?