Online Randevu Tedavi Ücreti

Saç Dökülmesine Karşı En İyi İlaç

Saç dökülmesi sorunu özellikle genç yaş gurubunun en sık ve en sıkıntılı rahatsızlığıdır. Ve Dünyada en fazla ilaç ve destekleyici ürün bu sorunun çözümü iin üretilmiştir. Ddökülme tedavisi için üretilen ürün sayısı binlerle ifade edilmektedir ama ne yazık ki etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış madde sayısı sadece bir elin parmaklarından azdır,bunun dışındakiler beklentileri karşılamaktan çok uzaktır.
Dökülme sorununun yaygın olması da büyük bir pazar oluşturmaktadır. Pazarın büyüklüğü uyanıkların  iştahını kabartmaktadır buna bağlı olarak hiçbir işe yaramayan yüzlerce ürün eczanelerin raflarını doldurmakta hatta bazen vur kaç taktiğiyle abartılı internet reklamlarıyla internet siteleri doldurulmaktadır.

  Saç Dökülmesi Tedavisi Öncesi

 

Saç Dökülmesi Tedavisi Sonrası

Dökülme ilacı dendiğinde tabiî ki dökülme tedavisinde kullanılan ilaçlar akla gelir bu konuda dünyada 3 hammadde vardır.

Procapil

Saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş bir hammaddedir.Minoxidil gibi kök beslenmesini arttırıp kökü uyarırken bölgesel olarak DHT yi bloke ederek finasteridinde etkisini gösterir bu sayede başarısı ikisinin toplamına yakındır.Bölgesel kullanıldığı için hormonlar ve cinsellik üzerine yan etki yapmaz. Kadınlar için % 2 v erkekler için % 3 lük formlar şeklinde üretilmektedir. Piyasada farklı şekillerde abartılı oranlarda yada içinde ne kadar procapil olduğu belli olmayan ürünler vardır üretici ve satış kanalları güvenilir ürünler alınmalıdır.


6 Ay Aralıksız Xpecia Tablet ile birlikte Hairforte Sprey kullnım sonucu öncesi sonrası görsel paylaşan bir kişinin gönderdiği fotoğraflar

Minoxidil

İlk üretimi yüksek tansiyon hapı şeklindedir ama kıllanma şeklinde yan etkisi görülünce hap toplatılmı ve saç dökülmesi tedavisinde de kullanımı başlamıştır. Kadınlar için % 2 erkekler için % 5 lik formları vardır. Piyasada rogain, rogan, kirkland adlı spreyler olarak satılır.S atın alınırken üretici ve satış kanallarının güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Rogain üçlü spreyi 180 TL ye alabildiğiniz gibi 60 TL ye de alabiliyorsunuz bu kadar ucuz olanlar sahte rogaindir, yine benzer şekilde aynı maddeyi içeren minoxil spreyin satış fiyatı 54 TL iken 23 TL ye satan yerler de vardır bu fiyat farkı şüphe uyandırmaktadır.

Finasterid

Prostat büyümesi tedavisi için üretilmiştir kullanıcılarında saçların çıktığı gözlenince daha düşük dozda dökülme tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır,cinsellik üzerinde ciddi yan etkileri sebebiyle kullanımı sınırlı kalmaktadır.Menopoz yaşındaki kadınlar dışında doğurgan yaşta kadınlarda asla kullanılmamalıdır.Piyasada propecia (1 mg) ve proscar (5 mg) diye tabletler olarak satılmaktadır.Minoxidille birlikte kullanımı önerilmektedir birlikte kullanımı halinde başarı daha yüksektir.

Saç Dökülmesinde Doğru Tedavi

Dökülmeyi durdurduğu söylenen şampuanların dökülme üzerinde etkili olma ihtimali yok diyecek kadar azdır,doğrusu dökülmeye yönelik ürün kullanmaktır illa sadece şampuan kullanılacaksa bu durumda saw palmetto, biotin ve provitamin B5 içeren şampuanlar tercih edilebilir.

Bunlara ek olarak formülasyon şeklinde yani saça etkili bir çok maddenin bir tablette bir araya getirildiği haplar da vardır. Bölgesel ürün kullanmak istemeyen insanlar için iyi bir seçenektir. Doğru ürün seçimiyle dökülme konusunda başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu gurubun en çok bilinenleri xpecia tablet, shen min tablet, pantogar (yeni adı pan plus) kapsül , telovium kapsül, perfectil tablettir. İçerikleri incelendiğinde gerek içerik çeşitliliği gerekse maddelerin miktarı açısından xpecia tablet öne çıkmaktadır. Bunlardan sadece xpecia ve shen min tabletlerin kadın erkek formu vardır diğerleri unisex olarak üretilir.

Farklı Saç Dökülmeleri

Menopoza bağlı saç dökülmesi

Menopoz döneminde kadınlık hormonu olan östrojen hormonunun azalmasına bağlıdır,en ideal tedavisi östrojen eksikliğinin giderilmesidir bunun yanı sıra saçı besleyici maddeler, kalitesini artıran vitaminler ve mineraller içeren ürün kullanımıdır. Menopoz dönemi dökülmelerin tedavisi için geliştirilen Menopecia Tablet tüm bu içerikler açısından zengin bir ilaçtır ve sınıfındaki tek üründür. Özellikle bitkisel östrojen isoflavon diğer menopoz şikayetlerinin düzelmesine de katkı sağlar.

Tedaviye başlamadan önce saç ilaçları konusunda piyasadaki tüm ürünlerin ayrıntılı incelemesinin yapıldığı ve tüketiciyi aldatılmaktan koruyacak geniş bilimsel bilgilerle doldurulmuş www.sacilaclari.com sitesine bakmanızı öneririm

Tüm bunlara rağmen dökülmenin % 100 tedavisi mümkün değildir ancak doğru kombinasyonla % 90-95 ihtimalle dökülme durdurulup tüyleşmiş saçların kalitesini arttırmak mümkündür.
Şunu unutmayın internette göreceğiniz ”1 ayda 9600 saç teli” gibi sözler sizin paranıza göz dikenlerin yalanlarıdır.

DUPA (sebebi bulunamayan dökülme)

Tüm kafadan yaygın dökülme vardır,sebebi bilinmediği için tedavisi de genellikle mümkün değildir.Bölgesel kullanılan procapil ve minoxidil kullanılabilir ancak uygulama zorluğu ve düşük başarısı sebebiyle pek önerilmez.Ağızdan çoklu madde içeren tabletler (xpecia, panplus, procerin vs) denenmelidrir. Bunlar arasında içeriği en zengin olan ve maddeleri optimum yoğunlakta içeren Xpecia Tablet öne çıkmaktadır.

Sonuç olarak ;

 • Kesin etkili, % 100 dökülmeyi durdurur gibi sözlere inanmadan araştırıp okuyup kendi dökülme sebebinize en uygun tedavi seçeneğini geliştirip uygulamalısınız.
 • Özellikle genetik dökülmenin sebebi sürekli devam ettiği için kullandığınız ürünü devamlı kullanmanız gerekir eğer kullanamayacaksanız hiç başlamamanız daha doğrudur.
 • Tekli ürün kullanmak yerine kombine ürün kullanıp daha seyrek uygulamak daha iyi sonuç almanızı sağlar.

En İyi Saçkıran İlacı

Yine bu hastalıkta da internette çok sitede “kesin sonuç”, “% 100 tedavi” veya “iyileşmezse para iadesi” gibi tüketiciyi aldatıcı söylemler duyabilirsiniz ama asla bunlara kanmamalısınız. Bu söylemlerle ilaç adı altında satılan bitkisel ürünlerin hepsi para tuzağıdır. Tedavi yöntemleri ve başarı oranları kabaca şöyle özetlenebilir
Kendiliğinden düzelme % 30-35
Kortizonlu krem kullanımı % 40 civarı
Sarımsakla iyileşme % 50 (burada sarımsağın kendisi direk saçkıran olan yere sürülür, sarımsak özü vs gibi ürünlerden uzak durun)
Kortizon enjeksiyonu % 80-85
Difensipron % 95 civarı (DPCP olarak yazılır)
Squarik asit di butil ester % 95 (SADBE olarak yazılır)
Bunların dışında
Kansızlığ (demir eksikliği), guatr (düşük olması veya zehirli guatr), hamilelik dönemi, doğum sonrası lohusalık, stres, ağır diyet uygulamalarına bağlı gibi dökülmelerde temel sorun çözülmeli buna ek olarak saçı kökten besleyen tabletlerden biri alınmalıdır. Dökülme tedavisi tablet şeklinde ilaçları arasında gerek içerik çeşitliliği gerekse içeriğindeki maddelerin bakanlığın belirlediği optimum düzeylerde kullanıldığı Xpecia Tableti araştırmadan karar vermemenizi öneririm.

https://www.ideaklinik.com/sac-dokulmesi.html

219 Comments

Add a Comment
 1. Hocam saçlarım üstü seyreldi.ve deride çok küçük tüyler var.siyah kıl diyelim tüy değil.ama zayıf ve uzamıyor.ne önerirsiniz.bunlar nasıl sağlıklı saç olur… lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba
   Genetik dökülme de saçlar kalite kaybederek minyatürleşerek dökülür. Aynen bir tarlaya her yıl aynı ürünü eker ve yeterince gübre vermezseniz bir süre sonra ürünün kalitesi düşer ve ürün vermez. Saçta yaklaşık aynı şekilde, Burada kıl köküne zarar veren maddeleri engelleyip saçın yeniden oluşumu için gerekli maddeleri verirseniz, saçını tekrar canlanır kalitesi artar, dökülmüş olanlardanda uzun süre olmamış ve fibrozis gelişmemişse tekrar çıkar. Hairforte sprey ve xpecia tableti düzenli kullanırsanız dökülenler tekrar çıkar, uzaması duranlar uzamaya başlar, incelen kıllarınız kalınlaşır,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam ben adrovium %5 minoxil kopuk olanı kullaniyorum doktor bana kullandiktan 4 saat sonra saçlarımi yikamami soyledi benim her kullanımdan 4 saat sonra sacları yikamammi gerekiyor? Yikamadan aksamda kullanamazmiyim sizdn ricam saçları yıkama sıklığım nasıl olmalı hocam ??

  1. Burada bir yanlış anlaşılma her zaman oluyor. Maximum emilim için ilacın 4 saat saçlı deride kalması gerekiyor. 4 saat sonra yıkayıp yakalamak size kalmış. Çok tozlu kirli ortamlarda bulunmak zorunda kalmıyorsanız yıkamanıza gerek yok, Diğer uygulamayı saçınızı yıkamadan yapabilirsiniz. Saçınızın kirlendiğini hissettiğiniz zaman yıkayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Merhaba Sayın Hocam,
  Saç dökülmesini önlemek olanları güçlendirmek maksadıyla her pazartesi saç derisine %9 panthenol losyon uygulayip 30 dk sonra duş alıyorum. Tok karna 1 adet coraspin aliyorum. Günlük 1 adet xpecia tok karna aliyorum. Bu 3 işlemi kendime program edindim. Burda bir hata var mıdır? Yanitinizi bekliyorum. Tesekkur ederim.

  1. Saç dökülmesi yoksa eğer saçlarınızı güçlendirmek için günlük tek Xperia tablet yeterli olur. Coraspine gerek yok.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hocam sitenizi yeni keşfettim makat sorumun dışında bir soru daha sormak istiyorum. Sadece xpecia kullansak acaba erkek tipi dökülmeyi engeller mi, sprey kullanmak için sadece akşamları zamanım var 1 kere ama günde 2 doz yazıyor bilgilerde

  1. Spreyi günde tek dozda olsa kullanmanız katkı sağlar.2 doz xpecia tek doz sprey kullanabilirsiniz
   Op. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhaba Hocam. 15 ay önce doktora gitmiştim bana erkek tipi dökülme olduğunu söylemişti. Zaten saçımda şakaklarda ve tepe bölgesinde dökülme ve seyrelme var. Doktor tavsiyesiyle 15 aydır panplus losyon sürüyorum saçlı deriye, fakat iki günde bir sürmemi söyledi. Haftada 2-3 kez saçımı ketoral şampuan ile yıkıyorum ve günlük çinko tablet ile pharmaton almamı söylemişti doktor. 15 ay önce pharmaton ile çinko tableti de kullanmaya başlamıştım ama son 5 aydır kendi kararımla bunları almayı kestim.Sadece panplus losyon sürüyorum ve ketoral şampuan kullanıyorum ama saçlarım sanki günden güne seyreliyor bu tedavinin hiçbir faydası olmamış gibi geldi bana. Ne yapmalıyım hocam yardımcı olur musunuz? Uzun süre pharmaton ve çinko tablet almak vücuda zararlı olur mu ? Bu vitaminler vücuttan atılıyor mu?

  1. Saça yönelik daha etkin olan ürünleri kullanmanı öneririm. Söylediğin ürünlere kullanılabilir ama gördün gibi yetersiz kalıyor. Bu konuda içeriklerini saç üzerine etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanı öneririm. Sonucun çok dah iyi olduğunu göreceksin.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. SEBO DERMATİT SADECE ENSEDE SİVİLCE OLARAKTI İĞNE BELOGENT KONAZOL GEÖÇİRDİ. STRES VE ERKEK TİPİ DÖKÜLMEMDE XPECİA 2 KEZ NE KADAR FAYDA EDER , AYNI ORANLAR GEÇERLİMİ , hacmi, azalınca yağlanma arttı kafamda.

  1. %70 oranında dökülmeyi durdurup, dökülen saçların çıkmasını sağlar
   Öp. Dr. Atilla kaya

 7. Hocam hp biotin 5mg almıştım 3ayönce bitmek üzere acaba ara vermeden bir 3 ay daha kullanabilirmiyim 5mg biotini yani bir sınır varmıdır atıyorum 1 sene bile kullanılır mı ara vermeden, böbrek karaciğer falan yormamak için?

  1. Biçtin B vitaminidir, zaten vücutta yapılır, suda çözündüğü için fazlası vücutta birikmesi, ısrarla atılır. Karaciğer ve biberleri olumsuz etkilemez
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. hocam , xpecia günde 2 adet alıyorum 3.kutudayim, tek başına yüzde kaç fayda eder acaba, sprey kullanamıyorum sebo derma varmisda,konazol verdi Dr., ne kadar zamanda etkisini gorucem acaba,

  1. genetik dökülmeniz mi var yoksa seboreik dermatite bağlı mı ?seboreik dermatit nedeniyle ise dermatit mutlaka etkin bir şekilde tedavi edilmeli.konazol bazen yetersiz kalabiliyor,dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.genetik dökülmeniz varsa xpecia tek başına %85-90 dökülmenizi önler
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Hocam 1.ay başlangıç dozu sadbe başlamıştım şimdi 2.ay da internetten %1’lik forte olan sadbeyi aldım. Kutusu falan aynı geldi, ürünün kokusuda aynı yalnız birşey var. Sadbenin içerisinde bilye büyüklüğü kadar bir topaklık var katılaşmış hocam bu sizce neden olmuştur, bir sorun var mı sizce kullanmaya devam edeyimmi?

  1. sadbe başlangıç ve sadbe forte kutuları aynı değildir.(biri kırmızı çizgili,diğeri turkuaz ) ilacı iyice çalkalayarak kullanmalısınız
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. mal fazlası olunca elinde ürün yelpazesi geniş olan firmalar ucuza verebiliyor,sahtesi yok
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?