Online Randevu Tedavi Ücreti

Anüs Estetik Ameliyatı

Görünen her organ için estetik önemli bir durumdur ama anal bölge bu konuda en göz ardı edilen organdır. İlk anda anüsün estetiği olur mu gibi bir eleştirel yaklaşım olsa da her organ gibi anüsün normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlık fiziki olabildiği gibi cinsel partnere karşı görsel de olabilir.

Kişisel instagram sayfama da beklerim instagram.com/dratillakaya

Anüs Estetiğini Bozan Durumlar

 • Büyük dış basurlar
 • Polipler (et benleri)
 • Abartılı cilt kıvrımları ve çıkıntıları
 • Daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar.
 • Fistül hastalığına bağlı deformasyon
 • Geçirilmiş makat ameliyatlarına bağlı şekilsel bozukluklar.
 • Vitiligo ( beyazlaşması denilen bu kusurun  tedavisi yoktur).

Bu durumlarda hasta isteğiyle makatın estetiğini düzeltmeye yönelik ameliyatlar yapılabilmektedir.

Anüs Estetik Ameliyatı

Yapılacak işlem sorunu neden olduğuna, derecesine , şekline göre çok değişir. bu konuda yeterli tecrübeye sahip proktoloji uzmanı her vakaya en iyi sonuç verecek yöntemi uygular. Mesela çatlak ameliyatı sonrası deformasyonda yağ enjeksiyonu uygunken, fistül ameliyatında doku yaklaştırma yapılır. Bunlar gibi çok değişik ameliyatlar vardır. Kesilerek yapılan ameliyatlardan sonr agenellikle dikiş konmaz, dikiş konduğunda da gizli dikişler kullanılır. Dikiş konmamasının en önemli sebebi bölge yaralanmalarının açık bırakılması durumunda vücut en ideal şekilde iyileşme sağlar. Beraberinde makat daraltması da yapılacaksa dikiş kullanılır. İdea klinik olarak her şubemizde makatın genel estetiği konusunda tecrübeli proktoloji uzmanı bulunmaktadır.

Anüs Yapısının Bozulmasına Eşlik Eden Diğer Şikayetler:

 • Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
 • Makatta kaşıntı
 • Taharetlenme sırasında eline bir şeylerin gelmesi
 • Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak iç çamaşırda kirlenme
 • Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde cilt tahrişi olması
 • Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı kötü koku oluşması
 • Sürekli ıslaklık hissi
 • Büyük memeler olduğunda otururken ezilmeye bağlı ağrı.
 • Cinsel partnere karşı görsel kirlilik

Normalde anüs estetik işlevsel problem olmadığından hastalık olarak kabul edilmese de estetik olarak rahatsız eden bu durum ameliyatla düzeltilip anüsün görünümü eski haline getirilerek kişinin rahatsızlıkları giderilir. Ameliyatta bölgesel uyuşturmayla gereksiz memeler ve diğer deforme alanlar kesilerek çıkarılır, oluşan açıklık ya açık bırakılarak yada kısmen dikilerek kapatılmaktadır.

Anüste Genişleme Tedavisi ( anüs daraltma )

Anal bölgede estetiğe yakın amaçla yapılan bir diğer ameliyatsa makat daraltma ameliyatıdır. Daha çok anal sex yapan kişilerde özellikle sık cinsel ilişkiye giren gay lerde zamanla makat genişler ve makatta gevşeme olabilir. Bu makat genişlemesi çamaşırı kirletecek şekilde gaz ve dışkı kaçağına sebep olabilir. Bu şekilde olan anal genişlemelerde daraltma ameliyatları yapılabilmektedir. En abartılı makat genişlemesi cisim sokma alışkanlığı olan kişilerde görülür. Fissür (çatlak) ameliyatında olduğu gibi bilerek anüsü sıkan kasların kesilmesi veya fistül veya hemoroid ameliyatlarında kasların istemeden zarar görmesi sonucunda da makat genişlemesi olabilir.

Anüs Estetik Ameliyatı Fiyatları

Estetiği bozan sebebe ve bozulmanın derecesine göre 2500-4500 TL arasında değişmektedir. Çok ileri deformasyonlarda bu ücret bir miktar daha değişebilmektedir. Ancak ileri deformasyon çok seyrek rastlanır. Ağır trafik kazaları gibi yaralanmalarda karşımıza çıkabilir.

Anüs Estetiğinde SGK Geçerlimi

Estetik ameliyat olarak değerlenddirildiği için SGK ve diğer sağlık sigortaları ameliyat ücretini karşılamaz. Özel sağlık sigortaları da ödeme yapmaz, kişi kendi cebinden karşılamak durumundadır. Belirgin dışkı kaçağı varsa bunun tedavisi de yapılmış olur ve bu durumda SGK karşılayabilir.

Anüs Estetiği Hangi Bölüme Gider

Ameliyatın adından dolayı plastik cerrahi cerrahi akla gelse de plastik cerrahların bu konuda eğitimleri yoktur. Genel cerrahinin üst branşı olan proktoloji bölümü ilgilenmektedir. İdea Kliniğin tüm şubelerinde proktoloji uzmanı vardır ve bu tedavileri uygulanmaktadır.
Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu

Anüs Estetiği Yapan Doktorlar

Bütün proktoloji uzmanları yapmaktadır. Bu konuya özellikle eğilimi olan proktoloji uzmanları ve iletişim bilgileri

Bakırköy: 0212 572 72 65 , 0542 621 0888 Op Dr Seher Şirin, Op.Dr.Atilla KAYA

İzmir: 0542 295 52 54 , 0232 4221006

Ankara:0532 350 2587   , 0312 431 75 47 Op.Dr.Adil ALTINSOY

Kadıköy: 0542 231 2823 , 0216 357 00 02 Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS

Şişli: 0532 463 9682 , 0212 246 10 04 Op.Dr.Nizam KURTDERE

Bursa: 0532 152 26 75 , 0224 2491006 Op.Dr.Ergun AYGÖREN

Kaynak
https://my.clevelandclinic.org/health/articles/4090-detecting-and-treating-diseases-of-the-colon-and-rectum

639 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba hocam makatı dar olan kişiler de kabızlık daha çok mu olur ?

  1. Darlığa bağlı dışkılamakta zorluk çekecekleri için erteleme eğilimi vardır,bu da kabızlığa neden olur.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam merhaba dün size yazdığım soruda anal ilişki ve makata cisim sokmak gözlede anal muayeneylede anlaşılır yazmıştınız ben üç dört kere makatima cisim soktum gittiğim bütün genelcerrahlar makatinda birşey yok dediler sizce anlamadiklarindanmi yok birşey dediler yoksa birşey varda uğrasmak istemediklerindenmi yok diyorlar yada gerçekten makatimda hiçbir şey yok makatim normal diyemi yok birşey diyorlar anlayamadım size bir danışmak istedim hocam cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. travma izi yoksa gözle muayene ile anlaşılmayabilir.

 3. Hocam merhaba anal ilişki veya makata cisim sokulması genel cerrahi doktorları tarafından anlaşılır mı bu anlama gözle görerek mi yoksa rektaltuseylemi anlaşılır cevaplariniz için teşekkür ederim.

  1. gözle de anal muayene ile de anlaşılır
   Op. Dr Atilla Kaya

 4. Hocam benim anüs deliği geniş eğilince açılıyor rahatsızlık duyuyorum ve çok sıkıntı çekiyorum 6 sene önce falan kuzenim ile 5 6 kez anal ilişkiye girmiştik ve anüs deliğim genişledi bunu tedavi edince aynı eskisi gibi sağlam olurmu orijinali gibi olurmu.Şimdiden teşekkür ederim.

  1. yapılabilir ama garanti edilemez.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Hocam merhaba lazerle makat estetik ameliyati yapiliyormu teşekkür ederim.

  1. Lazerle anası estetik ameliyatı yapılamaz,
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 6. Merhabalar benim anüsümün üzerinde genetik olarak deliğe benzer bir çukur var.Fistül veya çatlak değil çünkü delik değil sadece çukur ama dışarıdan bakıldığïnda iki deliğim var gibi duruyor.Psikolojik rahatsızlık duyuyorum.Bunun bir tedavisi var mı ?

  1. Plastik cerrahi ile görüşüp düzeltme yaptırabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. anüs estetiğini hocam nasıl bir yöntemle yapmak dasınız ?

  1. muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak doğru olmaz,muayene ile değerlendirmek gerekir.Bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır. Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir. Yapılacak cerrahi girişim soruna göre değişiklik gösteir. Hemoroid memesi gibi basit çıkıntılar hemoroide benzer şekilde alınır, geniş doku kaybı olan durumlarda çukurluğu kapatacak şekilde dikilir. dar alan doku kayıplarında yağ enjeksiyonu veya dolgu yapılır.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Merhaba. Anüs etrafındakı deri çıkıntıları da estetik ameliyatla eski haline dönüyor mu? Ameliyyat ne kadar sürüyor ve fiyatı nedir

  1. merhaba
   muayene ile değerlendirmek gerekir.soruna göre operasyonun süresi değişir.2500-4500 tl arasında değişir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Bana sadece elime gelmesi dışında bir rahatsızlık vermeyen bir et parçası var makatımda. Kaç gün istirahatim gerekir aldırırsam?

  1. sadece et parçası şeklinde ise tedavi edilmesi durumunda istirahate ihtiyaç olmaz,günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. kıl dönmelerini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyorum.kuyruk sokumu bölgesinin anatomik ve fiziksel yapısında değişikliğe neden olmuyor.kesi çok küçük olduğu için iyileşme hızlı oluyor,enfeksiyon riski yok denecek kadar az.başarısı %97 dir.genel hijyene dikkat ederseniz,kuyruk sokumu bölgesini kıllardan arındırırsanız nüks görülmez
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?