Yağ kisti alma ücreti

Bütün tedavi yöntemlerinde olduğu gibi yağ kisti alma ücreti de bir çok klinikte değişiktir. Burada kliniğin popülaritesi, fiyat politikası, hastanenin bulunduğu semt, SGK anlaşması olup olmadığı gibi çok etken vardır.

Yağ Kisti Ameliyatı Fiyatı

Kliniklerimizde bu tür kistlerin alma ücreti 2 cm ye kadar 1200 TL aynı anda birden fazla alınırsa 2.yağ kistini alma ücreti 600 TL resmi kurum üyelerine yani SGK gibi sağlık güvenceniz varsa bu ücretlerin yarısını yani ilk kistin ücreti 600 TL eklenen her kistin ücreti 300 TL dir. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de hatta daha büyük olabilmektedir. 2 santim den büyük kistlerin tedavi ücreti ücretsiz muayeneyle belirlenmektedir. Büyük olanların ücreti da yaklaşık küçüklerin iki katı bedelle yapılıyor ancak bazen devasa boyutlarda olabilmektedir bu durumda ücret yükselecektir.

Yağ Bezesi Tedavisi

Bütün cerrahi hastalıklarda olduğu gibi ameliyatı araştırılırken ödenecek ücret kadar alınacak hizmet kalitesi de araştırılmalıdır. Her 5 şubemizde de tedavi olabilecek en küçük boyda cildi keserek yapıyoruz buna bağlı olarak klasik yaklaşımdan çok daha az iz kalıyor, örnek vermek gerekirse 3 cm lik kisti çıkarmak için 3-4 cm yer kesilip kitle basit bir şekilde çıkarılabilirken biz 3-4 cm lik bir kitleyi çıkarmak için 1.5 cm kesip kisti çocuk doğurtur gibi zorlayarak çıkarıyoruz böylece ameliyat izi az kalıyor ve işlem sonrası ağrı da az oluyor. Saçlı deriden alınanlar dışındakilerde dikişi estetik yani gizli dikişler olarak yaptığımız için balık kılçığı görünümünde iz değil ince bir çizgi şeklinde iz oluyor ve zamanla fark edilmez hale geliyor.

Kafadaki kistleri alırken saçı tıraş etmek hastanın kafasında 3-5 hafta dikkat çeken kısa saçlı bölge kalıyor böyle bir sorunu yaşatmamak için saçları tıraş etmiyoruz, tıraş etmediğimiz için çirkin görünüm olmuyor hatta ameliyat olduğunuz bile algılanmıyor. Mümkün olduğunca gaz beziyle pansuman da yapmıyoruz. Bu sayede hasta klinikten çıkarken ameliyat olduğu belli olmuyor.

Yağ Kisti Ameliyatı Video


Videoda dikkat ederseniz saçlar tıraş edilmemiştir ve işlem sonrası hastanın kafasında dikkat çeken bir uygulama yoktur.

Yağ Kisti Ameliyatı Sonrası

Ameliyat ücretini araştırırken ameliyat sonrası kalacak iz miktarını, özellikle uzun saçlılarda saçların kesilmesi ve ameliyat sonrası lüksü de araştırmalısınız.
Pansuman
Ben genel olarak pansuman yapıyorum ve önermiyorum. Kafadan aldığımda hiçbir şey ile kapatmıyorum ve hastaya ”yarın banyo yapabilirsiniz” diyorum. Kafa dışından aldığım yeri küçük bir pansumanla kapatıp ”iki gün sonra pansumanı kaldırıp banyonuzu yapabilirsiniz” diyorum.
Bu şekilde yaklaştığım vakıalarımın hiçbirinde sorun yaşamadım.

Kafada Yağ Kisti

Yağ Kisti Ameliyatından Sonra Ne Zaman Banyo Yapılır

Bu konuda tecrübeli cerrahlar ertesi gün banyoya izin verecek tarzda dikerler ve hastalar ertesi gün banyo yapabilirler. Saçı tıraş eden, dikişin üzerine pansuman yapan doktorlar 8-10 gün sonraya banyo verirler çünkü pansuman banyoya engel bir durumdur. Bir hafta banyo yapamamak bir çok hasta için ciddi sıkıntı veren bir durumdur.

Ameliyatsız Yağ Kisti Tedavisi

İnternette bitkisel ilaçlar, bitkisel kürler gibi bilimsellikle hiç ilişkisi olmayan, doktor ya da sağlıkçı dahi olmayan kişilerce sırf para kazanmak için üretilmiş ürünler görebilirsiniz ama hiçbir işe yaramayacağını bilmelisiniz. Benzer şekilde kendini tıp profesörü gibi lanse eden ama tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş bazı şarlatan profesörlerin bu anlamda “bitkisel kür” önerileri görebilirisiniz bu tür boş önerilere vakit ayırmayın. Ameliyatsız değil ama 4-5 mm lik delikle yapılan liposucion da basit de olsa ameliyattır.12

Liposuction ile Yağ Bezesi Alımı

Ameliyatsız yöntem olarak 3-4 mm lik küçük kanüllerle yağı emme tedavisi vardır, ameliyattan farkı 3-4 cm kesi izi kalmaz 3-6 mm lik delikten çıkarılabilir. Çıkarılan delik çok küçük olduğu için fark edilmez bir iz kalır. Yöntemin adı liposakşın (doğru yazılımı liposuction) dır.
Liposuctionla yağ alma işlemi sadece Bakırköy şubemizde yapılmaktadır.

Yağ Kisti Ameliyatında İz Kalır mı?

Deride yapılan bütün kesilerde mutlaka iz kalır yani iz kaçınılmazdır. İz kesik kadar olur, kesik küçük yapılırsa iz de küçük olur. B mantıkla yaklaşıp 1 cm lik yerden çıkarılırsa fark edilmeyecek kadar belirsiz iz kalır. Saçlı deride kalacak iz daha dikkat çekici olur çünkü izin olduğu çizgide kıl çıkmaz. İdea Kliniğin tüm şubelerinde buna dikkat edilmektedir, yani kistin zorlayarak çıkarılabileceği en küçük kesiyle ameliyat gerçekleştirilir. Yukarıda yazan kistlerin tedavi ücreti İdea Kliniğin altı şubesinde de geçerli ücretlerdir.

58 Yorum

 1. hocam elimde iki adet siğil var onu alabilme şansınız var mi ?

  • RF ile tedavi edebilirz.RF ile tedavide çevre doku hasarı olmadığı için iyileşme diğer yöntemlere göre daha hızlı olur
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. hocam başimda yağ kisti var alırsam herhangi bir yan etkisi olur mu beyimde ?

  • yağ bezesi kemik yapının üstünde yer aldığı için herhangi bir şekilde içerisi etkilenmez.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Hocam hayırlı aksamlar kalcamda yumurtalıklarımla anüsümün arasımda 3×2.5cm liğinde yağ bezesi acile kontrole gittiğimde bana mikrop kapmış olabilecegini genel cehrahi den randevu almam gerektiğini ve nester yoluyla temizleme yapacaklarını söylediler sancılarım ağrılarım ve yanma gibi seyler oluyor rantudil diye bir ilac verdiler agrılarımı hafifletmek adına acaba ameliyat olmadan yağ bezesinden kurtulmamı saglayabilecek bir yol varmı sanki gün gectikce daha çok büyüyormuş gibi hissediyorum kıl dönmesinde kullanılan kara merhem tarzında birşeyler kullansam ameliyatsiz giderme sansım varmıdir

 4. Ercan Ertem

  İyi günler doktor bey. Benim yüzümde, gözümle burun arasındaki bölgede uzun yıllardır bir damar şişkinliği var. Bu damarın altındaki bir kistten kaynaklanıyor, başımı yatar pozisyonda çevirdiğimde bu şişkinlik artıyor. Resimde parmağımın ucundaki bölge. https://yadi.sk/i/a-Y_nfcu3YUgjE

  B durum hakkındaki yorumunuzu öğrenmek isterdim. Alınabilir mi, tedavi edilebilir mi? Muayene ve operasyon/tedavi ücreti ne kadar tutar yaklaşık olarak?…Saygılarımla

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.göz yaşı kanalıda olabilir.eğer damarsa tedavi edebiliriz.ücreti muayene ile belirleyebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Merhabalar hocam benim annemin sirtinda omurilik kenarında iltahapli yağ bezesi var 3aydir ameliyat denildi ama annem korkuyor sakat kalırım diye böyle bir risk olabilir mi ? Siz bu ameliyatı yapıyor musunuz

  • yağ bezesi tedavisi yapıyorum.muayene ile değerlendirmek gerekir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Dinçer

  hocam merhaba,
  5-6 tane 2 cm civarından yağ bezem ve tam sayısını bilmiyorum ama 50 -60 civarında belli bölgelerde toplanmış çok ufk yağ bezeleri var. Belli bölgelerde toplananları da tek tek mi almak gerekir yoksa hepsinibir seferde alamın yolu var mı?

 7. Kafamda 1 cm buyuklugunde yag bezesi var hocam kapsulumu almak gerekir yoksa yag cekimi gibi olurmu bolgede saclarim seyrek kapsulle alinsa yeniden sac cikarmi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Yağ bezesi tedavisi kistin olduğu yerden oldukça küçük bir kesi açılması şeklinde yapılır. Ayrıca kliniğimizde yağ bezesi tedavisinde saçlarınız zarar görmez ve traş edilmeden tedavi edilebilir.

 8. Hocam benim kafamda tam 11 tane yag kisti var.
  Bunlari kapsülü ciksrmadan alinmasi mümkünmü.
  Kapsülü ciktiginda sac cikmiyormu heralde?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır kapsulle birlikte almak gerekir,tekrar etmesini önlemek için.uzun süre tedavi edilmeyen yağ bezelerinin olduğu bölgede saçlar dökülebilir

 9. Hocam iyi günler vucudumda 40’a yakın yağ bezesi var kafamda ensemde kollarımce ve ayaklarımda var hepsini tek amelyatta çıkarmak mümkünmüdür ve mümkün olsa ortalama fiyatı nedir.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  mümkündür ama randevu alırken bunu söyleyin.gelirseniz muayene ile değerlendirip ortalama bir fiat belirleriz

 10. Merhabalar hocam sag yanagımda mınıcık 3-4 tane yag bezesi cıktı, bunun tedavisi nedir kendiliginden geçermi yoksa sıktırmakmı gerekıyor klinige gelsem nekadara alırkar toplu ıgnenın ucu kadar
  Op Dr Atilla KAYA
  Toplu iğne başı kadarsa banyodan sonra sıkın, gelmenize gerek yok

 11. İyi günler hocam. Vücudumun belirli yerlerinde yağ bezesi var.11 yerde. Miğde kısmında rahatsız edici yağ besezi var.diğerleri rahatsız etmiyor. Hocam nasıl bir yol cizmeliyim bilginize teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirip lokal anestezi ile çıkarabiliriz

 12. hocam merhaba 3 yaşındaki kizimin kafa derisinin altında dogdugundan buyana lipom var ve zaman zaman iğne ucu gibi delikten intihapli akıntı oluyor bütün tetkikleri yaptırdım ameliyat kararı verildi bununla alakalı yardımcı olabilirmisiniz suandaki ameliyat fiyatları nedir??
  Op Dr Atilla Kaya
  3 yaşında lipom pek görülmez, başka sorun olabilir. Çocuk cerrahlarıyla görüşün.

 13. hocam sırtımda omurilk hizasında kuyruk sokumundan bir karış yukarda yumurta buyuklugunde yağ bezesi mevcut tedavi sureci ne kadar sürerer tedavi olduktan sonra ne zaman çalışabilirim.
  Op Dr Atilla Kaya
  10-15 dakika sürer. Bittiği anda işinize dönebilirsiniz.
  iyi çalışmalar..

 14. Hocam öncelikle kafadaki yağ kistini aldırdıktan sonra yeniden çıkar mı? Çıkarsa aldırdıktan sonra mı çıkar yoksa uzun bi ara geçtikten sonra yine çıkma ihtimali varmıdır.TEŞEKKÜRLER.
  Op Dr Atilla Kaya
  kapsülü ile alınamazsa çıkar,yeniilirleri başka yerlerden de çıkab

 15. Hocam ben dudağımı deldirmiştim . Ancak şuan orada top gibi bir şişlik var , sıkıyorum patlamıyor ve gitmiyor . O bir kistmidir ? Ve ondan nasıl kurtulabilirim ?
  Op Dr Atilla Kaya
  Keloid veya granülom olabilir, kist değildir

 16. Hocam kafamdaki yag kistini aldiracagim ancak doktora sormayi unutmusum ameliyata aç karnina mi girmem gerekiyor bazi operasyonlarda aç karnina gelmemizi istiyorlar o yuzden merak ediyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lokal anestezi ile yapılacaksa aç gitmenize gerek yok

 17. iyi akşamlar hocam, kafamın tepesinde avuç içi genişliğinde bi sert şişlik var, uzun zamandır var olan bi şişlik, yağ kisti olabilir mi? İncelediğim Fotoğraflar gibi çok fazla çıkıntılı bi şişlik değil.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumnuzu değerlendiririz

 18. hocam yağ kistini enjektörlerden ince ile mi deleyim (hangisi ile önerirsiniz)sizin arkadaşınız yağ kisti için hangisiyle deliyordu(hocam ,yağ kistini delcez sonra sıvıyı çıkartcaz sonra o bölge nolacak,süreç nasıl işleyecek bilgi verir misiniz biraz hocam)(ince veya kalın ile delmemin bi farkı olur mu yani, iz kalır mı yani bütün sorularım o yüzden) şimdiden teşekkürler hocam 🙂
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ince olanın en uç kısmıyla delin

 19. hocam eczaneler reçetesiz enjektör satmıyorlar(reçete yazabilir misiniz enjektör için gelsem oraya) hocam az önceki gönderimde yazmayı unuttum, yağ kisti için lazım da enjektör hocam az önceki gönderimde yazmayı unuttum, yağ kisti için lazım da enjektör
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o kadar hayırlı bir işse gelin ben sie veririm her boydan 🙂

 20. İsimsiz

  hocam; 2-3 tane yağ kistim var(göz çevresinde küçük,milia deniyor galiba adına),size de sormuştum hatta ,enjektörle alıyoruz demiştiniz,fiyatı ne kadar acaba öğrenebilir miyim?(tane başı herhalde)
  bir de enjektörle delip elimizle mi sıkıyoruz o bölgeyi, yoksa enjektörle ordaki sıvıyı çekebiliyor muyuz?(sıvının hepsini yani) bu arada enjektör bildiğimiz enjektör dimi(belki sizinki farklıdır diye sorma ihtiyacı duydum da) şimdiden teşekkürler 🙂
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ince bir enjektör ucuyla tepesini delip sıkın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim