Mikro Sinüsektomi Fiyatları

Bu sayfada okuyacağınız net ücretlerdir ve kliniğin her şubesi için geçerlidir. Bir hastalığın tedavi ücretini belirleyen bir çok etken vardır. Bunların en önemlisi devletin fiyat belirlediği kurumlarda fiyatların sabit olmasıdır. çünkü bu kurumlarda sosyal güvenceye göre belirlenir.

Şunu yazmadan edemeyeceğim; sağlığınızla ilgili araştırma yaparken ücretler soracağınız en son soru olmalıdır. Öncelikle alacağınız hizmetin kalitesi, hangi yöntem olacağı, gittiğiniz doktorun bu yöntem konusunda tecrübesi, gittiğiniz kliniğin teknolojik donanımı dahaönce araştırılması gereken konulardır.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları

SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalarımız için ücret 6000, sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 12000 TL’den başlamaktadır. (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiş)

Klinik bu ücretler dışında hiçbir ek masraf (lazer uygulaması, film, tahlil, ultrason, narkoz, konsültasyon gibi) çıkmayacağı konusunda da güvence vermektedir.

Özel kurumlarda ise daha değişik etkenler vardır. Aynı ameliyat olsa bile yapılan kurumun popülaritesi, ameliyat dışı hizmetlerin ne kadar lüks olduğu gibi faktörler etkilidir ve fiyatlar 25.000 TL ile 35.000 TL arasında değişir. SGK anlaşması olan kurumlardaysa 15.000-20.000 TL arasında fark ücret diğer deyimle katkı payı alınmaktadır.

Kıl dönmesi tedavisi yapan kliniklere mail yada telefonla fiyat sorulduğunda genellikle “hastalığınızın durumuna göre değişir” denir ve fiyat verilmez, aslında doğru değildir çünkü yapılacak ameliyat yaklaşık aynıdır, böylesi yaklaşımda hastaya göre fiyat uygulanıyor sorusu akla gelir.

Ameliyatsız kıl dönmesi SGK geçerlidir yazan kurumların yaptığıysa tam bir tuzaktır çünkü SGK ameliyatsız kıl dönmesini tedavi olarak kabul etmediği için ücret ödemez ama o sağlık kuruluşu kapıda giren hastayı öyle veya böyle orada tedavi olmaya ikna eder.

Kıl dönmesi ameliyatının kaç lira olduğu tabiî ki önemlidir ama yapılacak ameliyat tekniği de bir o kadar önemlidir çünkü 14 farklı ameliyat tekniği vardır ve hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır. Tüm yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz. 10 dakika istirahat sonrası işinize dönebileceğiniz mikro sinüsektomi ameliyatı yerine 15 gün yüzüstü yatmanızı gerektirecek yada 3-5 ay pansuman gerektiren (açık bırakma yöntemi) yöntemlerle olmak son derece gereksizdir.

Alacağınız hizmet karşılığında aldığınız hizmetin bedeli önemlidir ama aldığınız hizmetin sizin yaşamınızı nasıl etkileyeceği çok daha önemlidir bundan dolayı önce en iyi yöntemi sonra fiyatları kıyaslamayı genel prensip edinmelisiniz.

Yukarıda verdiğimiz mikro sinüsektomi fiyatları yine çağdaş ameliyatlar olan bascom, pit pickin ve sinüsotomi yöntemleri içinde geçerli fiyatlardır. Fiyatlarda değişim hastanın isteği üzerine narkoz ile hastanede yapılmasına göre değişebilir.

Hastalığınızla ilgili araştırma yaparken haklı olarak ilk aklınıza gelen şey ödeyeceğiniz paradır ama ödeyeceğiniz ücretten çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Araştırırken öncelikle kalite, tecrübe ve bilgi birikimi gibi sonucu etkileyecek yönleri araştırın, bunun sonunda yaklaşık “bu klinikte tedavi olabilirim” diye sınırladığınız kliniklerden en uygun ücret teklifi getirene ameliyat olun. Yani önceliğiniz olacağınız ameliyatın kalitesi olmalıdır parası değil 🙂

Uyarı
Hastalığınız ne olursa olsun bu yazıyı okuduğunuza göre internette araştırma yapacak kadar dikkatli bir insansınız demektir. Araştırma yaparken ödeyeceğiniz ücret tabi ki önemli ama daha önemlisi ödediğiniz ücret karşılığında ne aldığınızdır. İlk defa mikro sinüsektomi yapan birine ameliyatınızı bedava olsanız ne anlamı var ki.

Atatürk Cad. No:174/1 Kat:4 Cumhuriyet Meydanı KONAK – İZMİR
Tel: 0232 422 10 06 GSM 0542 295 52 54
Cep telefonundan fotoğraf göndererek daha net bilgi alabilirsiniz.

Mikro Sinüsektomi Fiyatları” yazısında 52 düşünce

 1. buse diyor ki:

  Merhaba Atilla Bey, bende yaklaşık beş yıl önce, 18 yaşımda iken, kıl dönmesine benzer belirtiler oluştu, tam olarak kıl dönmesi ile aynı yerde ciddi bir ağrı ve şişlik meydana geldi, ondan bir yıl önce de yine aynı şey olmuş ancak daha hafif bir hissetmiştim ve daha sonra bir hafta içinde kayboldu. Akabinde tekrar aynı şey olduğunda bu defa çok şiddetli ağrıdı ancak kıl dönmesi ameliyatını izleyip korktuğum için doktora gitmeye çekindim o yüzden kesin bir tanıya sahip değilim kıl dönmesi olduğu hususunda. Oluşan şişlik bir haftanın sonunda kendi kendine patlayıp, kan ile karışık çok çok fazla iltihap aktı. O günden beri de hiç ağrı ya da rahatsız edici bir durum olmadı, en ufak bir şişlik ya da dokununca hissedilen içeride herhangi bir şey de yok. ancak tedirginim çünkü içeriden kıl çıktığını görmedim, belli ettirmeden içeride hala daha uzuyor olabilir mi ? Ya da bir hekime gitsem içeride öyle bir oluşum varsa bunu görebileceği bir cihaz var mıdır, çünkü gözle görülür ya da elle muayene ile fark edilir herhangi bir şey yok. Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için..
  Op.Dr.Atilla Kaya
  mutlaka sizin göremediğiniz kıl giriş deliği vardır.tedavinizi daha fazla ertelemeyin.mikrosinusektomi yöntemini araştırın

 2. Rıdvan diyor ki:

  İyi günler Atilla bey ben dün mikro sinüsektomi oldum tuvalete oturmakta bi sakınca varmı biraz tereddüt ediyorum
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır eğer mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olduysanız oturmanızda sakınca yok

 3. Emre diyor ki:

  Hocam geçtiğimiz hafta mikro sinüs. İle operasyon geçirdim fakat doktorum dikiş atmayıp yarayı açık bıraktı ve iyileşme sürecinin 3-4 hafta süreceğini söyledi dikiş kullanmamasının sebebi, avantajları ve dezavantajları ne olabilir
  Op.Dr.Atilla Kaya
  akıntı olabileceğini düşünmüştür.akıntı içerde birikirse iyilyşmyi geciktirir.rahat akması için dikiş koymamıştır

 4. Emre diyor ki:

  Hocam ben 13 yaşındayım halsizlik ve bas dönmesi arada bir oluyor kıl dönmesi varmidir
  Op.Dr.Atilla Kaya
  nasıll ilişki kurdunuz anlamadım 🙂

 5. Ahmet diyor ki:

  Hocam kıl dönmesi yalnızca kuyruk sokumunda mı olur? Testislerin arka kısmında et de kıl dönmesi belirtileri var, akıntı var. Orda da olabilir mi? Eğer orada böyle bir şey varsa testislere veya başka bir şeye zarar verirmi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Göbekte kıl dönmesi olabilir, kuyruk sokumu ve göbek dışındakiler batıktır ve tedavisi farklıdır

 6. Ibrahim diyor ki:

  Microsinusektomi yöntemi herkese uygulanmiyorr mu hocam ilerlememiş yada ilerlemiş olması mi gerekiyor bu yöntemi kullanabilmek için.. hangi durumlarda kullanıldığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tüm kıl dönmelerine mikrosinusektomi yöntemi küçük değişikliklerle uygulanabilir

 7. Erkan diyor ki:

  Atilla hocam merhabalar;
  Kıl dönmesi apsem kendiliğinden patladı. Antibiyotik kullanmaktayım. Belirttiğiniz gibi 1-2 ay içerisinden tamamen kurtulmak için size geleceğim. Ama bu süreçte,apse yerinin temizliğini nasıl yapmalıyım. Oksijenli su , batikon vs?
  Teşekkürler,iyi çalışmalar,
  op.dr.Atilla Kaya
  apse yeni patladıysa tam boşalmanın sağlanması için bir cerrehe görünseniz iyi olur.önemli olan sık yıkanmanız,günlük çamaşır değiştirmeniz,kuru tutmanız.

 8. Serkan diyor ki:

  Hocam saygılar. Bendeki kıl dönmesi kuyruk saat kumundan,makata doğru ilerlemiş durumda. Mikrosinusektomi şansım hala varmıdır. Teşeklürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun şekilde tedavinizi yapabiliriz.

 9. Fuat diyor ki:

  Hocam bende de kıl dönmesi 7 yıldır var ve son 1 yıla kadar sıkıntı yaşatmıyordu çok uzun süre kaykılık oturduğumda bir iki gün hafif bir ağrı yapıyordu. Şuan neredeyse 1 yıla yakındır kanama ve akıntı oluyor. Kanamadan sonra kabuk oluşuyor ve zorlama olmadıkça kanama olmuyor ama kıl girişi ve çıkışında inanılmaz kaşıntı, acı ve sancı oluyor ve bazen sancı kalçamın soluna doğru kalp atımı gibi vuruyor. Artık bundan kurtulmak istiyorum. Durumum çok mu kötü mikro sinüsektomi ile kurtulabilir miyim? Aynı gün içinde muayene ve operasyon mümkün mü?
  Op Dr Atilla Kaya
  klşiniğimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirir uygunsa mikrosnusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 10. Hüseyin diyor ki:

  Hocam merhaba;öncelikle kıl dönmesi oluştu dört gündür ihtihap kurutucu ilaç kullanıyorum doktor açık ameliyat cok daha iyi nöksetmez kapalı ameliyat yapıp altı ay sonratekrarmı ameliyat edicem seni dedi acık ameliyatı önerdi ama ben iş geregi yatamam biran önce işimin başında durmak istiyorum lütfen bir yöntem önerin bana napabilirim
  Op Dr Atilla Kaya
  Açık bırakma yönteminin tekrarlama ihtimali % 5 tir ve pansumanı 4-6 ay sürer ama ameliyatı çok kolaydır 🙂
  Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarını araştırın

 11. Avnican diyor ki:

  Hocam ben yaklaşık bir yıl önce ameliyat oldum, ucu hafif dışarı çıkan mavi bir ip vardı ameliyat yerimde. Hala o ip duruyor ve artık otururken kalkarken ağrı yapıyor. Tekrar etmiş olabilir mi? İpi orada bırakmaları sağlıklı bir durum mu? Ağrılarım nasıl geçer?
  Op Dr Atilla Kaya
  Aldırsanız daha iyi olur

 12. Aykut diyor ki:

  Hocam benim kuyruk sokumun orda şişlik var doktor kıl dönmesi Dedi açık bırakma yöntemi ile ameliyat edicez Dedi sonraki süreç sıkıntılı onu yapmak istemiyorum . Kıl dönmesinin şiddeti ne olursa olsun mikro sinüsektomi yapabiliyoruz mu
  op Dr Atilla Kaya
  tüm kıl dönmelerini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliyoruz

 13. murat diyor ki:

  hocam 4-5 gündür makat bölgesinde hissettiğim nohut tanesi kadar bir şişlik var. suan bana herhangi bir zararı yok sadece dokundugum zaman hafif bir agrı hissediorum. Beze gibi bir sislik. hic bi sorun yasamadım. suan almam gereken bir kamp eğitimim var ay sonuna kdr bu eğitimi işim icin almak zorundayım. kıl dönmesimi yoksa baska birsey mi bilmiorum bayram dolayısıyla muanede olamadım henuz . farz edelimki kıl dönmesi ay sonuna kdr ben idare edebilirmiyim yoksa geciktirirsem daha büyük sorunla karsılasabilirmiyim ?
  Op Dr Atilla Kaya
  kıl dönmesi kuyruk sokumu civarında olur.apse oluşmazsa bir sıkıntı olmaz

 14. melike diyor ki:

  Hocam bende 7 gün önce bir şişlik başladı ve 3 günde çok hızlı bir şekilde büyüdü. 4. Gün hastaneye gittim apse boşalttılar ve aşırı derecede canım yandı ve şuan 2.günümdeyim pansuman yapılırken bile acıya dayananıyorum. Kıl dönmesi var ve ben bu ameliyattan çok korkuyorum çok geç kalmış sayılır mıyım ne önerirsiniz? 23 yaşında bayanım apse tekrar edermi hemen ameliyat olmam gerekirdi ?
  Op Dr Atilla KAYA
  apse tedavisi bitip doku toparlayınca kıl dönmenizi tedavi ettirmelisiniz.çünkü tekrar apse oluşabilir.tekrar eden apseler fistüle neden olabilir.fistülde tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.apse tedavisinden sonra gelirseniz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.korkacak herhangi bişi yok.tedaviden sonra normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz

 15. özgür diyor ki:

  hocam iyi günler.ben de 20 gün önce çok ağrı olması sonucu doktora gittim kıl dönmesi var ve apse yapmış denildi.sonra apseyi boşaltırdım enjektör yöntemi ile ve 10 gün sonra tekrar etti.bu sefer yara açılarak apse boşaltıldı ve şu an gayet iyi durumdayım.fakat doktora gittim ve flep ameliyatı dedi 1.5 2 ay koşma ve spor yapamazsın dedi.basketbolcuyum ve bırakamam hocam bu kadar süreliğine.acaba microsinusectomi yöntemi bana da uygulanabilir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet uygulanabilir ve kısa sürede maçlarınıza dönebilirsiniz.

 16. ebru diyor ki:

  Merhaba. 2 hafta önce ani bir egilip kalkma sonucu kuyruk sokumumda agri hissettim. Sonra gecti. 2-3 gùndùr, tekrar agrimaya basladi. Ama tam olarak kuyruk sokumu degil de, popomun sol tarafina ve belime vuruyor. Akinti, kasinti, delik v.s yok. Ama arastirinca tedirgin oldum. 2-3 hafta sonra doktora gidebilirim. Kil dönmesiyse bu, gec kalmis olur muyum acaba? Tesekkùr ederim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi acil ameliyat gerektiren bir hastalık değildir.ama apse oluşabilir düşüncesiyle en kısa sürede tedavi edilmesi gerekir.o bölgenin kaliteli bir fotosunu çekip info @ ideaklinik.com ye gönderirseniz değerlendirebilirim

 17. derya diyor ki:

  Hocam iyi günler bende 3hafta önce kıl dönmesinden dolayı apse oluştu ve kendi patladı suanda duş aldığım günler akıntı oluyor bunu ilaçla falan durdurmak mümkün mü çünkü sınavlarımdan dolayı birkaç ay ameliyat olamicam şimdiden cevabınız için teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedaviyi geciktirmen apsenin tekrar etmesine ve fistül oluşmasına neden olabilir.mikrosinusektomi ile tedavi olursan şu an çektiğin sıkıntıları bile yaşamazsın.hemen normal hayatına devam edebilirsin.bence geciktirme

 18. emre diyor ki:

  Hocam bende kıl donmesi var mikro sinüsektomi ile ameliyat olmak istiyorum. ve igneden korkuyorum acaba genel anestezi ile mikro sinüsektomi olunurmu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel anestezinin risklerini yaşamaya hiç gerek yok.çünkü diş çektirmekten daha kolay bir işlem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir