Kaş Ekimi

Kaşlar, estetik açıdan bakıldığında yüzün ana çizgisini oluşturan önemli bir dokudur. İşlev yönünden ele aldığınızda ise gözleri ter ve güneşin zararlı ışınlarından koruduğunu görürsünüz. Kaş kayıpları (seyreklik ve dökülme) insanları ciddi anlamda zor duruma düşürmektedir. (1).

Kaşsızlığın çözümü olarak lanse edilen ve uygulanan kalıcı makyaj, dövme, microblading gibi işlemler tam anlamıyla çözüm değildir. Kaşsızlığın kesin ve doğal çözümü tüm dünyada kabul görmüş olan kaş ekimi olmaktadır. Kaş ekimi nedir, nasıl yapılır, kimlere uygulanır ve ne kadar maliyeti var bunları yazının kalan kısmında göreceksiniz.

Merhabalar ben genel cerrahi ve medikal estetik uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA, Türkiye’de ilk kaş ekimi uygulamasını ve bugüne kadar binlerce kişiye FUE yöntemi ile kaş ekimi işlemi gerçekleştirdiğimi belirtmek istiyorum. Bana ulaşmak için aşağıda yer alan adres ve iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Kaş ekimi işlemlerine İstanbul’da bulunan kliniğimde devam ediyorum.

Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 572 72 65 WhatsApp: 0542 621 08 88

Op. Dr. Atilla Kaya Kimdir?

Türkiye’de ilk kaş ekimini yapan daha doğrusu bu işlemin yapılabileceğini pratikte gösterebilen ilk kişi olmanın getirdiği ciddi tecrübe ve piyasada gördüğüm, yeniden işlem yaparak düzelttiğim, kişi sayısının giderek artması sebebiyle ayrıntılı bir yazı yazma gereği duydum.

Kaşlarınızdan memnun değilseniz ve kaş ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız araştırmaya başlamadan önce bu sayfayı “ders çalışır gibi” dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm. Çünkü bu araştırma sizi pişman olmaktan kurtaracaktır.

Kaş Ekimi Uzmanı
Genel cerrahi ve medikal estetik uzmanı Op. Dr. Atilla Kaya

Kaş ekimi ile ilgili daha fazla bilgi, resim ve video görmek istersen kasekimi.com ve instagram’da https://www.instagram.com/kasekimi/ sayfasını takip edebilirsiniz. Tecrübesiz kişiler tarafından yapılmış kötü kaş ekimi işlemlerini görünce bu sayfada yazılanların ne kadarda haklı olduğunu anlayacaksınız.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş nakli olarak da tabir edebileceğimiz bu uygulama, saç ekimi işlemine müteakip geliştirilmiş ve kaşsızlığın en doğal çözümü olarak görülmektedir. Hiç kaşı olmayanlar yanı sıra seyrek olduğunu düşünen, ya da kaza, yanık, ameliyat sonrası ortaya çıkan izlerin kapatılmasında da etkilidir. Dilerse kişi kaşlarına yeni bir şekil kazandırmak içinde bu yönteme başvurabilir. (2).

Kişinin ensesinden alınan tekli kıl kökleri FUE yöntemi ile nakil edilmektedir. 2 Saat gibi kısa bir sürede doğaldan farksız yeni kaşlarınıza ve yeni görünümünüze kavuşursunuz. Uzman bir isim tarafından yapılması halinde kaş ekimi yaptırdığınız asla anlaşılmaz. Tecrübesiz kişiler tarafından yapılması halinde ise dikkat çekici kötü görünüm ve pişmanlık yaşarsınız.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılır?

Yazının geri kalan kısmında da belirttiğim gibi kaşları dökülen, seyrek olan ya da kaza, yanık, ameliyat sonrası oluşan izlerin kapatılması ya da kaşların kalınlaştırılması, yeni bir şekil oluşturulması için uygulanabilir. Günümüzde en çok kaş dökülmesi problemi yaşayanlar bu işlemi tercih etmektedir.

Kaşları Dökülenler Tam Ya da Bölgesel

Özellikle bazı kadınlarda kaşlarının olmadığı onun yerinde dikkat çekici bir boyadan oluşan (kalıcı makyaj, dövme vb) olduğunu görürsünüz. Altında yatan neden genellikle madarosiz dediğimiz (kaş, kirpik dökülmesi) problemidir. Bazı dökülme türleri kalıcı olması nedeniyle artık kaş çıkmamaktadır. Bu nedenle insanlar geçici çözüm olarak kaş kalemi, kalıcı makyaj, dövme ve microblaing gibi uygulamalara başvurular. Fakat bunların hiç birisi kişiyi kaş ekimi işlemi kadar mutlu edemez.

Kaş dökülmesi problemi
Kaş dökülmesi (madarozis) sonrası dikkat çekici görünüm
Kaş Dökülmesi
Kaş dökülmesi problemine karşı doğal çözüm kaş ile mümkündür.

Peki Kaşlar Neden Dökülür?

Saç kılı gibi kaşlarında yaşam döngüsü (anagen, katagen, telogen) vardır. Tabii ki bu süreç kaşlarda, saçlarımız kadar uzun değildir. Kaşların dökülmesine neden olan birçok etken bulunur. Etkenler arasında kişinin kendi hataları yanı sıra teşhis edilmiş ya da henüz teşhis edilmemiş hastalıklar ve kullandığı ilaçlarda dahil edilebilir.

Kaş dökülmesine sebebiyet veren hastalıklara baktığımızda otoimmün (bağışıklık sisteminin zayıf olmasına bağlı hastalıklar) yanı sıra enfeksiyonlar, neoplazmlar, dermatozlar, endokrinopatiler ve tabii ki genetik hastalıklar karşımıza çıkmaktadır. Dökülme erken teşhis edilmesi halinde sorunun türüne göre tedavisi kesin olmasa bile mümkün olmaktadır. (3).

Doğuştan Ya da Sonradan Kaşları Seyrek Olanlar

Kaşları dökülenler yanı sıra doğuştan ya da sonradan kaşları seyrek olan, azalan insanlarda yine kaş nakli ile kalıcı çözüm bulabilirler. Kaştaki eksiklik, bölgesel veya tam kaş kaybı kişide ciddi görsel sorun oluşturur. Çok dikkat çekici olup, öyle ki konuşurken karşıdaki kişinin gözü hep o eksik alana takılır. Durum tam olarak öyle olmasa bile kişi kendisi hep öyle hisseder.

Kaş küsmesi problemi sonucu oluşan seyreklik
Kaş küsmesi sonucu ortaya çıkan seyreklik dikkat çekici olmaktadır.
Kaşta seyreklik için de kaş ekimi yaptık
Kaşta oluşan seyrekliği yine doğaldan farksız bir kaş ekimi ile kapattık

Kaşlarda seyreklik daha çok kişinin kendisini rahatsız edici bir durumdur. Seyreklik basit bir iki kalem hareketiyle kolaylıkla kamufle edilebilir. Fakat kalemle yapılan geçici çözüm bazen beklenmedik bir anda silinerek kişiyi zor durumda bırakabilir. Yağmur yağması veya kazara kaşını silmek gibi bir durumda kaş silinip ciddi görsel sorun olabilir. Bu nedenle çoğu insan kalem yerine kalıcı makyaj, dövme, mikroblading gibi doğal olmayan çözümlere başvururlar.

Seyreklik bu şekilde kapatılsa bile tam olarak sorun ortadan kalkmış sayılmaz. Genel olarak kayıplar kalıcı makyaj denilen dövme ile kapatılsa da kalıcı kontur doğaldan uzak görünmektedir ve karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir.

Diğer taraftan zamanla solmasından dolayı tekrarlanmasının gerekmesi, renk değiştirerek istenmeyen görüntüye sebep olması da ciddi sorundur. Renk değişimi çok farklı renk tonlarının ortaya çıkmasına sebep olur. saç rengine yakın tonda yapılan kalıcı kontur zamanla mavi, yeşil, kırmızı veya pembe renge dönüşebilir. Bu da daha kötü ve dikkat çekici görünüme sebep olur.

Kalıcı Makyaj Kaşlarda Dökülmeye Neden Olur mu?

Evet, arkadaşlar böyle bir risk maalesef bulunuyor. Cilt altına enjekte edilen boya sağlıklı kıl köklerine zarar verebilmektedir. Aynı şekilde batırılan her iğne yine kıl kökü hücresine zarar verebilmektedir. Hatta daha da tehlikeli durumlara sebep olduğu yapılan bilimsel araştırmalar ile ortaya konmaktadır. Onlardan biri de kalıcı makyaj sonrası ortaya çıkan bazal hücreli karsinom olmaktadır. (4).

Kalıcı Makyaj Üzerine Kaş Ekimi Yapılır mı?

Evet değerli arkadaşlar bugüne kadar yaptığım ekimlerin yarıdan fazlası kalıcı makyajın kapatılması şeklinde oldu. Kaş ekimi yaptırmadan önce kalıcı makyaj yaptıran ve kalıcı makyajın solması, renk değiştirmesi, suni görünmesi gibi bir çok sebep dolayısıyla pişman olunması ve kalıcı çözüm isteği ile bize gelen çok sayısı insan olmuştur.

Kalıcı makyajın tam olarak kapatılması zordur. Ancak üzerindeki kıllar dövmenin suni görünümünü tama yakın yok eder.Yandaki resimde gördüğünüz uygulama kalıcı makyajın solması ve çok kötü görünmesi sebebiyle kamuflaj amacıyla yapılmış bir ekimdir.

Kalıcı makyaj sonrası kötü görünüm
Kalıcı makyaj ve lazer yanığı sonrası oluşan kötü görünüm
Kalıcı makyaj üzerine yapılan kaş ekimi
Kalıcı makyajı kapatmak için yaptığımız kaş ekimi 2 ay sonrası doğal görünüm.

Ekilen kaşlar son derece doğal görünmektedir. Çıkış açıları doğal kaşlarla yaklaşık aynıdır. Ekildiği gibi 25 derece açılarla çıkmaktadır. Dövme büyük oranda kamufle edilebilmiştir.

Yara, Yanık, Ameliyat İzini Kapatma Amaçlı Yapılan Kaş Ekimi

Kaştaki yara izleri genelde çocukluk çağından kalma oluyor. Çocukların yaramazlıkları bazen ciddi yaralanmalara sebebiyet veriyor. Bu tür yaralanmaların tedavisi alanında uzman hekimler tarafından yapılmazsa maalesef dikiş izi yanı sıra kıl kökü ölümlerine neden olmaktadır. O bölgede kaş çıkmadığı gibi dikkat çekici yara izi kalmaktadır.

Aynı şekilde cildimizde oluşan yanıklarda yine kıl köklerinin ölmesine neden olmaktadır. Yanıklar dışında ameliyat esnasında da kıl kökleri zarar görebilmektedir. Ortaya çıkan bu izleri kalem ya da kalıcı makyaj ile geçici olarak kapatabilirsiniz. Fakat kesin ve en doğal çözümü kaş ekimi olacaktır.

Başka alanlardan alınan kıl köklerinin yara izine ekilmesiyle olmayan alanda kaşlar çıkar. Ekim sırasında kurallarla uyulursa, kaş ekimi yapıldığı anlaşılamayacak kadar doğala yakın görünüm elde edilir. Hangi amaçla olursa olsun işlem yapılırken ekimin açıları cilde 25-30 derece açılarla ekilmelidir yoksa yara izinden kirpi kılları gibi çıkar ve kalemle kapatılabilen sorun daha beter hale gelir.

Kaşta oluşan yara izi dikkat çekici olabilir
Erkek hastamızın kaşlarında ciddi anlamda yara izi dikkat çekmektedir.
Kaşta oluşan yara izini kaş ekimi ile kapattık
Yara izini kaş ekimi ile kapattık ve neredeyse hiç bir iz kalmadı

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamanın tanımını yapmak gerekirse; enseden alınan kıl kökleri, kişinin kendisi tarafından çizilerek belirlenmiş alana nakletme işlemidir. Fakat doğal görünümü elde edebilmek için birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde pişmanlık yaşamanız mümkündür. Bu şekilde kliniğimize gelerek tekrardan kaş ekimi yaptıran insanların sayısı hayli fazladır. Bunları kötü yapılan kaş ekimi kısmında görebilirsiniz.

İstenilen Kaş Modelini Çizim Yaparak Başlıyoruz

Kliniğimize kaş ekimi için gelenlerin öncelikle nasıl bir kaş yapısı istedikleri öğrenilir. Hatta bunu tam olarak ortaya koyabilmeleri için çizim yapmaları istenir. Buna göre ekimin ilk aşaması başlamış olur.

Ekilecek Kıl Köklerinin Alınmasında Kullanılacak Aletler Özenle Seçilmelidir.

Ekimi yapılacak olan kıl kökleri 0.6-0.7 mm’lik aletlerle alınmalıdır. Aksi halde alım yerinde izler kalacaktır. Alınan kıl kökleri zaman kaybedilmeden (oksijensiz bırakılmadan) yine aynı büyüklükteki uçlar ile ekilmesi gerekir. Saç ekiminde uygulandığı gibi cilt kesilmek yerine FUE yöntemi ile dilenerek yapılması gerekir. Kıl kökleri mutlaka tekli olması gerekir. Saç ekiminde foliküler ünit şeklinde 2’li 3’lü kıl kökü şeklinde yapılır. Fakat kaş ekiminde kıl kökleri mutlaka tekli olması gerekir.

Ekim Açısı Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlardan Biridir

Kökler 25-30 derece açılarla ekilmelidir. Daha geniş açılarla ekilen kaşlar dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir. Bu açılarla ekim ancak kaş ekimi konusunda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir. Her saç ekimi yapan kişi kaşı ekimi yapamaz. Bu nedenle araştırma yaparken kaç derece açıyla ekileceği doktora sorulmalı ve net rakamlar alınmalıdır. Yuvarlak sözler olan “yatık ekiyoruz” sözü değerlendirmeye alınmamalıdır.

300 İle 600 Kıl Kökü Yeterli Olmaktadır

Merak edilen konuların başında ne kadar kıl kökü kullanılacağı gelmektedir. Kaşları ciddi anlamda seyrek, açık olan kişilerde 300-600 arası oldukça yeterli olmaktadır. Tabii ki küçük bir iz kapatma için daha az rakam yeterli olmaktadır.

Kaş Ekimi Video Görüntülerini İzlemek İster misiniz?

Op. Dr. Atilla Kaya hazırladığı video ile hem ekim yaptırmak isteyenleri bilgilendirirken hem de bu alanda uzmanlaşmak isteyenlere eğitim mahiyetinde anlatım yapmaktadır. Aşağıda yer alan videoyu izlediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Kaş Ekimi Yapan Yerleri Araştırırken Neye Dikkat Edilmeli?

Hiçbir tıbbi girişimi olmadığı gibi bu işlemi de yer yapmaz insan yapar. İşte önemli olan nerede yapıldığı değil kimin yaptığıdır. Görüşmeye gittiğiniz klinikte kimin ekim yapacağını çok net ve anlaşılır şekilde sorun ve isim alacak şekilde cevaplanmasını isteyin. Yani “ekip olarak ekiyoruz” dendiyse bilin ki işlemi 2 yardımcı eleman yapacak bu arada doktor çayını içerken kontrol edecek demektir.

Nasıl ki hostes kontrolünde kullanılacak uçağa binmek istemezseniz bunun gibi doktor kontrolünde yapılan işlem doktor tarafından yapılmayacağını bilerek karar vermelisiniz. Unutmayın kaş ekimi uzman doktorun bizzat kendisinin yapması gerekecek kadar ciddi ve sonuçları önemli bir ameliyattır, doktor kontrolünde yapılması yardımcı elemanların yapmasını doğru kılmaz.

Estetik bir uygulama olduğu için uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir işlemdir. Nasıl burun ameliyatı yardımcı personellere yaptırılmıyor ise ekim de yaptırılmamalıdır. Araştırma tamamlanmadan önce mutlaka kötü yapılmış ekim fotoğrafları görülmeli ve iyi sonuç alınabilecek yer iyi değerlendirilmelidir.

Türkiye’nin ilk kaş nakli kliniğimizde yapılmıştır. 20.11.2016 tarihine kadar yapılan 1087  ekiminin tamamında her kıl kökü tarafımdan ekilmiş yardımcı personellere bir kök dahi yaptırılmamıştır.

Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Kişinin beklentisi, kaşındaki eksiklik ve çizeceği alanın genişliğine göre değişmekle birlikte 1 kök ekim ücreti 10 TL’dir.  Ekim için başvuran kişilerin %90 kadarında 300 kök yeterli olmaktadır. Seyrek olan, çok az kaşı olanlarda, kalın tasarlayan erkeklerde daha fazla kıl kökü gerekebilmektedir.

2 Hafta sonra rötuş yapılmaktadır. Kişinin beklentisini en üst düzeyde tutmak adına 2 hafta sonra gerekirse istenirse 5-10 kıl kökü bile ekilerek işlem tamamlanmış olur.

Ücretler konusunda asıl söylenmesi gerek şey şu olmalıdır; kesinlikle öncelikle kaliteyi araştırın, yaklaşık beklentinizi karşılayacağınız klinikleri belirledikten sonra ücretleri araştırın. yani son sorunuz ücret olmalı.
Yoksa “işi ucuza getireceğim” düşüncesiyle ömür boyu pişmanlığa neden olabilirsiniz.

Kaş ekimi fiyatlarına aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak da ulaşabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html

Kaş Ekimi Yaptıranların Yorumlarını Okumak İster misiniz?

Son olarak kaş ekimi yaptıranların yorumlarını mutlaka merak ediyorsunuzdur. Biz Türkiye’nin ilk kaş ekim merkezi olarak binlerce kişiye ekim yaptık, yorumları sayfanın alt kısmında ve İnternet ortamında Atilla Kaya Kaş Ekimi şeklinde arama yaptığınızda kalitemizi ve memnuniyet yorumlarını göreceksiniz.

REFERANSLAR

1. Nguyen, J. V. (2014). The biology, structure, and function of eyebrow hair. Journal of drugs in dermatology: JDD, 13(1 Suppl), s12-6.

2. Gupta, J., Kumar, A., Chouhan, K., Ariganesh, C., & Nandal, V. (2017). The science and art of eyebrow transplantation by follicular unit extraction. Journal of cutaneous and aesthetic surgery, 10(2), 66.

3. Velez, N., Khera, P., & English, J. C. (2007). Eyebrow loss. American journal of clinical dermatology, 8(6), 337-346.

4. Goldman, A., & Wollina, U. (2014). Severe unexpected adverse effects after permanent eye makeup and their management by Q-switched Nd: YAG laser. Clinical interventions in aging, 9, 1305.v

497 Yorum

 1. Merhaba hocam benim erkek arkadaşımın küçüklüğünde geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bütün tüğleri dökülmüş çene bölgesinde çok az var var kaşlarında filan hiç yok peki kaş ekimi gibi birşey olabilir mi ya da başka bi yöntem uygulanma ihtimali var mi?

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin.hem kılların alınabileceği alan hemde kaş bölgesinin
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. Merhaba hocam benim üç tane sorum olucaktı:)
  1. Kaş ektirdikten sonra tahminen ne kadar süre sonra kaşlarım normal haline (yani kaş ektirdigim belli olmiyacak şekil haline ) gelir
  2. Benim durumum biraz karışık bi kaşım digerinden farklı olduğu için ve sağdaki kaşım daha çok hoşuma gittiği için soldakini sağdakine benzetebilirmiyiz? Açıkcası aralarında çok fazlada fark yok ama ben bu durumu çok fazla kafama takıyorum.
  3. Sol kaşımın bitiş noktası sağdakine göre çok daha aşağıda. yani kaşlarımda zaten var olan kıllarla ekim yapmamız mümkün mü sadece yerleri degişecek sonuçta. hem ozaman o uzama sorunsalı da ortadan kalkmış olur ? 🙂
  Gerçekten çok araştırdım ve kaş ekimi konusunda sadece size güvenebilcegimi düşünüyorum
  Almanya’dan sevgiler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  güveniniz için teşekkür ederim.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.kılları enseden almak zorundayız,kaş kılları alınamıyor.diğer söylediğiniz kaşa yönelik düzenlemeleri yapabiliriz

 3. NECLA ÖZIŞIK

  merhaba doktor bey
  ankarada kaş ekimi yapıyormusunuz?
  ikinci bir soru yapıldıktan kaç gün sonra sokağa çıkabiliriz?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır Ankarada yapmıyorum.ekimden hemen sonra sokağa çıkabilirsiniz

 4. Hocam benim kaşımda 3cmlik seyreklik var 300 ekim yeterli olur mu? bide benim kaşımın etrafında çizgi dışındada kıllar çıkıyor ben bunları cımbızla almama rağmen yine çıkıyorlar, cımbızla alırken kökten koparmıyor mu merak ediyorum, doktorlar alırken daha derinden mi alıyor yoksa bida çıkmaması için?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderin,değerlendireyim.cımbızla alınan kıl tekrar çıkar.çünkü cımbızla kılı oluşturan yapıyı değil sadece kılı alıyorsunuz.bir daha çıkmaması için laser yada iğne epilasyonu yaptırabilirsiniz

 5. Merhaba hocam benim kaşlarım doğuştan seyrek ve ciddi bi seyreklik var kaş ekimi yaptırmak istiyorum bu konudaki görüşünüzü almak istiyorum doğuştan seyrek olan kaşlarda sonuç alınıyo mu alınıyorsa ne derece alınıyo şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  seyrekse ekim yapılabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 6. Mrb hocam bende 8-9 yildir sackiran var vicudumda hiç tüy kalmadi bir sürü tedavi gördüm ama nafile gordugum tedaviler sonuncunda sakkalarim geldi kaşlarim %25 oraninda falan geldi saçımda da sadece kulak arkalarinda az bisey var saç ekimi yapamiyorum kaş ekimi yaptirabilirmiyim onu ogrenmek istiyorum. Tşk ederim
  Op. Dr. Atilla KAYA
  genel bir dökülmeye neden olduğu için onlarda dökülebilir.bu nedenle tavsiye etmem

 7. Ayşegül Nuroğlu

  Atilla hocam merhabalar yaklaşık 3-4 sene önce eşim osman nuroğlunun kıl dönmesi problemi için size gelmiştik. Ben şimdi kendim için kaş ekimi araştırırken gene size rastladım, halen yeşilyurttaki yerinizdemisiniz aceba. Ben kaş ekimiyle ilgili çok ihtiyacım var. Bir kaşım diğerine göre çok seyrek dengelenmesini istiyorum. fiyat olarak ne kadar oluyor. Normale dönmem ne kadar sürer ve son bir soru yaptırdığım çok belli olacak mı operasyondan sonra. hocam bu operasyon için hastaneye mi yatmamız gerekiyor yoksa kliniktemi oluyor. hocam çok sağolun cevaplarınızı bekliyorum.
  Op Dr Atilla Kaya
  Bakırköy merkezde yeni yerimdeyim.Ciddi görsel kirlilik olmuyor, 1800 TL ödersiniz.

 8. Slm Hocam. kaş ekimi hakkında sitenizde bilgileri okuyorum. Ama birşey buldum forumlardan microblading yöntemi kaş da. Yani öncesi-sonrası fotolara bakıyorum bu microblading dedikleri şeyde gerçek kaşdan ayırt edilmiyor fotolarda gördüğüm kadarıyla. Size kaş ekimi yaptırmayı istiyorum ama bu microblading hakkında yorumunuzu merak ettim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kalıcı makyajın kıl tekniği bu yöntemdede yine zamanla renk değişikliği olur.

 9. Selam Hocam, benim kaşımda seyreklik var ve size kaş ektirmeye karar verdim ama bir diğer konu ben üst göz kapağı estetiği olmak istiyorum. Şimdi önce kaşı mı yaptırmam daha doğru olur yoksa üst göz kapağı estetiğini mi? yorumunuz nedir karar veremedim napacağımı
  Op.Dr.Atilla Kaya
  önce göz kapağı estetiğiniz yaptırın,

 10. Mrh hocam. Benim kasim biri asagida digeri yukarda. Kas ektirmek istiyorum ama kendi Sacim kivircik enseden alirsaniz Nasil olacak Kaslarim kivircikmi cikacak Esimin sacindan alsaniz olurmu? Danimarkadan sevgiler. Feride
  Op.Dr.Atilla Kaya
  eşinden alınamaz.organ nakline girer.kısa tutacağınız için kıvırcıklık etkilemez

 11. Merhaba hocam benim 2 kaşımda yarıldı 2 kaşımda ortasında kaş yok ölü derinin üstünede kaş ekimi yapılabilirmi tutarmı?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yapılabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 12. Asuman aslan

  Merhaba hocam kaşlarıma kıl tekniği yaptırdım kaş ekimi için kaş yapım uygun mu? Değerlendirmeniz için foto gönderebilir miyim?iyi çalışmalar …
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderebilirsin

 13. Slm kızım 9 yaşında kaşları birden yavaş yavaş döküldü şuan hiç kaşı yok ekim olurmu
  Op.Dr.Atilla Kaya
  üzerinden en az 8 ay-1yıl geçmesi gerekir.saçkıran nednei ile döküldüyse ekilenlerde dökülebilir

 14. Merhaba benim sadece sağ kaşımın ön tarafında serçe parmağından daha küçük bir kısmı yok sadece orası için ekim yaptırabilirmiyim eğer olursa fiyat olarak yada kaç kök ekim yaptırmalıyım teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ne kadar gerekli olduğuna muayene yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeirirseniz değerlendirebilirim

 15. Meraba hocam benim kaşlarım doğuştan seyrek ve abartılı seyreklik hatta boşluklar var her gün kozmetik ürünlerle yeniliyorum fakat zor oluyo namaz kıldığım için abdest alınca sürekli yenileme ihtiyacı hissediyorum. takıntı haline gelmiş bende kaş artık, doğuştan seyrek olan kaşlarda ekim başarılı oluyo mu saygılarımla şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  başarılı olur.ekim yapılabilir

 16. Merhaba hocam kaş ekimi yaptırdım yaklaşık 9 ay oluyor.ama istediğim sonuç alamadım.sizi sonradan gördüm keşke size gelseydim.acaba tekrardan ektirebilirmiyim.dik çıkıyor ikişer ikişer yakından çok kötü duruyor.doktora söylediğimde zamanla iyi olucağını söyledi ama inanmıyorum.cevablarsaniz sevinirim.Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kötü ekimlerin alınması yada ep,lasyonla uzaklaştırılması gerekir.dik çıkan kıllara iğne epilasyonu yaptırabilirsiniz.daha sonra tekrar ekim planlanabilir

 17. Hocam merhaba. Benim kaslarimin seyrekligi doğuştan geliyor.goruntusu cok kotu. Ekim başarılı olurmu bende. Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  beklentiniz çok yüksek değilse,sizi tatmin eder

 18. Hocam saygılar.saç ektirmek kas ektirmek ve gogsume kil ektirmek istiyorum.mümkün mu ? Marmaristen gelecek.yaş 46 erkegim.saygilarimla
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kaş ekimi yapabiliriz, saç ekimi yapmıyorum. Göğse kıl ekimi işlemini daha önce yaptım, yara izi kapatmak dışındaki ekimler mantıklı olmadığı için yapmıyorum.
  Kaş ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linke fotoğraflar göndermelisiniz
  https://www.ideaklinik.com/sanal-muayene-uygulamasi.html

 19. Merhabalar Hocam,

  ben kirpik ekimi yaptirmak isitiyorum, kirpiklerim var ama kisalar, daha uzun kirpiklerim olsun istiyorum. kirpik ekimi de yaptiginizi okumustum biryerde. Bunun icin bi kac sorum olacak size. Ekim sirasinda agri cekermiyim ve ücret ögrenebilirsem sevinirim 🙂
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kirpik ekimi yapmıyorum

 20. Merhaba Hocam, ben microblading yaptirmayi dusunuyordum ama sonuclarin renk degisimi gibi sorunlara yol actigini gorunce gozum korktu. kaslarimda orantisizlik var. detay verecek olursam sol kasim sag kasima gore yukarda ve ikisinin sekilleri farkli. bu beni cok rahatsiz ediyor. bu orantisizlik kas ekimiyle giderilebilir mi? ayrica ben kanada da yasiyorum, tatil amacli turkiyeye geldigim de bunun icin bir seans yeterli olur mu? tesekkurler, iyi calismalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dratilla @ ideaklink.com a fotoğraflar gönderin değerlendireyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim