Makat Hastalıkları Tedavi Merkezleri

İstanbul Makat Hastalıkları Mekezleri

Proktoloji yada doğru yazılımla proctoloji kalın bağırsağın son kısmı ve makat bölgesi hastalıkları ile ilgilenen tıp bilimi dalıdır. Genel Cerrahi dalı içindedir. Proctoloji kelimesi Yunanca’daki proctos (makat) ve logos bilim anlamına gelen kelimelerden türetilmiştir.

Eğer makat hastalığınız varsa,hastalığınızın tedavisini araştırırken en önemli noktalardan biri doktor ve klinik seçimidir.

Bu bölümde İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında yüzlerce hastane ve sağlık merkezi olmasına karşılık sadece makat hastalıklarının tedavisiyle ilgilenen genel cerrahların hizmet verdiği merkezler yazılmıştır.

İstanbulda proctoloji merkezlerinde şu hastalıklar tedavi edilmektedir

Hemoroid (basur)

Anal fissür (makat çatlağı – makat yırtığı)

Fistül (perianal fistül)

Kondilom (anüs siğili)

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)

Makat sarkması

Mayasıl

Makat bölgesinde olan et benleri

Tüm bu tedaviler çağdaş yöntemler ve teknoloji yardımıyla hastanın işgücü kaybı yaşamayacağı şekilde uygulanmaktadır

teknolojiye dayalı tedavi yöntemlerini uygulayan proktoloji uzmanları ve çalıştıkları kliniklerin bilgi amaçlı hazırlanmış internet sitelerine yer verilmiştir.

Yöntem olarak ; Laser, radyo frekans, microsinusectomi, THD , band ligasyonu yapılmaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası proktoloji merkezleri iletişim bilgileri

Rumeli Cad. no;71/7 Nişantaşı Şişli 0212 246 10 04

İstanbul Anadolu Yakası proktoloji merkezleri iletişim bilgileri

Bağdat Cad. N: 201/7 Çiftehavuzlar Kadıköy 0216 357 00 02

Bursa’da Hemoroid Tedavisi Yapan Hastane ve Klinikler

Bursa Hemoroid Merkezi

Aslında makat bölgesi hastalıkları merkezi olarak tanımlanması daha doğru olacaktır. Çünkü merkezde hemoroidin çağdaş teşhis ve tedavi yöntemleri dahil her tür tedavisine ek olarak bölgede görülen şu hastalıkların tedavileri de yine çağdaş yöntemlerle yapılmaktadır.

Bursa Proktoloji Merkezi

Basur (hemoroid) yanı sıra
Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)
Peri anal fistül
Makat çatlağı (anal fissür)
Anal apse (makatta apse olması)
Anüs siğili, genital siğil
Mayasıl
Polipler
Yukarıda yazılan hastalıkların teşhisinde ve olabilecek kötü huylu kanserlerin gözden kaçmaması için her hastaya muayeneye ek olarak anoskop muayenesi yapılmaktadır. Bu sayede hastanın anüs bölgesi, kalın bağırsağın son 10 cm lik kısmı gözle görülmekte bylece teşhisten % 100 emin olunmaktadır. Bursa’da anoskop kullanımının her hastaya standart uygulandığı tek klinik İdeaklinik Bursa Kliniğidir. ktadır.

Bursa Varis Tedavi merkezi

Kliniğimizde anal bölge hastalıkları yanı sıra varis tedavileri de yapılmaktadır. Varis konusuna özelleşmiş kalp damar cerrahi uzmanı Op.Dr.Eren ANĞ tüm varileri ileri teknoloji cihazları ve çağdaş yöntemlerle tedavi etmektedir.
Kalp damar cerrahisi uzmanı olmasına karşın fleboloji uzmanı olarak hizmet vermektedir. Fleboloji eğitimi almış doktorlar sadece varisin tedavisiyle ilgilenmektedir.
İdea Kliniğin tüm şubelerinde olduğu gibi kurumsal sitemiz üzerinden sanal muayene olup net ücret bilgisi alınabilir ayrıca Bursaya özel 0532 152 26 75 no lu cep telefonundan whatsapp aracılığıyla hastalığı net gösteren fotoğraf göndererek net ücret alabilirsiniz.
Gerek sanal muayeneyle ve gerekse whatsapp aracılığıyla aldığınız ücretler nettir, kliniğe geldiğinizde ultrason, doppler vs adı altında sürpriz ücretlerle karşılaşmazsınız. Size online verilen ücret geçerlidir.
Ayrıca aldığınız bu ücret Türkiye’deki 6 şubemizin tamamında geçerlidir, hangi şubede başlarsanız başlayın ek bedel ödemeden istediğiniz şubede devam edebilirsiniz.
Varis tedavi merkezimizin bir diğer özelliği de garanti uygulamasıdır ve yine Bursa’da tek ve ilktir. Garanti şöyle uygulanmaktadır; varisinizin çapı, uzunluğu, yaygınlığı ne kadar olursa olsun tümü bitirilinceye kadar tedavinize devam edilir. Bir yıl boyunca varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlar ek bir bedel alınmadan uygulanır.

Bursa Ben Tedavisi Merkezi

Bursada ben tedavisine yoğunlaşmış ve bu konuda tüm teknoloji ve yöntemlere sahip klinik İdea Kliniktir. Benin yapısına göre teknoloji seçilmekte, hasta ben tedavisi, sonrası olabilecekler konusunda aydınlatılmakta sonra en uygun yöntemle tedavisi yapılmaktadır. Kişi özellikle ameliyat isterse ameliyatla da alınabilmektedir ancak çok daha az iz kalan lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemleri tercih edilmektedir.
İdea Klinik adres;

bursa hemoroid tedavisi

Adres: Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5
TEL: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
GSM : 0532 152 26 75 Tüm hastalıklarınızın tedavisinin ücretlerini whatsapptan göndereceğiniz fotoğrafla öğrenebilirsiniz.

İzmir makat hastalıkları merkezi İdea Klinik

Güncel teknoloji ve tedavi yöntemleriyle ameliyatsız tedaviler yapılan İdea Klinik 12. yılında İzmir şubesini hizmete açmıştır. 1994 senesinde Adana da başlayan faaliyetlerimiz 2005 sonrası İstanbul Bakırköy de devam etmiştir. 2014 Yılına gelindiğinde İstanbul’daki etkinliğini artıran İdea klinik  önce Kadıköy ve arkasından ise Şişli şubelerini açmıştır.
İdea Klinik Şimdi İzmir de
Alanında az sayıda hastalığın tedavisiyle ilgilenen ve tecrübeli hekimlerin görev yaptığı İdea Klinik özellikle teknoloji ve tecrübeye dayalı ameliyatsız yöntemlerle sürekli gündem olmaktadır.
İzmir şubemizde de anüs hastalıkları hemoroid, kıl dönmesi, anal fissür, anüs siğili, fistül yanı sıra ben (nevüs) ve varis hastalıklarının SGK güvencesi olan hasta tedavi ücretlerinde %50 indirim imkanı sağlamaktadır.

İzmir Mikro Sinüksektomi Kliniği

Özellikle 18 – 30 yaşlar arası erkeklerin en sık görülen hastalığıdır. Kıl dönmesinde klasik ameliyatlar yerine Bascom’un modifiye edilmiş hali Mikro Sinüsektomi uygulanmaktadır.
10 -20 Dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen Mikro Sinüsektomi yönteminde sadece 2cm’lik bir alanda kesi yapılarak cilt altındaki kıl yumağı kapsülü ile çıkarılır. Hasta tedavi sonrası evine, işine, okuluna dönebilir. Hastanede yatma, narkoz ve pansuman gerekmez.

İzmir Makat Hastalıkları Merkezi

Makat çatlağına botox İle 1 dakikada LİS yöntemiyle 7-8 dakikada kalıcı çözüm
Anal Fissür makat hastalıkları arasında en fazla ağrı yapan hastalıktır. Sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede botoxla anal fissür % 95 başarıyla tedavisi İzmir de İdea Klinikte
THD, RBL ve Lazerle Hemoroid Tedavisi
Bölgenin bir diğer ciddi hastalığı ise halk arasında basur olarak bilinen hemoroiddir. Kabızlık ve ıkınma sonucu ortaya çıkan hastalık tedavisi geciktikçe şikayetleri ve evresi artacaktır. Kliniğimizde hemoroid tedavisi THD ve lastikle boğma yöntemi yanı sıra lazer ile gerçekleştirilmektedir.

Bu bölge hastalıkları dışında
İzmirde ben tedavisi yapan yerler arasında en fazla teknolojiye sahip klinik İdea Kliniktir. Estetik yönden kötü göründüğü gibi kanserleşme riski bulunan benlerinizde iz kalmadan kurtulmak isterseniz uzmanlarımız ameliyatsız ben tedavi yöntemleri lazer, elektrokoter ve radyo frekans yöntemleriyle ameliyatsız tedavi sonrası fark edilir iz kalmadan ben alımı yapmaktadır.

Ameliyatsız Varis Tedavisi İzmir de

En sık görülen damarsal problemler arasında yer alan varis hastalığına ameliyatsız çözüm sunan İdea Klinik İzmir de varis tedavisi için yeniliklerle açılmıştır. Tüm varisleriniz için ameliyatsız yöntemler skleroterapi, köpük tedavisi, lazer, radyo frekans ve mikro skleroterapi ile kalıcı olarak yok etmektedir.

İzmir Ben Tedavi Merkezi

Ben tedavisi için kullanılan tüm teknolojinin olduğu klinikte benler ameliyatsız bir şekilde radyo frekans, lazer ve plexr ile alınmaktadır, hastanın istemesi durumunda ameliyatla da alabilmekteyiz.. Yöntemlerin en önemli özelliği fark edilmez düzeylerde bir iz kalmasıdır.

İletişim
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Ankara makat hastalıkları tedavi merkezi İdea klinik

Çağdaş teknoloji ve tedavi yöntemleriyle ameliyatsız tedaviler yapılan İdea Klinik 11. yılında Ankara şubesini hizmete açmıştır. 1994 Yılında Adana’da başlayan faaliyetlerimiz 2005 sonrası İstanbul Bakırköy’de devam etmiştir. 2014 Yılına gelindiğinde İstanbul’daki etkinliğini artıran İdea Klinik önce Kadıköy müteakibinde ise Şişli şubelerini açmıştır. 2015 ılında İzmir, 2016 yılında Bursa şubeleri hizmete girmiştir.
İdea Klinik Ankara da
Alanında az sayıda hastalığın tedavisiyle ilgilenen vetecrübeli hekimlerin görev yaptığı Kliniğimiz özellikle teknoloji ve tecrübeye dayalı ameliyatsız yöntemlerle sürekli gündem olmaktadır.
Ankara şubemizde de varis, hemoroid, kıl dönmesi, anal fissür, anüs siğili, ben (nevüs) hastalıklarının teşhisinde herhangi bir muayene ücreti ödemeyeceksiniz. Ayrıca SGK lı hastalarımıza  kliniğimiz tedavi ücretlerinde %50 indirim imkanı sağlamaktadır.

Ankara Mikro Sinüksektomi Kliniği

Özellikle 20-35 yaş arası erkeklerin bu bölgesinin en sık görülen hastalığı haline gelmiş olan Pilonidal Sinüs klasik ameliyatlar yerine Bascom’un modifiye edilmiş hali Mikro Sinüsektomi uygulanmaktadır. 10 Dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen Mikro Sinüsektomi yönteminde sadece 2cm’lik bir alanda kesi yapılarak cilt altındaki kıl yumağı kapsülü ile çıkarılır. Hastamız tedavi sonrası evine, işine, okuluna dönebilir. Hastanede yatma, narkoz ve pansuman gerekmez.
Makat çatlağına botox İle 1 LİS yöntemiyle 2-3 dakikada Çözüm
Anal Fissür bölge hastalıkları arasında en fazla ağrı yapan hastalıktır. Sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede botoxla anal fissür tedavisi Ankara İdea Klinik te
THD, RBL ve Lazerle Hemoroid Tedavisi
Bir diğer hastalık ise halk arasında basur olarak bilinen hemoroiddir. Kabızlık ve ıkınma sonucu ortaya çıkan hastalık tedavisi geciktikçe şikayetleri ve evresi artacaktır. Kliniğimizde hemoroid tedavisi THD ve lastikle boğma yöntemi yanı sıra lazer ile gerçekleştirilmektedir.

Ankara ben Tedavisi

Estetik yönden kötü göründüğü gibi kanserleşme riski bulunan benlerinizde iz kalmadan kurtulmak isterseniz İdea klinik uzmanları ameliyatsız ben tedavi yöntemleri lazer, elektrokoter ve radyo frekans yöntemleriyle ameliyatsız tedaviden sonra fark edilir iz kalmadan ben alımı yapmaktadır.
Diğer anüs hastalıkları kondilom,fistül, deformasyon gibi sorunlar da proctoloji uzmanı Op.Dr.Adil ALTINSOY tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Ankara ’da

En ciddi damarsal problemler arasında yer alan varis hastalığına ameliyatsız çözüm sunan İdea Klinik tüm varisleriniz için ameliyatsız çözümler sunuyor. Bunun için Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi ile 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Hastanede yatma, narkoz, ameliyat izi gibi sorunları yaşamadan varislerinizden kurtulabilirsiniz. Varisleriniz varis tedavisine yoğnlaşmış Kalp Damar Cerrahi  Uzmanı Op Dr Nihat Aydın tarafından yapılmaktadır.

Kadıköy Hemoroid Tedavi Merkezi

Anadolu yakasının tüm makat hastalıkları yanı sıra kıl dönmesi, yağ bezesi ameliyatları, nasır tedavisi ve ameliyatsız ben tedavileri yapmaktadır.

Şişli Hemoroid Tedavi Merkezi

Nişantaşı ve şişli civarından tüm Levent, Sarıyer, Bebek bölgesine hizmet veren Proktoloji Uzmanı Op Dr Nizam Kurtdere tüm teknolojik tedavileri uygulamaktadır.

Bakırköy Hemoroid Merkezi

Bakırköy merkezde, meydana yakın alanda Proktoloji uzmanları Op Dr Seher Şirin ve Op Dr Atilla Kaya makat hastalıklarının hepsini ayaktan tedavisini yapmayı sağlayan güncel yöntemleri uygulamktadır. Makat bölgesi hastalıkları yanı sıra ben tedavisi, nasır tedavisi, Kaş ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi gibi uygulamalar da yapmaktadırlar.

Proktoloji Merkezleri Adresleri

Idea Klinik (Bakırköy)
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
TEL: 0212 542 08 88 – GSM: 0542 621 08 88

Idea Klinik (Şişli)
Adres: Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
TEL: 0212 246 10 04 – GSM: 0532 463 96 82

Idea Klinik (Kadıköy)
Adres: Bağdat Caddesi No:201 Akbank Çiftehavuzlar Şubesi Üstü / Kadıköy – İstanbul
TEL: 0216 357 00 02 – GSM: 0542 231 28 23

Idea Klinik İzmir (Konak)
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – GSM: 0542 295 52 54

Idea Klinik Ankara (Kızılay)
Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
TEL: 0312 431 75 47 – GSM: 0532 350 2587

Idea Klinik Bursa (Nilüfer)
Adres: Cumhuriyet mahallesi. Yağmur Sokak. Cadde 224 Sitesi. B Blok / Daire: 5
TEL: 0224 247 10 06 – GSM : 0532 152 26 75

Cep telefonlarından whatsapp üzerinden fotoğraflar göndererek hastalığınızın net tedavi ücretini öyrenebilirsiniz.

WhatsApp Destek
İletişim