Kıl Dönmesi Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

Ücretleri aşağıda net bir şekilde görebileceksiniz ama ücretlerden daha önemlisi nasıl bir tedavi olduğunuzdur. Ücreti en son araştırın öncelikle yöntemleri ayrıntılı bir şekilde araştırıp hangi yöntemle olacağınıza karar verin sonra ne kadar para ödeyeceğinizi araştırın Çünkü 4 farklı çağdaş, 10 farklı klasik yöntem olmak üzere 14 farklı yöntem vardır, siz bunlardan size en uygun olanı bulup onu yaptırın. Ameliyat yöntemleri dışında tamamen para tuzağı gibi uygulanan yani hastanın şikayetlerini kısmen azaltan ama gerçek anlamda bir tedavi olmayan ameliyatsız yöntemleri yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.
Kıl dönmesi tedavi ücreti bir çok şeye göre değişir bunların en önemlisi kurumun fiyat politikasıdır, aynı ameliyat herhangi bir hastanede belli bedelle yapılırken popüler bir hastanede on bedelle yapılabilmektedir yani standart ücret yoktur.

Pilonidal sinüs ameliyatının kaç lira olduğu tabiî ki önemlidir ama yapılacak teknik te o kadar önemlidir çünkü halihazırda uygulanan 14 farklı cerrahi yöntem, uygulamadan kalkmış 20 kadar yöntem vardır ve hepsinin avantaj ve dezavantajları vardır.
Bu yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz yoksa 10 dakika istirahat sonrası işinize dönebileceğiniz çağdaş ameliyatlardan biri yerine 15 gün yüzüstü yatmanızı gerektirecek zor bir ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz.

İş gücü kaybı dışında klasik yöntemlerden sonra şu olanlar da hastayı olumsuz etkiler;

 • Ağrı; 5-15 gün devam eder ve yaşam kalitesini düşürür.
 • Gerginlik; gereksiz yere çıkarılan doğu kaybından dolay olur
 • Çok büyük iz; özellikle flap yöntemlerinde Z harfi gibi kocaman iz kalır
 • Yara açılması; her cerrahi işlemden sonra grülebilir ama büyük olduğunda açılma sorun olur
 • Kanama; yine her cerrahi girişimden sonra olabilir
 • İltihaplanma; büyük ameliyatlarda sorun olabilir ancak çağdaş ameliyatlarda iltihap sorun yaratmadan düzelir.
 • Dikiş atması; büyük kesikelrde dikiş açıldığında çok geniş bir yara ortaya çıkar ve 5-6 ayda ancak kapanır.
 • Dren (boru) konması; doku içindeki kanı emmesi için konur
 • Narkoz gerekmesi, sıklıkla uygulanır, belden aşağı uyuşturma da olabilir. Çağdaş ameliyatlarda 2 cm lik yeri uyuşturmak yeterli olur.

Bascom Ameliyatı

Dr.John BASCOM  tarafından ilk defa yapılmış ve sonuçları iyi çıkması üzerine dünyaya tanıtılmıştır. Küçük değişikliklerle pit picking veya mikro sinüsektomi, sinüsotomi ve modifiye Bascom adlarıyla da yapılmaktadır.

Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlardan biridir. Ayaktan uygulanan yani hastaya yatak istirahati önerilmeyen seçeneklerinden en yaygın uygulananlardandır. Tüm dünyada uygulanmaktadır. Diğer ameliyat tekniklerinden ayrılan temel mantığı kıl yumağının çıkarılabilecek en küçük cilt kesisiyle çıkarılması bu yapılırken en az sağlıklı doku çıkarılmasıdır. Klasik yöntemlerde kıl yumağının olduğu 1.5-2 cm lik sinüs alınırken 8X15 cm ölçülerinde doku kesilerek çıkarılır. Aslında çıkarılan dokunun % 80 kadarı gereksiz yere çıkarılmış sağlıklı dokudur. Hastalıklı doku olan 2 cm lik sinüsün çıkarılması yeterlidir.

Bascom ameliyatının klasik ameliyat yöntemlerine üstünlükleri;

 • Küçük kesi, gözle görülemeyecek kadar çok küçük ameliyat izi
 • Kesinin küçük olması nedeniyle az ağrı
 • Yine kesinin küçük olması nedeniyle çok düşük kanama riski
 • İltihap olasılığının düşük olması
 • İltihap oluşması halinde daha kısa sürede düzelir çünkü yara 15-20 cm değil 1-2 cm dir.
 • Klasik ameliyatlarda olduğu gibi 12-15 gün yüzüstü yatmayı gerektirmez, hasta aynı gün işe dönülebilecek kadar rahat olur.
 • Yatak istirahati ve narkoz gerektirmemesi nedeniyle daha ekonomik olması.
 • Küçük kesi olması sebebiyle ameliyatın kısa sürede yapılabilmesi.
 • Diğer ameliyatlardaki  gibi sinüsün çıkarıldığından emin olunması (fenol yöntemine üstünlüğü)
 • Yaralanma küçük olduğu için % 3 civarı tekrarlama ihtimali vardır ve klasik ameliyatlara kıyasla daha düşüktür.
 • Görünmeyecek kadar belirsiz bir ameliyat izi kalır (kadınlar için önemlidir).
 • Genel anestezi (narkoz) gerekmez 2 cm lik yer uyuşturularak yapılabilir
 • Ağrı kesici almayı gerektirmeyecek kadar hafif ağrı olması.

Kıl dönmesi şikayeti olan hastaların % 95 den fazlasına uygulanabilir ancak çok ilerlemiş vakalara Bascom yetersiz kalabilmektedir ki bu tüm başvuranların % 5 den azını oluşturur, bazı bu yöntemi bilmeyen cerrahlar her gelen hastaya size bascom ameliyatı olmaz dese de bu daha çok tecrübesiz olmalarındandır. Kıl dönmesi hastalığının tedavisine odaklanmış kliniklerde klasik ameliyatlar büyük oranda terk edilmiştir. Vakaların neredeyse tamamı çağdaş yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Kıl dönmesi hakkında daha fazla bilgi ve içerik için sizlere tavsiyemiz https://www.kildonmesi.com.tr sitesinden yararlanmanız olacaktır. Tüm detayları tek çatı altında görmek için linke tıklayınız.

Bascom Ameliyatı SGK tarafından karşılanmaktadır yani gidilen özel sağlık kurumu SGK anlaşmalı ise belirli oranda fark ücret alarak hastaya hizmet sunar.

SGK Fenol Tedavisi

Bazı klinikler hastayı çekmek için “SGK anlaşmamız vardır” dese de ya anlaşması yoktur ya da paranın tamamını hastadan almaktadır çünkü SGK fenol uygulamasını tedavi olarak değerlendirmez ve ücret ödemez. Siz siz olun bilimsel çalışmalarla etkinliği kanıtlanmamış yöntemlerden uzak durun.

Kıl Dönmesi Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?” yazısında 40 düşünce

  • Op. Dr. Atilla Kaya diyor ki:

   Kıl dönmesi tedavisi ücreti 2250 TL. Bilgi ve randevu için 05426210888 nu telefonu arayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 1. Sinan diyor ki:

  slm. hocam ben hergün banyo yapıyorum iş gereği ve kalça aramıda temizliyorum banyoda duru suyla, bu şekilde kıl dönmesi olma ihtimalim varmı yinede, orada biraz kıllar uzamış ama cok degıl

  • admin diyor ki:

   Kıl dönmesi görülebilir, varolan kılları herhangi bir yöntemle temizlemeniz sırt bölgesinden dökülen kıllar tutunamaz ve kıl dönmesi oluşamaz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Busra diyor ki:

  Aynen doktorum mikrosinusektomi ameliyatı yapıyor. Yani bu ameliyat yöntemini uygularsam oradaki dokunun iyileşmesi için bir ay beklememe gerek var mı?

  • admin diyor ki:

   beklemeniz hem yöntemin uygulamasını kolaylaştırır hemde ameliyat sonrası iltihap gelişmesini önler,daha kısa iyileşir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Busra diyor ki:

  Merhaba hocam, 4 yıldır kıl dönmesi şikayetim var. Son bir yıldır bana aşırı rahatsızlık veriyor. Son bir haftadır ise kan geliyor. Doktorum ise irin çıktığını ve iltihap da geldiğini söyledi. Beni hemen önümüzdeki hafta ameliyat etmek istedi ama ben kabul etmedim. İlaç tedavisi istedim. Antibiyotik yazdı ve o bölgeye enjekte edilmesi için tüp yazdı. Sizce bu tedavi sonucu ne zaman ameliyat olmalıyım? Doktorun hemen haftaya demesi para düşkünlüğü müdür?

  • admin diyor ki:

   1-1,5 ay sonra tedavi olmanızı öneririm.doku ancak o zaman toparlar.ama ameliyat olmadan doktorunuzun mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edip etmediğini araştrıın
   Op.Dr.Atilla Kaya

  • admin diyor ki:

   kıl dönmesinde en az hasar ve hızlı iyileşme mikrosinusektomi yöntemi ile olur.normal yaşamına okuluna,işine ara vermen gerekmez.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. aykut ünal diyor ki:

  merhaba hocam 2 yıl’a yakındır kıl dönmesi rahatsızlığım var ilk apse yaptıgında iltihabı aldırdım daha sonra erteledim şuan batma yaşıyorum arada sert oturdugum zaman, askere gidicem gitmeden olmak istiyorum, yeriniz nerde sgklıyım fiyatlarınız nedir.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  iletişim bilgilerimiz:Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
  TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
  GSM: 0542 621 08 88

 5. Zafer diyor ki:

  Hocam açık ameliyat hariç diğer tekniklerle ameliyat oldumen son 2017 kasım ayında 4. Ameliyatı oldum. Peki ne olacak bu işin sonu bu hep nüks edecek mi? İstanbula gelsem sizin yapmış olduğunuz teknikle olabilirmiyim?Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  nüks için henüz erken.genel hijyene dikkat etmelisin.sırt,bel,kuyruk sokumu kıllarını temizlemelisin,günlük duş almalı,iççamaşırını günlük değiştirmelisin,mümkünse tüm bu bölgelere laser epilasyon yaptırmalısın,kıl tutunup tekrar cildi delip içeri girmesin diye.uygun zamanda eğer tekrarlarsa gelirsin durumunu değerlendirip tedavini yapabiliriz

 6. ahmet diyor ki:

  Hocam merhabalar yaklaşık bir buçuk yıl önce kıl dönmesi teshisi kondu.Sınav senem oldugu icin erteledim.Yanında bi delik daha oluştu ve mikrosinusektomi ameliyati olmak istiyorum.Delik sayısı fiyatı etkiler mi?Bir de bu ameliyatı yapamayacagınız durumlar var mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gelirsen muayene ile değerlendirip tedavini mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz.delikler yakınsa tek kesiden çıkarılır ama uzaksa tekrar kesi yapmak gerekir.ikinci kesi için 300tl fark ödersiniz

  • Doğukan diyor ki:

   Merhabalar hocam bende kıl dönmesi var fakat apsede var baş parmak tırnağı kadar hemen hemen , ameliyata gittiğim gün apse olmasına rağmen ameliyata alınır mıyım yoksa bekletilir miyim ?

   • Op. Dr. Atilla Kaya diyor ki:

    Merhaba,
    Apseliyken ameliyat yapılmamalı, iyileşme çok gecikir, Bu nedenle apse tam olarak iyileştikten sonra yapılmalı, Ayrıca kıl dönmesi tedavi tiplerini araştırmalısınız, çünkü iyileşme süreçleri, fiziksel yada anatomik değişikliğe neden olmayan, hastane yatışı gerektirmeyen yöntemleri araştırmalısınız.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

 7. sercan diyor ki:

  hocam ben 3 defa ameliyat oldum 2 si kapalı bir tanesi flep ama hala akıntım var ve 2 delik var ameliyatsız cözum varmı yoksa yınr yatacazmı bıçak altına en son flep ameliyat olalı 8 ay oldu
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kıl dönmesinde ameliyatsız çözüm yok.çünkü içerde oluşan kıl keseciği çıkarılmadan hastalık tedavi edilmez.fakat tedavide yöntem önemlidir.flap gibi büyük kesilerle yapılan ameliyatlarda iyileşme geciktiği için tekrar kıl girişi oluyor ve hastalık nnüks ediyor.bu nedenle ben mikrosinusektomi yöntemi ile tedaviyi öneriyorum.çünkü kesi küçük olduğu için iyileşme daha çabuk oluyor,enfeksiyon daha zor gelişiyor,iltihap olsa bile çok dar alanda olduğu için klasik yöntemlerdeki gibi işimize normal yaşamımıza engel olmuyor.hastalığın nüks etmesinin nedeni yapılan ameliyat tekniğinden değil genel hijyen eksikliğindendir.siz eğer günlük duş alıp,iç çamaşırınızı değişmezseniz,tüm sırt bölgesi kıllarını bir epilasyon tekniği ile uzaklaştırmazsanız dökülen kıllar yine kuyruk sokumunda varolan kıllara tutunup cilt altına girmek için fırsat bulacak ve nüks görülecektir. bu nedenle temizliğe çok dikkat etmek zorundasınız.hekimler hastalarını ne yazıkki bu konuda yeterince bilgilendirmiyor.Batı toplumlarında bu hastalığın nadir görülmesinin nedeni hem daha az kıllı olmaları hemde günlük vücut temizliğine önem vermeleridir.Avrupa da toplu taşıma aracına bindiğiniz zaman hiç ter kokusuyla karşılaşıyormusunuz ama bizim ülkemizde ise sizi ilk karşılayan şey bayatlamış ter kokusu,insanın içinden hiçte binmek gelmiyor.

 8. Murat kaya diyor ki:

  Hocam iyi çalışmalar, yılda bir kez abze yapıyor 3 yıldır, iki kez ameliyattan kaçtım ki iyiki yapmışı şu an ki tedavi yöntemleri çok daha başatirılı, size sorum 1 yıldan az süre önce kalp krizi geçirdim ve üç tane stentim var , diş çektiriken bile kan sulandırıcımı kestirmedi doktorum şu an ağrı var kuyruk sokumumda ve abze başladı bu tarz dikişsiz bir operasyonla durumu çözmek istiyorum kan sulandırıcı ilaçlarımın bu operasyona zararı varmı? Öneriniz nedir
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Apseyi boşalttırın, bunun için ilacı kesmeye gerek yok ama 1-2 ay sonra kıl dönmesi ameliyatı olmalısınız

 9. onur diyor ki:

  Merhaba Hocam,
  Hocam devlette kıl dönmesi amelyatı olcak kadar saçma bişey yaptım ve tabikide kıl dönmesi hastalığım nüks etti. Hocam aslında şuan daha ilk evresinde çok az kanama var. Sormak istediğim bu ilk evredeyken size amelyat olabilirmiyim? Birde tedavinizde Lazer varmıydı:)?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ameliyat olalı ne kadar zaman oldu bahsetmemişsin.fakat daha önce ameliyat olduğun için muayene ile değerlendirmek gerekir.yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirsen durumunu değerlendirebilirim

 10. Mert diyor ki:

  Hocam iyi hos yazmissiniz fiyatı degismez demissiniz kliniginize gittim 980 tl olan fiyat 1980 cikti elinizde bu amelayati gerceklestiricek alet olmamasindan kaynakliymis birakin allahinizi severseniz insanları kandirmayin
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sigortalı değilseniz,ve tedaviniz klinikte yapılmaya uygun değilse fiat değişebilir.bunun için yapılabilecek birşey yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir