Anüs Estetik Ameliyatı

Görünen her organ için estetik önemli bir durumdur ama anal bölge bu konuda en göz ardı edilen organdır. İlk anda anüsün estetiği olur mu gibi bir eleştirel yaklaşım olsa da her organ gibi anüsün normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlık fiziki olabildiği gibi cinsel partnere karşı görsel de olabilir.

Kişisel instagram sayfama da beklerim https://www.instagram.com/dratillakaya/

Anüs Estetiğini Bozan Durumlar

 • Büyük dış basurlar
 • Polipler (et benleri)
 • Abartılı cilt kıvrımları ve çıkıntıları
 • Daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar.
 • Fistül hastalığına bağlı deformasyon
 • Geçirilmiş makat ameliyatlarına bağlı şekilsel bozukluklar.
 • Vitiligo ( beyazlaşması denilen bu kusurun  tedavisi yoktur).

Bu durumlarda hasta isteğiyle makatın estetiğini düzeltmeye yönelik ameliyatlar yapılabilmektedir.

Anüs Estetik Ameliyatı

Yapılacak işlem sorunu neden olduğuna, derecesine , şekline göre çok değişir. bu konuda yeterli tecrübeye sahip proktoloji uzmanı her vakaya en iyi sonuç verecek yöntemi uygular. Mesela çatlak ameliyatı sonrası deformasyonda yağ enjeksiyonu uygunken, fistül ameliyatında doku yaklaştırma yapılır. Bunlar gibi çok değişik ameliyatlar vardır. Kesilerek yapılan ameliyatlardan sonr agenellikle dikiş konmaz, dikiş konduğunda da gizli dikişler kullanılır. Dikiş konmamasının en önemli sebebi bölge yaralanmalarının açık bırakılması durumunda vücut en ideal şekilde iyileşme sağlar. Beraberinde makat daraltması da yapılacaksa dikiş kullanılır.

Anüs Yapısının Bozulmasına Eşlik Eden Diğer Şikayetler:

 • Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
 • Makatta kaşıntı
 • Taharetlenme sırasında eline bir şeylerin gelmesi
 • Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak iç çamaşırda kirlenme
 • Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde cilt tahrişi olması
 • Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı kötü koku oluşması
 • Sürekli ıslaklık hissi
 • Büyük memeler olduğunda otururken ezilmeye bağlı ağrı.
 • Cinsel partnere karşı görsel kirlilik

Normalde anüs estetik işlevsel problem olmadığından hastalık olarak kabul edilmese de estetik olarak rahatsız eden bu durum ameliyatla düzeltilip anüsün görünümü eski haline getirilerek kişinin rahatsızlıkları giderilir. Ameliyatta bölgesel uyuşturmayla gereksiz memeler ve diğer deforme alanlar kesilerek çıkarılır, oluşan açıklık ya açık bırakılarak yada kısmen dikilerek kapatılmaktadır.

Anüste Genişleme Tedavisi ( anüs daraltma )

Anal bölgede estetiğe yakın amaçla yapılan bir diğer ameliyatsa makat daraltma ameliyatıdır. Daha çok anal sex yapan kişilerde özellikle sık cinsel ilişkiye giren gay lerde zamanla makat genişler ve makatta gevşeme olabilir. Bu makat genişlemesi çamaşırı kirletecek şekilde gaz ve dışkı kaçağına sebep olabilir. Bu şekilde olan anal genişlemelerde daraltma ameliyatları yapılabilmektedir. En abartılı makat genişlemesi cisim sokma alışkanlığı olan kişilerde görülür. Fissür (çatlak) ameliyatında olduğu gibi bilerek anüsü sıkan kasların kesilmesi veya fistül veya hemoroid ameliyatlarında kasların istemeden zarar görmesi sonucunda da makat genişlemesi olabilir.

Anüs Estetik Ameliyatı Fiyatları

Estetiği bozan sebebe ve bozulmanın derecesine göre 2500-4500 TL arasında değişmektedir. Çok ileri deformasyonlarda bu ücret bir miktar daha değişebilmektedir. Ancak ileri deformasyon çok seyrek rastlanır. Ağır trafik kazaları gibi yaralanmalarda karşımıza çıkabilir.

Anüs Estetiğinde SGK Geçerlimi

Estetik ameliyat olarak değerlenddirildiği için SGK ve diğer sağlık sigortaları ameliyat ücretini karşılamaz. Özel sağlık sigortaları da ödeme yapmaz, kişi kendi cebinden karşılamak durumundadır. Belirgin dışkı kaçağı varsa bunun tedavisi de yapılmış olur ve bu durumda SGK karşılayabilir.

Anüs Estetiği Hangi Bölüme Gider

Ameliyatın adından dolayı plastik cerrahi cerrahi akla gelse de plastik cerrahların bu konuda eğitimleri yoktur. Genel cerrahinin üst branşı olan proktoloji bölümü ilgilenmektedir.

Anüs Estetiği Yapan Doktorlar

Bütün proktoloji uzmanları yapmaktadır. Bu konuya özellikle eğilimi olan proktoloji uzmanları ve iletişim bilgileri

Bakırköy: 0212 572 72 65 , 0542 621 0888 Op.Dr.Atilla KAYA

İzmir: 0542 295 52 54 , 0232 4221006

Ankara:0532 350 2587   , 0312 431 75 47 Op.Dr.Adil ALTINSOY

Kadıköy: 0542 231 2823 , 0216 357 00 02

Şişli: 0532 463 9682 , 0212 246 10 04 Op.Dr.Nizam KURTDERE

Bursa: 0532 152 26 75 , 0224 2491006 Op.Dr.Ergun AYGÖREN

Antalya 0532 459 69 00, 0242 312 22 22 Op. Dr. Seher ŞİRİN

Anüs Estetik Ameliyatı” yazısında 651 düşünce

 1. emre diyor ki:

  Hocam merhaba dün size yazdığım soruda anal ilişki ve makata cisim sokmak gözlede anal muayeneylede anlaşılır yazmıştınız ben üç dört kere makatima cisim soktum gittiğim bütün genelcerrahlar makatinda birşey yok dediler sizce anlamadiklarindanmi yok birşey dediler yoksa birşey varda uğrasmak istemediklerindenmi yok diyorlar yada gerçekten makatimda hiçbir şey yok makatim normal diyemi yok birşey diyorlar anlayamadım size bir danışmak istedim hocam cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 2. emre diyor ki:

  Hocam merhaba anal ilişki veya makata cisim sokulması genel cerrahi doktorları tarafından anlaşılır mı bu anlama gözle görerek mi yoksa rektaltuseylemi anlaşılır cevaplariniz için teşekkür ederim.

 3. Hasta diyor ki:

  Hocam benim anüs deliği geniş eğilince açılıyor rahatsızlık duyuyorum ve çok sıkıntı çekiyorum 6 sene önce falan kuzenim ile 5 6 kez anal ilişkiye girmiştik ve anüs deliğim genişledi bunu tedavi edince aynı eskisi gibi sağlam olurmu orijinali gibi olurmu.Şimdiden teşekkür ederim.

 4. Peri diyor ki:

  Merhabalar benim anüsümün üzerinde genetik olarak deliğe benzer bir çukur var.Fistül veya çatlak değil çünkü delik değil sadece çukur ama dışarıdan bakıldığïnda iki deliğim var gibi duruyor.Psikolojik rahatsızlık duyuyorum.Bunun bir tedavisi var mı ?

  • admin diyor ki:

   muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak doğru olmaz,muayene ile değerlendirmek gerekir.Bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır. Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir. Yapılacak cerrahi girişim soruna göre değişiklik gösteir. Hemoroid memesi gibi basit çıkıntılar hemoroide benzer şekilde alınır, geniş doku kaybı olan durumlarda çukurluğu kapatacak şekilde dikilir. dar alan doku kayıplarında yağ enjeksiyonu veya dolgu yapılır.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Hocam diyor ki:

  Merhaba. Anüs etrafındakı deri çıkıntıları da estetik ameliyatla eski haline dönüyor mu? Ameliyyat ne kadar sürüyor ve fiyatı nedir

  • admin diyor ki:

   merhaba
   muayene ile değerlendirmek gerekir.soruna göre operasyonun süresi değişir.2500-4500 tl arasında değişir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Bahriye diyor ki:

  Bana sadece elime gelmesi dışında bir rahatsızlık vermeyen bir et parçası var makatımda. Kaç gün istirahatim gerekir aldırırsam?

  • admin diyor ki:

   sadece et parçası şeklinde ise tedavi edilmesi durumunda istirahate ihtiyaç olmaz,günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

  • admin diyor ki:

   kıl dönmelerini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyorum.kuyruk sokumu bölgesinin anatomik ve fiziksel yapısında değişikliğe neden olmuyor.kesi çok küçük olduğu için iyileşme hızlı oluyor,enfeksiyon riski yok denecek kadar az.başarısı %97 dir.genel hijyene dikkat ederseniz,kuyruk sokumu bölgesini kıllardan arındırırsanız nüks görülmez
   Op.Dr.Atilla Kaya

 7. ... diyor ki:

  Hoczm 16 yasindayken hayat kadiniyla ikiskiue girerken kadin makatima parmagini sokmuştu şu an penisin kalkmıyor bu düzelir mi tedavisi varmıdır ben böyle şerefsiz biri değilim ameliyatla tekrar erkekliğin düzelir mi birde büyük abdestini yaptıkça anüs genişliyor acı çekiyorum ameliyatla eski sağlığıma kavusabilirmiyim

  • admin diyor ki:

   olay söylediğiniz gibi ise sizin yaptığınız takıntı,bu nedenle psikoterapi yada hipnoterapi yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. Nergis diyor ki:

  Merhaba Atilla bey. Makatımda önceden hemoroid sandığum bir çıkıntı var. Gittiğim genel cerrah bu çıkıntının sadece bir cilt katlantısı olduğunu ve hastalık şeklinde bir rahatsızlık yapmayacağını söyledi. Genitalimle makatım arasında bu et parçası. Bunun ameliyatı sonrası sütrç çok ağrılı olur mu?

 9. engin diyor ki:

  Peki hocam, muayene için Ankara kliniğine gitsem olur mu? Size gelmem gerekiyorsa, İstanbul’a yakın zamanda gelmem mümkün değil ve ben sabırlı davranamıyorum. Uygun görürseniz bir e posta adresi verirseniz size fotoğraf da gönderebilirim, siz de bana İstanbul’a gelmem gerekip gerekmediğini söyleyebilirsiniz belki.

  • admin diyor ki:

   ankara kliniğimizde Op.Dr.Adil Altınsoy var,ona güvenerek gidebilirsiniz.ideaklinik @gmail adresine yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 10. engin diyor ki:

  Merhaba hocam,
  Çocukken uğranan istismar sonucu anüs yapısında bozukluk olduğunu düşündüğüm için intiharın eşiğine geldim.
  Perine çizgisi anüs deliğinin ön çeperine kadar devam etmiyor, anüs deliğine bir cm civarı mesafe kala çizgi bitiyor ve perine çizgisi anüs deliğinin sağ ve soluna doğru yırtılarak açılmış izlenimi veriyor. Çizginin bittiği yerden anüs deliğine kadar 1 cm’lik, perine derisinden daha yumuşak, ince ve altı boş izlenimi veren, daha parlak bir deri var. Anüs derisine benziyor. Aynada ayırarak baktığımda da anüsün ön tarafında, 1 cm’lik bir çöküntü şeklinde görünüyor. Parmakla bastırdığımda içeri doğru çöküyor. Anüs deliği ise, ıkınma durumunda, önündekibu çöküntünün aksine, düğme gibi dışarı çıkıyor ve ön tarafında, yani bu kafama taktığım çöküntünün olduğu çeperde bir damar kabarıyor.
  Çizgiler duruyor, hiç gaz veya dışkı tutamama yaşamadım.
  Ankara’da birkaç kez genel cerraha gösterdim,biri altı boş izlenimi veren çöküntü olduğunu gördü ancak “vücudun öyle yapmış” dedi. MR da çekti ancak hiçbir sorun olmadığını söyledi. Bir diğeri de bu bazı hastalarda böyledir, dedi. İstismardan bahsetmedim.
  Muayene olurken doktorlar dinlemediği için, bu kadar detaylıca ancak size yazarak danışabiliyorum. Çok muayene yaptığınız için, bana bu durumun nedeni hakkında sağlıklı fikir verebileceğinizi düşündüm. Uzun oldu ama kusura bakmayın. Çocukken yetişkin tarafından birkaç kez istismardan kaynaklı yırtılma sonucu bu tür kalıcı şekil bozukluğu olmuş olabilir mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  vet olabilir.muayene ile değerlendirip anoplasti ile düzeltebiliriz

 11. Merve diyor ki:

  Tecavüz sonucu makatıma 3 defa sonuna kadar girdiğinç hissettiğim bir durumla karşı karşıyayım. Halen psikolojik tedavi görmekteyim ve şu anda makatımda 1 cmlik bir çıkıntı var bu benşm canımı çok sıkıyor sanki psikolojimin düzelmesi buna bağlı gibi.sizce ne şekilde bir tedavi olmalı acil dönüş yaparsanız sevinirim.

 12. Onur diyor ki:

  Hocam Merhaba hemeroid olmamasina Ragmen anuste cikinti var Ekstra et parcasi gibi sanki parmaklari birlestirince ortaya cikan goruntu misali. Anus estetigi mi gerekli ameliyatsiz bir cozum var mi dogal bitker veya ilac krem gibi ? Yoksa da estetik icin ucret ne kadar ve ilerisi icin herhangi bir etkisi olur mu ?
  Tesekkurler

 13. Ercan diyor ki:

  Merhaba Hocam, bende kronik anal fissür var ve doktor makat kasımın kesilmesi gerektiğini söyledi. Benim sorum şu. Ben bir eşcinselim ve ameliyattan sonra tekrar anal ilişkiye girebilir miyim? Yoksa hiçbir zaman gitmemeli miyim? Teşekkürler.

  • admin diyor ki:

   botulinum enjeksiyonu ile tedavi olabilirsiniz.ameliyattan sonra gaz ve dışkı tutamama riskleri var,ameliyat düşünüldüğünde bunlar göz ardı edilmemeli
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. Fatma diyor ki:

  Merhaba hocam iyi gunler,herseyin estetigi oldugu gibi anus estetigide var,ozellikle baska organlardan alinan dokularla yeni bir anus sfinkteri olusturulabilir mi kolostomi hastalari icin boyle bisey yapilabilir mi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  evet muayene ile durumunuz değerlendirilip uygunsa yapılabilir.

 15. Anonim diyor ki:

  Hocam 18 yaşındayım kabızlık sorunu yaşıyodum eskiden doktar ilaç verdi fitil filan hiç bir değişme olmadı 2 haftada bir zor çıkıyordum sonra bir daha gittiğimde makatıma parmağımı sokmamı söylesdi iyi geldi hocam sonradan öksürürken gaz kaçırma oldu makatım acıdı sizce bir sorun varmıdır
  Op.Dr.Atilla Kaya
  beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenleyerek kabızlığı önlemelisin.yoksa makat hastalıkları başına bela olur

 16. NEŞE diyor ki:

  45 gün önce hemoroit ve fissürden ameliyat oldum prokto gynover bende kaşıntı alerjisi yaptı ilaçları kestim kanamam hala devam ediyor 2 gün önce doktora gittim yırtık iyleşmemiş dendi senin dokular biraz yavaş dedi ileşmen uzun sürer deniyor ameliyatta yanlış giden birşeymi olmuş ne yapmamı önerirsiniz..
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Ağrınız yoksa sabırlı olun ya da tercihen bir proctoloji uzmanıyla görüşün

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir