Ben Aldırma Tedavisi

Cerrahi olarak beni almak olarak algılansa da benin çeşitli şekillerde tedavi edilmesine aldırma da denir. Bu tür cilt hastalıkları bir çok şekilde alınabilir. Teknolojik donanımı yeterli olmayan kliniklerde ve devlet hastanelerinde ameliyatla alınırken yenilikleri izleyen ve teknolojiye sahip klinikler beni asla ameliyatla almaz. Birçok üstünlüğü olan ameliyatsız yöntemleri kullanır.

Tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

Bu sayfada genel bilgiler paylaşılacaktır, yöntemler ve teknolojiler ayrı sayfada ele alınacaktır.

Ben Aldırmak Rriskli midir

Bilinen hiçbir riski yoktur. Hatta tam tersi benler alındığında benin varlığından kaynaklanan risklerde ortadan kaldırılmış olur. Özellikle koyu renkli benlerin güneşin zararlı ışınlarını daha çok tutmasının etkisiyle yıllar içinde kanserleşme riski daha fazladır, cilt rengi benlerde bu risk daha azdır.
Erken dönemde yok edilen benlerin kanserleşme riski de kaybetmiş olur çünkü olmayan benler kanserleşmez. Bu çürük dişin çekildikten sonra ağrımayacağı gibi bir kesinlik arz eder. Kanserleşme riski dışında benin büyümesi, tahriş olup kanaması veya kaşınması da önemli olmayan fiziki rahatsızlıklardır.Sorun alındığında bu risklerde tümüyle ortadan kaldırılır.

Benler Alındığında İz Kalır mı

Her yöntemde mutlaka iz kalır, bunun aksini duyarsanız bilinki karşınızdaki yalan söylüyor. Benin yapısına ve daha çok yapılacak yönteme bağlı olarak oluşacak iz miktarı çok değişir.

Ameliyatla alındığında estetik dikiş denildiği şekilde dikilirse benin iki katı uzunluğunda çizgi şeklinde iz kalır, dikişler gizli dikiş şeklinde konulmazsa o zaman balık kılçığı şeklinde iz kalır.
Bu kötü iz sebebiyle ameliyatla tedavi artık devlet hastaneleri dışında pek yapılmamaktadır. hastalar da bunu bildikleri için artık ameliyata sıcak bakmamakta, teknolojik tedavileri aramaktadır.

Buharlaştırma yöntemiyle alındığında yeni oluşan cildin farklı görünmesi dışında iz kalmaz. Bu ameliyat izi gibi değil belli belirsiz bir sivilce izi gibi olur.

Radyo frekansla tedavide buharlaştırma gibi sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar belirsiz bir iz kaabilir, sıklıkla o kadar iz de kalmaz ama bünyeye göre çok değişebileceği için öncesi az da olsa iz kalabileceğini bilmek gerekir.

Krioterapi (dondurarak) ile tedavide ne kadar derine kadar dondurulduğu o an fark edilemediği için çok derine inebilir bu durumda belirgin çukurluk kalabilir.

Ben Alındıktan Sonra Ne Kadar İz kalır

Burada bir çok etkili faktör vardır ama benlerin % 95 i için şu cümle uygundur; “sohbet mesafesinden algılanamayacak düzeyde belirsiz bir iz kalabilir veya hiç kalmayabilir”. Bu genel bir tanımlamadır ama bazı benler daha derindir bu durumda çok seyrek te olsa hafif çukurluk kalabilir.
Bunun dışına “hiç iz kalmayana yöntem” veya “hiç iz kalmaz” gibi söylemlerle karşılaşırsanız bilin ki size doğruyu söylemiyorlar. Çünkü kişinin bünyesi iz miktarında önemli bir faktördür ve bu önceden bilinemez.

Ben Alındıktan Sonra Çukurluk Kalırmı

Çukurlukta bir çok faktör vardır. Şöyleki kişnin iyileşme yeteneği, bünyesel reaksiyonlar, doktorun tecrübesi, kullanılan teknoloji gibi etkenler çukurluğu belirler. İşlem esnasında benin zeminine inene kadar çeyrek milimetrelik tabakalar halinde inilir.
İnilen son nokta 4 mm ise 1.5-2 mm çukurluk olabilir, çukurluğun ne kadar olacağında bünyesel etkiler de önemlidir. Ancak çukurluk olma ihtimali daha doğrusu derinli fazla olan benlerin sıklığı 5 3-5 civarındadır yani çok seyrek karşılaşılan bir durumdur. İnternette sık karçılaşıyorsanız bunun nedeni çukurluk kalmayan kişiler bunu hiçbir yerde paylama gereği duymazlar ama az da olsa çukurluk oluşanlar bu durumu akla gelebilecek her yerde paylaşırlar 🙂

Benlerin Tedavisi Kaç Seans Sürer

Tüm yöntemlerde genellikle ilk uygulamada alınmış olur, buharlaştırma ve radyo frekansla tedavide seyrek olarak rötuş gerekebilir. Kullanılan lazerin cinsine göre lazerde 2-10 seans gerekebilir. Krioterapi genellikle 4-5 seansta tamamlanır.

Ben Kaç Yaşında Alınır

Her yaşta benlerin tedavisi yapılabilir. Burada hastanın buna karar verebilecek yaşta olup olmadığı önemlidir. 1 yaşında bile benler alınabilir bu durumda anne baba buna karar verir. Özellikle ergenliğe giriş yaşları olan 13-16 yaş gurubunun bedenine ilgisi arttığı için daha çok talep gelmektedir. İleri yaşlarda kanser riski olduğu için tedavi ertelenmemelidir.

Ben Aldırmak Tehlikeli mi?

Kesin emin bir şekilde hiçbir tehlikesinin olmadığını hatta benin kendisinden kaynaklanan tehlikeleri ortadan kaldıracağı söylenebilir. Alındığında gelecekte olabilecek kanserleşme riski de ortadan kaldırılmış olur. Halk arasında “bene dokunulursa kanserleşir” gibi tümüyle yanlış inanışlar vardır ama hiçbir bilimsel değeri yoktur.

Ben Aldırma Ücreti Ne Kadardır

Ücret bir çok faktöre bağlıdır; kişinin sosyal güvencesi olup olmadığı, kliniğin SGK sözleşmesinin olup olmadığı, kliniğin fiyat politikası, benlerin sayısı, benin yapısı ve buna bağlı olarak değişen kullanılacak teknoloji gibi faktörler fiyatı çok değiştirir. Güncel tüm teknolojilerin kullanıldığı ve SGK anlaşması olan ideaklinik.com’dan den  fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir. çapı 5 mm ve daha küçük olanlarda ilki 500 eklenen her biri 250 TL dir, hastanın SGK sı varsa bu sayıların yarısı yani ilki 250 eklenen her biri 125 TL dir. 5mm-10mm arası benler bu ücretlere % 50 eklenerek alınır. Çok büyük olanlar muayene veya fotoğraf ile ücretlendirilir.

En Fazla Kaç Ben Alınabilir

Bu tamamen hastanın isteğine ve doktorun bu konudaki tecrübesi ve teknolojisine bağlıdır. Bir seansta bir tane alınabileceği gibi çok sayıda da alınabilir. Bu güne kadar bir seansta aldığımız en fazla sayı 84 adet idi.
Şu fotorafta sadece sırt kısmını görebiliyorsunuz, diğer vücut alanlarıyla birlikte toplam 84 nevüs 2.5 saatte alınabildi. Şöyle bir şey var benini aldığımız kişilerin neredeyse % 90 kadarı daha sonra başka benlerinide aldırmaya geliyor. Bunun en önemli nedeni alınan yüz güldürücü sonuçlarımızdır. İdea Kliniğin Türkiye’deki 6 şubesinde aynı yüksek kalitede yok etmektedir. İdea Klinik tüm şubelerinde aynı ücretler uygulanmaktadır ve ücret sayıya göre belirlenmektedir. Bu hastamızda olduğu gibi çok fazla alınması gerektiğinde indirim uygulanabilmektedir. Toplu ücretlendirme uygulaması yoktur, yani benlerimin hepsini alın tek ücret vereyim uygulaması yoktur.

İstanbul Ben Tedavi Merkezleri

Bakırköy Ben Tedavi Merkezi

0212 572 72 65 veya 0542 621 0888

Kadıköy ben tedavi merkezi

0216 357 00 02 veya 0542 231 2823

Nişantaşı ben tedavi merkezi

0532 463 9682 veya 0212 246 10 04

Diğer büyük şehirler

Ankara ben tedavi merkezi

0532 350 2587  veya 0312 431 75 47

İzmir ben tedavi merkezi

0232 4221006 veya 0542 295 52 54

Bursa ben tedavi merkezi

0224 2491006 veya 0532 152 26 75

Yukarıdaki İdea Klnik şubelerinden stediğiniz şube cep telefonuna whatsapp’tan fotoğraflar atarak net ücret bilgisi alabilirsiniz. Bu merkezler bene yoğunlaştığı için her yöntemi uygulayacak teknolojilere sahiptir.

Tüm hastalıkda olduğu gibi benleriniz için de iyi araştırma yapın ve doğru kliniği bulmaya çalışın. Hastalık ve olabilecek sorunlarla ilgili hiçbir birikimi olmayan güzellik merkezlerinde, ameliyat dışından hiçbir yöntemin olmadığı devlet hastanelerinde veya bu konuda tecrübesi olmayanlardan hizmet almadan önce iyi düşünmelisiniz. yoksa temel sorununuzdan daha kötü görünen bir iz veya başka sorunlar yaşayabilirsiniz. Unutmayın teknoloji insanlar için üretiliyor. Yine ne yazıkki Türkiye’de hiçbir tıp eğitimi almamış şarlatanların elinde kalmış bitkisel ürünlerden de uzak durmalısınız.

Yazın ben aldırmak sakıncalı mı?

Tedavi doğru yöntemlerle her mevsimde yapılabilir, önemli olan mevsimler değil etkili yöntemin seçilebilmesidir. Cilt sorunlarının çözümünde kullanılan yöntemler genellikle yaz aylarında uygulanmaz diye bilinir oysa bu daha çok leke tedavisinde uygulanan kimyasal peeling ve lazer için geçerlidir. Diğer sorunların tedavisine yazın ara vermek veya tedaviyi ertelemek anlamsızdır.

Yazın Ben Aldırmak

Lazer dışında uygulanan buharlaştırma veya radyo frekans gibi diğer tedavi yöntemleri her mevsimde yapılabilir ve güneş koruyucuya ihtiyaç olmaz, ameliyatla alınması her mevsimde yapılabilir ama mevsimden bağımsız bir şekilde abartılı iz kalacağı için benin ameliyatla tedavisi asla önerilmez, zaten devlet hastaneleri dışında uygulayıcısı çok azalmıştır.

Sonuç olarak;
Her mevsimde tedavi edilebilir, önemli olan doğru teknoloji yani doğru yöntem kullanmaktır. Doğru yöntemden yararlanabilmeniz için gideceğiniz klinikte
Lazer
Radyo frekans
Plazma
Elektrokter
Gereken vakalarda ameliyat yapabilecek cerrahi uzmanı
olmalıdır.
Yoksa yani gittiğiniz kliniğin teknik donanımı sınırlıysa ne yapıp yapıp sizi kendilerinde olan yönteme razı ederler. Mesela hiçbir teknolojik yatırımı olmayan bir plastik cerrahi uzmanına giderseniz size ” köküyle almamız gerekir” veya “lazerle alırsak yeniden çıkar” gibi akla ve bilime aykırı gerekçeler üreterek sizi ameliyat olmaya razı edebilir.

Ben Tedavisi Hangi Mevsimde Yapılır

Yukarıda bahsedildiği gibi her mevsimde yapılabilir ancak leke eğilimi olan kişilerde yatkınlık sebebiyle yazıpılırsa güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kullanmak istemezseniz sonbahar veya kış aylarında aldırabilirsiniz.

Tedavi yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilere erişebileceğiniz http://www.bentedavisi.com sitesinden yararlanmanız önerilmektedir.

Net ücretler için https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5665530/

 

360 Yorum

 1. MERHABA HOCAM YÜZÜMDE 1CM CİVARI BİR BÜYÜKLÜKTE BEN VAR ALDIRTIRSAM SAKAL ÇIKARMI ACABA ALDIRDIGIM YERDE

  • Lazerle tedavi edilirse çıkmaz. Fakat RF ile tedavi edilirse kıl kökleri etkilenmez. Sakalını çıkmaya devam eder. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz, whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Merhabalar. Benim yüzümde ufak yüzeysel benler mevcut. Kimisi nokta şeklinde. Bunlar da 250tl üzerinden mi ücretleniyor

  • Kliniğimizde ben muayenesi ücretsiz. Gelirseniz uygun bir şekilde ücretlendirip tedavisini yapabiliriz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 3. Mehmetcan

  merhaba saç bölgemde bir et beni bulunmaktadır bunu aldırmak sakıncalımıdır ve eyer değilce ücretini öğrenebilirmiyim

  • Tam tersi daha fazla büyümeden aldırmalısınız. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim,ayrıca ücret,extra bilgi ve muayene içinde randevu alabilirsiniz.RF ile tedavi ediyorz,böylece saçlarınızın dökülmesi gibi bir risk yaşamıyorsunuz.
   Op. Dr. Atilla kaya

 4. Hocam fiyat bilgisi nasıl alabilirim

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan benlerinizin fotoğrafını gönderebilirsiniz, değerlendirip ücret konusunda bilgilendrebiliriz
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. Merhaba, ben benlerimi aldirmistim 4 taneydi. Tam 3 kez gittim rötuş için ve 1 tanesi geçti diğer 3 tanesi tekrar çıktı geçmedi. Rotuşlara gelmeye devam edersem onlar da geçer değil mi?

  • çukurluk oluşmasın diye derin çalışmıyoruz,bu nedenle tekrar büyüyebiliyor.gelmeye devam ederseniz istenen sonuç zamanla alınır
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. merhaba hocam sırt bölgemde 4 adet siyah ben var . Orta kısımları daha siyah duruyor .Alınmasında bir sakınca var mı dır ?

 7. merhaba hocam daha önce güzellik merkezin de dondurma işlemi denilen ben tedavisi oldum ve hiç bir şekilde sonuç almadım . Ne yapmalıyım ?

  • 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,durumunuzu değerlendirip,laser,RF,plazma hangi yöntem uygunsa o yöntemle tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 8. merhaba hocam ben tedavisi sonrasın da bölgenin kaç gün güneş den korunması gerekli ?

  • aslında eğer bene yatkın iseniz kendinizi hep güneşten korumalısınız.bu mevsimde ben tedavisi sorun olmaz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. sağolun hocam bugün aldım eczaneden 40gr tüp verdiler. peki bu pruzonu saçlı alana da sürersek saça bir zarar verir mi? hairforte sprey sıktıktan 5-10 dakka sonra sürsem olur mu kremi hocam ve günde kaç kez süreyim, eczacı birşey söylemedi parayı verdim çıktım

 10. hocam stresden çıkan küçük kırmızı leke şeklindeki kurdeşenler için tavsiye edebileceğiniz reçetesiz satılan bir ürün var mı?

  • kurdeşen yada allerji de pruzon pomat kullanabilirsiniz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim