Online Randevu Tedavi Ücreti

Kaş Ekimi Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Estetik uygulamaların çoğunda olduğu gibi kaşın da görsellikte, yüz ifadesi oluşumunda çok etkisi vardır, kaşlarımızla birçok duygumuzu ifade edebilmekteyiz. Durum böyle olunca ekim işlemi çok önem arz etmektedir.

Aşağıda göreceğiniz fotoğraftaki kişi kaşlarına hiç dokundurmasa daha mutlu olurdu. Gerçekten de ekimden öncesi kabul edilebilirken, sonrası tam bir facia demeliyim.
İnsanlar kendilerine veya yakınlarına estetik bir uygulama yaptıracağın da araştırma yapıyorlar ve çok gerekli bir şey ancak araştırma yaparken “ünlülerden kime yapmış” , “hasta yorumları nasıl” , sitesindeki görseller nasıl” gibi şeyleri araştırıyorlar oysa ünlülerin doğru yaptığı ya da yapacağı nereden çıkarılmış ki mesela Ebru Şallı’nın kaşlarının şu anki halini gören hiç kimse ekim yaptırmaz. Yine hasta yorumları ne kadar inandırıcı olabilir ki hiçbiri gerçekte işlem yaptırmamış onlarca tanıdığa olumlu yorum yazdırılmış olabilir. Eklenen fotoğrafların montajlı olma ihtimali asla göz ardı edilemez.
Peki, nasıl araştırma yapılmalı?

Resimleri büyük boyutta görmek için üzerine tıklayınız.

Kaş Ektirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Mutlaka çok sayıda kliniğin görüşünü alın, görüşmeyi kesinlikle bizzat doktorun kendisiyle yapın, sizi ikna etmekle görevlendirilmiş sekreterlerle görüşmeyin, görüşmeye zorlanırsanız daha sonra doktorla görüşmek için randevu alın.
 • Asla acil karar vermeyin, karar vermek için haftalarca incelemeyi sürdürün.
 • Klinikte fotoğraf gösterecek olurlarsa bakmayın çünkü hepsi montajlı olabilir, internette paylaştıkları fotoğraflar daha güvenilirdir çünkü çalıntı değilse montajlandığında fotoğrafın sahibinin bunu ifşa edeceğinden çekindikleri için montaj yapmamış olabilirler.
 • Mümkünse daha önce ektirdikleri bir kişi ile yüz yüze görüşmeye çalışın, telefonla ekim yaptıkları kişiyle görüşmenizi önerirlerse kabul etmeyin çünkü gerçekte çakma hasta olabilir veya kişinin çok beğendiğiniz siz beğenmeyebilirsiniz.
 • Kökleri kim ekecek? Diye kısa ve net soru sorun ve net cevap almaya çalışın, “ekip halinde ekiyoruz, uzmanlarımız ekiyor” gibi muğlak ifadeler kullanırlarsa dikkat edin ekiminizi yardımcı personeller ekecek demektir.
 • Tıbbi işlem yapmak doktorun görevidir, doktor kontrolünde yapılan işler enjeksiyon, pansuman gibi hemşirelik işleridir. Ekiminizi “doktor kontrolünde birilerine” değil bizzat doktorunuzun kendisine yaptırın, görüşmede bunu net bir şekilde konuşun.
 • Ekilecek sayılarla değil kaliteyle ilgilenin.
 • Ekim açısının kaç derece olacağını sayısal değer olarak sorgulayın, “yatay ekiyoruz” sözüne itibar etmeyin.
 • Ekim açısı kadar yön de önemlidir üst sıra hafif aşağıya alt sıra hafif yukarıya bakacak şekilde olmalıdır.
 • Greftler mutlak tekli olmalıdır, ikili, üçlü, dörtlü greft halinde asla ekilmemelidir.
 • Ekim açıları 25-30 derece olmalıdır, bunun için köklerin beslenebileceği en dar açıya yakın ekilmelidir.
 • Greftler alındığı gibi değil etraftaki gereksiz dokular uzaklaştırıldıktan sonra ekilmelidir. Etrafındaki deri parcacığı temizlenmeden ekilirse kıl köküyle birlikte deri nakli de yapılmış olur ki bu durumda köklerin dibinde kabarıklıklar oluşur.
 • Kanal açılarak değil iğne ile ekilmelidir. Kullanılacak iğnenin çağı 0.6 veya 0.5 mm olmalıdır. Kanallar 1.2 mm lik olarak açıldığı için köklerin dibinde çukurlar kalır.
 • Ücret soracağınız en son soru olmalıdır, parayı her zaman kazanabilirsiniz ama pişmanlığınızı parayla yok edemezsiniz ya da fotoğraftaki kişi gibi kaybettiğiniz orijinal kaşlarınızı geri kazanamazsınız.

Kaş Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğraflarında Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Kökler tekli mi yoksa 2-4 kıl mı çıkıyor?
 • Çıkış açıları 25-30 derece yani doğala uygun mu?
 • Köklerin diplerinde çukurluk var mı?
 • Diplerinde kabarıklık var mı?

En İyi Kaş Ekimi Yapan Klinikler

Bu da araştırma için yanlış bir soru ve ne yazık ki insanlar bu şekilde iyiye ulaşabileceğini sanıyorlar. Öncelikle şunu bilmelisiniz klinik kaş ekmez klinikteki insanlar eker. Bu sebeple kliniği değil ekiminizi yapacak kişinin kim olacağını sorgulamalısınız. Çünkü işlem kişinin el becerisi ile ilgilidir, kliniğin lüks oluşu ya da hangi semtte olduğu ile ilgili değildir. Yukarıda da belirttiğim gibi işleminizi bütün tıbbi işlemlerde olduğu gibi bizzat doktorunuzun kendisinin yapmasını rica edin, yardımcılarının değil. Görüştüğünüz doktor ” ekip halinde ekiyoruz diyorsa hemen oradan uzaklaşın çünkü kaş ekimi doğru şekilde yapılacaksa ancak bir kişi ekim yapabilir, ayrıntılı teknik tek kişinin ekimine müsaade eder. İki kişi aynı anda ekiyorsa memnun olma ihtimaliniz % 1 dan az olacak demektir.

Kaş Ekiminde Tecrübenin Önemi

Türkiye’de ilk kaş ekimini yapan ve açık ara en fazla kaş eken uzman doktor olarak tecrübenin hiç önemi yok dersem “oooop” dersiniz ama olsun şöyle izah edebilirim.
İlk yaptığı uygulamayı hiç değiştirme gereği duymadan devam ettiren kişini tecrübesi toplam bir vakalıktır. Yaptığınız her işlemde “daha iyi nasıl yaparım” sorusunu sorup yeni bir şeyler uygularsanız işte o zaman her vaka tecrübenize bir şey daha katar.
Diğer taraftan “en tecrübeli kaş ekim kliniği” de yine anlamlı değildir çünkü gittiğiniz klinikte doktor değil de yardımcı elemanlar ekiyorsa bu kliniğin değil o elemanın tecrübesi kadar tecrübeden söz edilebilir. O eleman yarın başka kliniğe gider ve klinik yeni bir eleman alırsa artık kliniğin tecrübesi yeni elemanınki kadardır.

6 Comments

Add a Comment
 1. hocam merhaba dövmeli alana kaş ekimi yapılır mı ?

  1. Evet dövmeli alana kaş ekimi yapıyoruz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 2. hocam merhaba dövmeli kaşa kaş ekilir mi ?

  1. merhaba
   evet ekebiliriz.kaşlarınızın fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderin değerlendirelim.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Hocam kaş ekimi sonrasında dökülme olur mu ?

  1. Kaş ekimi sonrası saç ekibinde olduğu gibi şok dökülme olabilir. Ama saça oranla daha az görülür, dökülen kıllar daha sonra yeniden çıkar.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Atilla KAYA'nın resmi İnternet sitesidir. Frontier Theme

Sizi Aramamızı İster misiniz?